BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Eto vam interview od prije godinu, svega 40000 domacinstava ima mogucnost za 100Mbita. https://www.huawei.com/en/about-hua...magazine/28/BH-telecom-digital-transformation

    Ja bi mogao vjerovatno imati preko 100 Mbita jer sam 200m udaljen od DSLAM-a i nove su parice, sudeci prema nekim tablicama sa neta mogao bi imati i do 300Mbita. Meni je najgore uzasan izbor kanala na MojaTV, sad bi odjavio Telemach da nije takva programska shema.

    [​IMG]


    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ej raja, treba mi info za Tuzlu, ko ima od ISP-ova tamo konkretno negdje je na Brcanskoj malti, ali mi treba za firmu. Otvaramo tamo poslovnicu, pa nam treba dedicated link sa nasim static IP. Pored telecoma, ima li jos neko?
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    [​IMG]
    Jedan printscr iz transmisije, to je to :)
    @Qler
    telekom je jedan od ozbiljnih, imaš txt, telemach sad sve zavisi koja je tačna lokacija i dostupnost txt ili telemaha
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Brčanska Malta, rekoše mi da nema Telemach, samo BHTelecom i taj valjda TXT.. BHTelecom bih izbjegao osim ako on nije bas najbolja opcija, a ako jeste, jadna nam majka :D
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Dobio sam i ja odbijenicu za paket 2, nema tehnicke mogucnosti. Istina je da u modemu mogu max 80mbit ali evo 2 godine sam koristio stari dodatni paket 2 bez problema sa tom brzinom a sad mi ne daju. Sto je meni najgore je da sam morao odjavit taj stari paket da bi uzeo novi i sad su me napravili totalnom budalom jer mogu jedino ovaj manji paket od 30mbit uzet.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Danas sam razgovarao s monterom i tehničarom. Kvaka je u uploadu. Profilu im dozvoljavaju korekcije na downloadu ali ne i na uploadu. Kod mene parica može maximum 8600kbps upl a profil koji oni apliciraju na paricu je 10Mbps upload i taj profil pada jer modem neće da se sinhronizuje a oni nemaju mogućnost da odaberu drugi. Vjerujem da će u centrali kreirati još profila sa raznim kombinacijama brzine uploada i downloada koje će tehničari u lokalu moći birati ovisno o kvaliteti parice. Do sada nismo imali problem jer je na paketu 1 upload 2Mbps I toliko može manje/više kod svakog na VDSL. Osnovno pravilo kod bhtelecoma je da korisniku puste brzinu koju tehnički uslovi dozvoljavaju,ako je korisnik nezadovoljan moze odjaviti uslugu ili koristiti to sto može. Ja sam na ovome insistirao. Na zalost to kod opcija jos nije moguće a kolega Stihu će nam reći da li će i kad biti moguće.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    I ja sam tako rekao, da mi puste koliko moze ali nece i kazu da uzmem opciju 1.
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To je fakat nigdje veze.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To su mogli lako rijesiti kao kod MojaTv Net i Full paketa, da stave npr. opcija1 upload 5+, mozes imati i vise, 8 ili 10 ako imas teh. mogucnosti. Onda mozda ne bi bilo opravdano cijenom ali ali eto.

    Zato su trebali kroz postojece pakete dati vece brzine za dz i napraviti dobar posao zbog konkurencije

    Kazem opet, ima ljudi sa MojaTv Full paketom sa 25/11mbps konekcijom. Jel se neko zeznuo ili su pustili maksimalno koliko konekcija moze ne znam.
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    Imam problema sa ZTE modemom.. ZXHN H267N V1.0
    naime danas mi je pukla veza Internet bila i racunari u grupi mrezno povezani su izgubili Internet vezu konekciju sa glavnim PC koji je u birou..samo je 1x PC imao Internet..Internet je proradio tek kada sam rucno dodao IP adresu na svim PCovima gdje nije bilo konekcije..postoji li mogucnost da ispravim tu gresku na modemu kako bi vratio na automatsko dodjeljivanje IP adresa racunarima kao sto je radilo sa mojim prijasnjim modemom fritz!box.
    Fotografije u prilogu :
    https://www.dropbox.com/s/io2705vjv9tatll/20181117_140304.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/shnj84urog7r5qz/20181117_140325.jpg?dl=0
    https://www.dropbox.com/s/28bca53tp6tiszk/20181117_140352.jpg?dl=0
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    rijesio sam ukljucio Port Control: na LAN2 i LAN3: stavio na On i proradilo :)
     
  12. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Jutros mi pustili Moja TV Net Opccija 1:cool:

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Esh likes this.
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Znaci pustaju vise od 50/8 kao sto pise u najavi?
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni jos nistaa :(

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Evo meni bili maloprije.Stavili novi modem, na profilu konekcija dobra ali mjerenjem dobijam to sa slike.Sta sad da radim oni kazu da mogu dobiti i vise ali kako?Ovi sto su bili pojma nemaju ja im modem namjestao_Opciju 1 sam prijavio.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Imas ogranicenje na RADIUS-u podešeno na 25/2Mbps. Na DSLAM-u je pusteno 70/10 Mbps od mogucih 130/11 Mbps koliko ja vidim.
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa jel sad mogu traziti da to procepe ili?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa to su vec trebali uraditi. Je ti se na accountu pod Pregled aktivnih usluga pojavila Opcija 1? Ako jeste, zovi 1444.
     
    SpookyMoO likes this.
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jeste pod dodatne usluge pise opcija 1.Haj vidjecu ako se Stihi javi na pm da proba on ako ne zvacu.Hvala @kolinsb

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  20. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Meni jucer pustili i imam brzinu 65/10 Mbps opcija 1 preko lan kabla a preko WFI imam 45/10 Mbps :)
     
    Esh likes this.