Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Neso

    Neso Komšija

    Jedini razlog za kupovinu RTX 2080 je DLSS, koji jos uvijek nije u upotrebi. Znaci Tensor jezgre ce da ti stoje u IDLE. Sirovim performansama u rasterizaciji jedva parira sa 1080Ti, a skuplja je $100. O RayTracingu da ne pricam, i na 1080p ce je satrat, kad znamo kako se Ti model nosi sa istim.
     
    Vedo likes this.
  2. Esh

    Esh HWB

    Sta je Neso, sto si se ohladio? ;)
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    Ocekivale su se bolje performanse RTX 2080. Jedva parira sa 1080 Ti. Jedino je 2080 Ti model dostavio ocekivano, relano. Dok naslovi pocnu koristit DLSS, eto i 7nm iduce godine. Hoces ti sta ganjat iz ove generacije?
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ma jok, pa igram Dead Cells. I to na konzoli.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vjerovatno zbog toga ide dobro prodaja 2080ti

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Esh

    Esh HWB

  8. Neso

    Neso Komšija

  9. KingT

    KingT Veteran foruma

  10. Esh

    Esh HWB

    Da nije pretjerivanje u overclockingu?
     
    Neso likes this.
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ili GDDR6 memorija ima falinku?
     
    Konjislav likes this.
  12. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Licno nemam nikakvih problema ali sam primjetio da je vecina problema sa "reference board". Ne ocekujem puno od RT ali s obzirom kako kontrolisu trziste, svaki "proprietary" izum (koji naravno nije kompatibilan sa AMD) mogu plasirati na trziste . NV cilja da osigura vecinu AAA naslova kroz Unreal, Disrupt itd. pa da uguraju neki svoj goblen koji AMD ne moze da veze. Sto nisu G-Sync gurali kad su primali batine od AMD? Sljedeca generacija RT ce imati pravu podrsku a ne ovo dva demoa i "coming soon" smece, Ustedio sam $430 zbog nove kreditne kartice i opet mislim da sam previse platio. Karta je bila 1350 na newegg i to jedva naci, cijene izgleda da rastu zbog novih tarifa. Ja stvarno ne razumijem zasto bi neko platio punu cijenu ili vise za RTX. Da SLI radi bolje, pametnije bi bilo kupiti dvije Pascal kartice nego judnu RTX.

    Strix ne mogu preci preko 65c, konstantno iznad 2GHz, 4k/60@ ultra, sve je odlicno ali cijena...

    https://www.3dmark.com/3dm/30254070



    [​IMG]
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    NVIDIA Stock Plummets – Wipes Away 18 Months of Gains In Two Days

    [​IMG]

    https://wccftech.com/nvidia-stock-plummets-wipes-away-18-months-of-gains-in-two-days/

    Mislim da ih overstock prosle genracije i sam pad zainteresovanosti za mining i nije toliko srozao koliko je launch Turing-a imao uticaj na ovaj pad. Jako losa adaptacija arhitekture medju mase, prouzrokovano visokim cijenama, naravno. Slag na tortu su bila masovna zaljenja raje na defektne high end cipove. Vidim da su na oficijelnoj Nvidia stranici povukli sve 2080 Ti sa lagera. Mozda uskoro ocekujemo nize cijene kartica.
     
    Konjislav and Picoooka like this.
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Malo su se pohasili. Kao i Apple. Prognoze za prodaju novih iPhone-a su bile preoptimisticne. Cak smanjuju proizvodnju.
     
    Konjislav and Neso like this.
  15. Neso

    Neso Komšija

    Vjerujem da je ovaj launch bio samo kupovina vremena do tranzicije na 7nm, IMHO.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  17. Picoooka

    Picoooka Guest

  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma normalizuje se stock, ako pogledas 2 godine unazad, opet im je sad daleko veca vrijednost nego u aprilu 2017. Prosao mining boom i to je to.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  20. Esh

    Esh HWB