Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Naplaćuju i sada, kao što se naplaćuje i EKO test prilikom registracije...
     
    Last edited: Nov 9, 2018
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma jok mogu samo podici na 3km da zaokruze tarifu, valja krpiti budzet.

    Dobar primjer kao i sto EKO test placamo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar se placa 1.80KM i kad odes licno u postu po paket?

    jucer mi otisao po posiljku i naplatise mi



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep..
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Nema to veze, prilikom uvoza to nalijepe na kovertu i registruju pošiljku tako da ima trag od uvoza do isporuke. A plaća se prilikom preuzimanja.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma nek idu u PM, tih 1.8 KM su uveli kao ima dosta izgubljenih posiljki pa da se registruju itd. Naplacuju i za pakete koji imaju placenu dostavu, sa tracking brojem.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne naplaćuje pošta te pakete, nego plaćaš carinski pregled i otvaranje pošiljke cccc ono što ima međunarodni tracking number pošta ne naplaćuje ništa dodatno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne, ne. Meni su došla 4 itema sa trackingom, nisam platio 1.80. Al sam zato platio 3.50km carinskog pregleda.
     
  10. zemomak

    zemomak Aktivista

    Eno stavili na dnevni red VJEĆA MINISTARA nelegalnu naplatu po 1,8 KM, pa je povukli dok se nečeg drugog ne sjete poštanski papci...fine love oni uberu od ovoga, markica po markica

    Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja opet kazem da su meni naplatili 1.8KM za posiljku koja je imala tracking, platio licno u posti kada sam preuzimao. Zato mi nema logike. Preko tracking broja zalijepili svoj stiker.
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Zavisi koji je broj, ako je sa prvim slovom R onda ne bi trebalo, a ovi što imaju npr U onda taj broj nije međunarodni i nema praćenja kad napusti Kinu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mora biti international tracking number da ti ne bi trazili 1.80.
     
    dams82 likes this.
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Kakav tracking number drug?Evo ja jutros dobio 2 pošiljke po 1,8KM, imaju tracking brojeve: Q3646193326XX i Q3646197685XX. Probaj ih upratiti preko 17track.net pa ćeš vidjeti šta ćeš dobiti. Nijedan nije međunarodni, nego od lokalne pošte (Nizozemska). Isto tako nećeš na ni taj poštin od 1,8KM moći upratiti na 17track.net, jer je lokalni.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ljetos sam nesto kupovao sa aliexpressa i ne sjecam se kako je placeno...da li preko paypala ili direktno sa kartice
    gledam u transakcijama paypala i ne vidim ...izgleda da sam direktno platio,kucanjem broja kartice i ostalih cuda
    zanima me,ako dodje do problema nekog,ne dodje mi roba i slicno,kako ide refund i ostalo,ako je direktno placeno
    kontam sada nesto pazariti ,neka snizenja folovi
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Nema PayPal na aliexpress, samo alipay. On je integrisan u aliexpress, kad se registriraš ostane ulogovan i klikom na pay platiš. Refund ide automatski, imao sam jedan skoro.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja upravo napravio jedan. Koliko si dugo čekao da ti pare legnu na račun.
    Otkazana mi pošiljka iznesem im slučaj, oni prihvate i sada piše da mi je prihvaćeno, gledam nema još ništa na računu.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ne mogu sad da se sjetim, par dana su odlučivali i par dana je trebalo da mi legne na račun, mislim da je od trenutka odluke prošlo nekih 5-7 dana.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Oke, hvala. Tako sam i kontao.
    Nisam prije naručivao sa alija, baš nemam sreće. Tri pošiljke mi kod nas tri sedmice, četvrta otkazana. Naravno nema veze sa alijem, što se tiče zaštite kupca, nema frke tu.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko neki dobar deal ugrabio za 11.11 :D

    Gledam ponude snizenja a ovamo na shiping odere :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk