pomoć - kupovina procesora

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by alen_89, Nov 26, 2018.

  1. alen_89

    alen_89 Novi član

    Imam matičnu Intel dp35dp, hoću da kupim procesor Q9500, našao sam na intelovim stanicima da nije navedeno da mogu skupa raditi a na nekim drugim stranicama je navedeno da može!? Ima li iko da se bolje razumije?
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  3. alen_89

    alen_89 Novi član

  4. igor.g

    igor.g Komšija

    Isti je to cpu maltene, razlika u cache size a ista su serija, ne trebalo biti problema samo odradi update na zadnji bios.
     
  5. alen_89

    alen_89 Novi član

    Ok hvala.
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Taj procesor vrijedi maksimalno 15km, nemoj da više daš za njega.
     
  7. alen_89

    alen_89 Novi član

    Pa kakve su onda ovo cijene na piku od 40 do 90 km?
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa na piku su bile i uvijek ce biti divlje cijene, ljudi jednostavno zele da uzmu sto vise para na raji koja pojma nema.

    Citaj forum, tu smo da se novi clanovi ne bi zeznuli.

    edit: nije poenta gdje ce ga uzeti, to sam napisao jer vidim da je novi i pretpostavio sam da ce napravit gresku i dati bruku para za 10 god star cpu..
     
    alen_89 likes this.
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    I gdje ce ga onda kupiti za 15KM kad nema nigdje? :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Q6600 i sada 30-25...
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta ima 25.
    [​IMG]
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ebay?
    ako ne mozes ebay onda ima I ovdje relativno jeftina opcija…
    a nazalost vrijedi nekih 30km jos uvijek, fin je to cpu ko ima stariju plocu :D
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nego sta nego fin, mogao je u svoje vrijeme majnat cio Bitcoin za dan. Eh...
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija

    ja sam nedavno prodao Q6600 za 25KM. Tako da taj vrijedi bar 40-50KM i na ebayu ih neces naci ispod toga
     
  16. alen_89

    alen_89 Novi član

    Dogovorio se za 50km za par dana će biti tu, nadam se da će moći na ploču. Javljam rezultate
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  19. alen_89

    alen_89 Novi član

    Došao procesor, ubacim promjenim pastu, upali komp, BIOS ( u biosu ga prepozna)... sve udure dođe do logo od Windows i onda odjednom sve crno na monitoru, komp i dalje radi znači nije se ugasio nit se gasi dok ja je restartujem. Par puta sve isto, vadio bateriju opet isto. Pokušat ću da vratim prijašnji CPU da vidim Jel sve .
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Update bios obavezno. Probaj safe mode.