BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Lela111

    Lela111 Guest

  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako mislis ne zeli da pomogne?
     
  3. Lela111

    Lela111 Guest

    Pa mislim zovem, prijavljujem kvarove svako malo al nista konkretno ne rade jer se ovo ponavlja u zadnjih sest mjeseci.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja bih rekao da je to dijete sto je saralo po routeru usput ga malo i otreslo od laminat :D Kako god, prijavis kvar, ako nece da dodju, promijenis firmu, sad i u svakom selu ima alternativa neka.
     
  5. Lela111

    Lela111 Guest

    Dijete saralo ima dvije godine.:)
    To za.promjenu u pravu si al dok ne promijenim htjela bih da znam sta mi nije uredu i sta mogu da uradim
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moraju odraditi, nema nece. Otidji i na salter i urgiraj. A @Stihoklepac ako moze neka ti pregleda konekciju. Javi mu se na PM i daj mu podatke koji trebaju (on je iz telecoma).
     
    Lela111 likes this.
  7. selvin

    selvin Moderator

    Zovi svaki dan i obavezno reklamiraj racun od prvog poziva supportu do trenutka kad ne poprave. Imas pravo na cijeli refund.
     
  8. Amel1

    Amel1 Novi član

    Pozdrav

    Moze li neko strucan prokomentarisati koliko je na slici los snr margin?

    [​IMG]

    P.S. Moze li neka preporuka za dobar modem za moja tv full?
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    SNR = signal / noise

    6dB or below SNR is bad, you will experience no sync, or intermittent sync problems
    7dB-10dB is fair but does not leave much room for variation in conditions
    11dB-20dB is good with little or no sync problems (if no large variation)
    20dB-28dB is excellent
    29dB or above is outstanding

    Kod tebe je prilično loša situacija na tom downstreamu. Mislim da nema potrebe da bacaš novac na modem, jedino ako želiš wifi signal da pojačaš onda možeš ganjati neki AP/repeater.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ekipa, ove nove brzine i ta priča.. Znači trenutno imam Dodatni paket 1 sa 30+/2 + HD kanali i nakon jednog propalog odlaska na šalter, podrška kaže da se "opcija 1" (30+/8 Mbit) može uvesti samo ako se prvo odjavi "Dodatni paket 1". Znači, trebao bih odjaviti taj paket, pa onda prijaviti zasebno HD paket (zbog Arene) i Opciju 1 za Internet, i u tom procesu još kao i uštediti 5 KM. Naravno, ne može se odjavit bez šaltera. Jesam li ovo čudo dobro shvatio? Suvišno je pitati zašto ovako, ali eto.. @Stihoklepac @kolinsb @exwizzard
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas kod punca mjerim Mojatv full, upload mu 10-11mbps. Down je oko 22-25 sto je ok.
    Ja se zijanio :)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Isto sam morao uraditi. Debilna procedura. Tehničar 2 puta dobija zahtjev za pristup jednom te istom accountu/profilu i mijenja brzine i zato i jeste ovako sporo. Meni još nisu aktivirali opciju 1. Deaktivirali su Paket 1 i to tek kad sam nazvao. Mail sam poslao krajem prošlog mjeseca a zvao sam u ovom mjesecu. Zadatak i svrha supporta je da me uputi ako ne može mailom, tako da cu pisati reklamacije ako se Paket 1 pojavi na računu za ovaj mjesec. Kvaka je da to nigdje ne pise (da se prvo mora odjaviti paket 1) a paket 1 se naplaćuje u punom iznosu ako je bio aktiviran i jedan dan u mjesecu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 12, 2018
  13. Almir

    Almir Komšija

    hmm nešto su radili izgleda na aktivaciji ali nije to to
    [​IMG]
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Loš upload totalno ccccc
     
  15. Almir

    Almir Komšija

    ovaj uplad mi je bio i prije down malo manje oko 50, bitan mi je upload radi vpnova i trebao bi mi oko 10...
    sad nisam siguran da su aktivirali
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ti si uzeo opciju 2, to je 100/10 mbps, znaci nisu jos aktivirali. Ako i jesu, onda odjavljuj sljedeci mjesec :)
    Nazovi ih, trebalo bi da ti mogu provjeriti.
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    @Esh Tako je, bolje ti ja da sto prije to pocnes, mozes i preko telefona sve. Ja sam evo juce isao u bhtelecom kod montera da vidim mozel se ubrzat pa su rekli mozda danas ce biti gotovo ili do kraja sedmice...
     
  18. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    "Kvaka" je da MojaTV izgleda primamljivije. To nije uopste nepoznata praksa.

    1l soka 1KM
    2l soka 1.1KM

    koja budala ce kupiti "samo" 1l soka. U sustini nikada nisu ni namjeravali prodavati 1l soka, tu su cijenu stavili cisto da 2l soka izgleda primamljivije nego da nema uopste ponude od 1l.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ima povecanja ili jos svi cekate da vam stignu monteri.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam šta će ti monter za povećanje? To radi tehničar promjenom brzina na DSLAM/RADIUS profilu.