HP Compaq NX 7400

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by hp66, Jul 2, 2006.

  1. hp66

    hp66 Novi član

    Isplati li se otici u Zagreb i kupiti slijedeci laptop:

    HP Compaq NX 7400

    15,4"WXGA (1280x800), brightview
    Intel Core Duo Processor T2300E (1.66-GHz, 667-MHz FSB, 2-MB L2 cache)
    512 MB (DDRII 667MHz 1 DIMM, max. 4 GB)
    Serial ATA 80 GB (5400 okretaja)
    DVD+/-RW DL
    Intel Graphics Media Accelerator 950 do 224 MB
    WLAN
    Bluetooth
    10/100 Mbps
    Modem 56K
    Free DOS
    One Type I/II
    3 USB 2.0 ports, VGA, IEEE 1394a, RJ-11, RJ-45, utor za dock, optional travel battery
    2.54 kg
    1 godina

    VP Cijena je 6.150,00 kn

    Ovo sam nasao na http://www.senso.hr. Zanima me da li ima senso u Sarajevu i da li su cijene barem slicne.
     
  2. ednet

    ednet Aktivista

    Imas senso firmu i u Sarajevu, a cjene bi trebale biti slicne.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nope - integrisana graficka.
     
  4. hp66

    hp66 Novi član

    Šta mislite isplati li se uzeti:
    HP Compaq nx6125
    AMD Sempron 3100+, 512MB DDR, 40 GB HDD, DVD-RW, ATI Radeon X300, Modem, LAN, WLAN, 15" display
    za 1.529,00 KM sa PDV-om.

    Koliko bi me, ovdje u BiH, dosao isti model ali sa AMD Turion 64 ML-32 procesorom. Otprilike. :D

    Inace, bitna mi je pouzdanost u radu, izrada i trajanje baterije. Uposte mi nije bitno kakva je graficka jer se ne zelim igrati na laptopu. Također, 40GB HDD i 15" displej mi je sasvim dovoljno.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    u tom slucaju svakako pokusaj kupiti nx 7400 koji si naveo u prvom postu. takodjer, kontaktiraj lokalni senso pa nek ti daju kontakt od nekog od svojih partnera za usporedbu cijene, mada mislim da kod nas isti neces moci kupiti ispod 2300 KM.

    na cijenu koju si naveo dodajes PDV, ali imas pravo na povrat, pa ako to tako organizujes, onda bi to bila ubjedljivo najbolja opcija.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    di ćeš sad core duo vs. sempron :D
     
  7. Esh

    Esh HWB

    znas kako kazu, s konja na...
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    fata je fata, al dva put je dva put :mrgreen:
     
  9. hp66

    hp66 Novi član

    Bolje i Sempron sa garancijom nego Duo Core bez garancije. ;)
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Jah eto procesori crkaju svako malo.
     
  11. hp66

    hp66 Novi član

    E ta ti je pametna.
     
  12. klempo

    klempo Novi član

    Pozdrav svima,

    ja nemam pitanje vezano za kupovanje, jer vec posjedujem HP Compaq NX 7400, ali dobio sam ga bez instaliranog OS-a, ubacim XP Profesional SP1 i sve je dobro do momenta kada treba odrediti particiju gdje instalirati OS, tada samo kaze da HDD nije instaliran i da to treba uciniti.

    Eh sta da se radi?

    P.S. Vistu sam instalirao bez problema, ali bih ipak vise volio da mi XP bude na laptopu.
    Hvalaaaaaa :)
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    u bios-u prebaci sata mod na IDE... ili skontaj nekako da loadiras one sata drivere tokom instalacije win-a... mada to ne moze bez diskete koliko ja znam...
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ako nije na ovaj Qlerov fazon, onda ima AHSI enable i disable, idi na disable.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam samo uspio samo na jedan način... moraš u windows instalaciju dodati sata driver koji skineš sa hp sajta (sa nlite-om umetneš driver bez problema).
     
  16. klempo

    klempo Novi član

    Pozdrav svima,

    e zahvaljujem se svima koji su se javili da probaju pomoci, nisam uspio sa BIOS-om, a nLite mi pravi problem, naime zaledi se pri skeniranju, tacnije kad treba odrediti velicinu tada zaledi.

    Jos kakvih prijedloga, ideja???
     
  17. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    isti dever sam imao sa HP-om.

    1. u bios-u Native SATA enable/disable...stavi na disable (nesto slicno sto je sulu napisao)
    kod mene je ovo moglo, ali kad ga vratim da enable, nije se sistem mogao podici...kod nekoga i uspije.
    2. skini SATA driver sa HP stranice i stavi ga floppy i povuci preko F6...trazit ce ti negdje na pocetku instalacije vindouza.
    ovo je kod mene sredilo stvar, ali onda moras drivere instalirat po odredenom redosljedu koji ces naci na jednom od postova na ovom forumu ....potrazi malo, neki je lik to fino objasnio.

    http://forum.notebookreview.com/forumdisplay.php?f=3

    ako imas recovery disk...to ce ti sve probleme rijesiti bez gore navedenih zajebancija
    HP nije gay nego mrtva pedercina sto se tice instaliranja XP-a
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Jasta je, kad se sjetim NX6325 i onih security menagera....
     
  19. klempo

    klempo Novi član

    e pozdrav jos jednom,

    na kraju kad sam uspio instalirati XP, uz pomoc stimanja opcija u BIOS-u, vidim da XP apsoultno ni jedan dio hardware-a ne prepoznaje i da nisam uopste dobio ni jedan jedini cd sa driverima pukne mi film, odem u radnju i zamijenim masinu.

    uzeo sam "Toshiba - Tecra A8"

    http://www.toshibadirect.com/td/b2c/rde ... 11&seg=HHO

    Sta kazete?

    hvala jos jednom na pomoci.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    lap je super samo da ima jos toliko rama. a i mogao si bolje proci sa GMA grafikom, al ako ti nije toliko bitno, onda ok... :wink: