All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Almir

    Almir Komšija

    Nisam ni ja nikad bio za ta odstupanja, čisto onako je bilo kao opcija, vjerovatno i neko uradi što nije sad neka velika greška po meni... 225/55/17 vs 225/50/17 čak je ova druga dimenzija standard na bmw i mercu...čekam da stigne roba pa da odlučim... dunlop ili gudyer
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Almir Pa koje ti je auto u pitanju?
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Gori od Tigra je kineski Starfire, kojeg doduše nema u ovim većim dimenzijama. Pored Save, dobra budget guma je i Kelly (bivša Debica).
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima uglavnom svaka, ulje se sipa po preporuci proizvodjaca motora.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Uglavnom svaka nema ulje koje meni treba, stoga i pitam, obisao sam ih kamaru ...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Motorex recimo moze nabaviti sve
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    a6, mislim sad ja i vozim na zimskim 225/55/17 to je preporuka od fabrike, ali prodavač je vjerovatno imao na stanju a i čisto mi dao prijedlog radi uštede... i eto dok sam obilazio malo sam bacio oko šta se montira najviše sava :) ima tu i tamo primjer sa premium gumama ali sava dominira... čisto radi poređenja mogu uzeti 2 seta save uh2 umjesto ovog dunlopa ili gudjera, pirelija, mišelina continental...na q5 je postavljen mišelin alpin5 ali mi nije ok zato ga nisam ni uzeo dok na a6 je bio alpin4 koji je bio dosta bolji zato i nisam uzeo mišelin a5... ili ako mi uspiju nabaviti continental ts850p po sličnoj cijeni kao dunlop...

    za mišelin alpin6 sam čitao da kad se podere određen br mm guma postaje allsezon, što u principu ko prelazi puno dođe voziš zimu pa onda ljeto tipa preko 60 hilja u cugu sa istim gumam baci idemo nove i tako..
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Naravno da mozes nabaviti 2 seta ali, te gume su milion puta bolje od Save. Sava je neki budget ok option.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije sve to tako kao sto se cini. Prije neke 3 godine brat kupio 4 miselinke a5. Guma ekstra na prvi pogled. Fina tiha mekna uzivancija je voziti al kad je pao snjeg kita. Sava S3 sto bi rekli nekadasnjim HWB rijecnikom pere pod s njom na snjegu. Al, eto sava nije neka sreca na suhom i mokrom. Ako vidi ljeto istopi se ko sladoled.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Kako je već rečeno pripazite sa kupovinom drugačijih profila od fabričkih, obavezno koristiti kalkulator: https://tiresize.com/calculator/, jer obim komplet točka mora biti isti ili sa min. odstupanjima inače ode taho i odoše prijenosni odnosi, treba učiti na tuđim greškama jer košta :D
    Inače što se tiče zimskih koristio sam Dunlop winter sport na dva različita auta i apsolutno bez zamjerke, vrhunske gume.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    eh o tome i ja pričam, sreća q5 quatro pa to jede, ali sam čitao masu komentara da alpin5 nije kao alpin4, kontao lafina kasnije se uvjerio...
    kad kupiš savu i sl nemaš prostora za kritiku ali kad kupiš duplo skuplji aplin a5 eh onda hoću da kritikujem jer sam kupio skoro najskulju...

    nekad sam vozio contija ts830 sad mi govore da ts850 nije na nivo te gume a kamli bolji, shodno tome sam se okrenu neš jeft gudjeru ili dunlopu
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A5 je najlosija od svih premium guma. Ja sam bio na Conti TS850 i bila je odlicna, sada je TS860 glavna u mahali za oko 150-160KM/kom.Gledam negdje reklamu Dunlop za 135KM sto je super cijena. Ja sam na Viking SnowTech 2 (Conti brend) i isto se dobro pokazala, oko 90KM/kom bile.
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam se oduševio alpin5 gumom na suhom i mokrom, ali kad je pao prvi snijeg razočarenje, vozio dvije sezone i uzmem dvije s3 na pogonske, a pozadi i sad alpin5. Nema potrebe bježati od Save za zimsku sezonu, sporije se vozi, manje se uglavnom pređe kilometara. Ko vozi cijelu godinu na M+S gumama onda nek izbjegne Savu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. Almir

    Almir Komšija

    ipak sam odabrao dunlop koji se od gudjera razlikuje samo sto ima zastitni rub za felgu, vizuelno isto izgleda...pa da probamo i dunlop...
    [​IMG]
     
    Vedo, dams82, dino73n and 1 other person like this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako neko planira raditi mali servis u Tuzli, trenutno je u Expoauto (Interauto u Slavinovicima) akcija. Mene izaslo zamjena ulja i svi filteri osim filtera goriva, 100KM. Inace je oko 180-200KM. Usput pregledali antifriz i stanje akumulatora.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Koje vozilo?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Seat Leon '07 1.9 tdi, ali akcija vazi za sva auta.
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Imal ko iskustva sa Sportiva Snow Win 2 74KM u prawis grabovica 195/65/15
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Inače za taj auto mali servis košta oko 140KM,sa nekim popustom uvijek može ići jeftinije. Tako da je cijena koju si platio bez filtera goriva sasvim regularna.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Danas rodjak radio mali servis na F11 2014 2.0D u Tomicu. 980 KM okruglo xD
     
    Sena likes this.