pomoć - kupovina procesora

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by alen_89, Nov 26, 2018.

  1. alen_89

    alen_89 Novi član

    Mislim da je već zadnja verzija biosa ali provjerim opet
     
  2. alen_89

    alen_89 Novi član

    Vratim procesor komp radi normalno, provjerim BIOS već je na zadnjoj verziji ali ipak uradim reinstal... Vratim na procesor q9500 isto, dođe do win loga i ništa sve crno a komp i dalje radi... Ako je ovo znak da nije za ploče dp35dp, što ga prikazuje kad uđem u setings biosa!?

    Dali ponovo da win instaliram?

    Evo završio sa instalacijom Win 7 komp normalno radi (sa cpu Q9500), osim kad restartujem neće da pokrene win to se već i dešavalo tokom instalacije windowsa moram par puta pritisnuti restart dugme da se komp skroz ugasi i nanovo krene i normalno pali win.

    Smijem li sad pokusati instal Win10 ?
     
    Last edited: Nov 28, 2018
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni na napajanje mirise... I naravno da si trebao frisko win odmah snimiti i ne znam sto se patis sa won7 pored odlične desetke

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    probaj win 10, win 7 ponekad ima problem sa visejezgrenim procesorima
     
  5. alen_89

    alen_89 Novi član

    Bio je Win10 ali se komp nikako nije palio sa cpu q9500 mislim dolazio do win loga i sve crno, poslje instalacija win 7 sve radi normala osim restarta, i evo sad kad bi ponovo Win10 ovo piše: this pc procesor doesnt support a critical feature compare exchange 128 !?!?!?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koliko rama imas i jesi li instalirao 64 bit windows? Bitno je da uradis format, a ne samo upgrade.

    I svakako je bitna napojna, koja je kod tebe?
     
  7. alen_89

    alen_89 Novi član

    Rama 8GB oba win su 64 bit
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onda je ili do napojne ili do novog procesora.