Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Kako mrzim igrace sto odigraju 2-3 sata ili manje i kazu da je igra losa.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma ne samo to. Jos ocekuju da ce dice prilagoditi igru svakom igracu i svakoj kanti od pc-a. Kaze da ima black screen, a ne kaze:

    1. Kad je zadnji puta reinstalirao windowse
    2. Kakvu graficku k. Ima
    3. Da li su updatovani driveri

    Itd itd...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni je bf hardlime bio bas legao, jer su isli da spinoffom i da se odmaknu od bf smijernica

    i tu im nisam zamjerao toliko.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  4. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Meni je igra odlicna, igram svaki dan i leglo mi je sve, jedino me malo buni sto mi prikazuje da je FPS bukvalno fix na 60 ( barem mjeri tako Nvidia), ali imam utisak da je puno vise od 60 FPSa
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Battlefield V: Official DXR Dev Update – Up To 50% Performance Increase



    Fin skok u performansama, nema sta. Na 1440p, Ultra teksturama, ukljucenim RTX-om, gura stabilnih 60 fpsa.
     
    Last edited: Dec 3, 2018
    Vedo likes this.
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sutra mapa sto izlazi nesto kao iz BF3 dlc-a Armored Warfare. 17 vozila u jednom trenutku ce moci biti na mapi.
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li su ikada developeri govorili o bug-u izlistavanja servera ? BF4 nije nikada imao probleme sa tim. Sada u BF4 ulazis na 62/64 server i onda kada udjes nema nikoga. BF1 bez i jednog filtera zna da izbaci 0 servera: no server found. Evo i BF5 naslijedio taj problem. BF3 na listi opet ima duple servere. https://i.ibb.co/4t7Xvn2/0000000000...00000000000000000000000000000000000000001.jpg Takodjer, stvar koja prije nije postojala.

    Gore u videu oni diskutuju da info kasni ali kada odradiš refreš, onda znaju da prikazani serveri nestanu i pojave se neki drugi.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    BF4 ingame browser smece, vise od pola servera fali i 50 servers cap. Battlelog all the way jedini problem skrolat dok ne dodas u favorite, onda laganica.
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vala je kod mene i u BF4 bio taj problem..
     
  11. Scholl

    Scholl Aktivista

    Ljudi da me ne shvatite pogresno, mozda vi igrate u squadu.
    Ja sam solo igrac , naztalost, volio bih da nisam, ali u BF5, ovo 10 sati sto sam igrao , bilo je dobrih partija, ali brate bilo je kriminalnih, pogotov na mapi onoj norveskoj gdje ginem sa svih strana
    PC mi nije masina , ali nije ni kanta vala. GTX 1050 TI moze solidno ovu iigru da vrti na medium, tako da nemojte to
    U BF4 puno vise uzivam, mozda je do mapa, ne znam.
    U petici imam slican problem kao u jedinici, brzo zaginem. Ne znam ni ja odakle
    Nit sam noob, ali nisam ni neki pro
    Smatram da sa K/D ratio od 1,6 sam neki solidan igrac za BF tako da ne mozete ni tu govoriti

    Evo za ove sto me mrze objasnjenje.
    Hvala im za ovaj trial od 10 sati, sad barem znam da ne zelim dati 80 maraka za ovo
     
    Pelikan likes this.
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    The team has discovered an issue with the Battlefield V Chapter 1: Overture update. Rather than create issues in the game, we’re holding the update for the time being. We don’t anticipate a long delay and we’ll be back with more news tomorrow or as soon as we have it.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    @Scholl

    Niko te ne tjera buraz, na kraju, naleti na discord pa vidi :) Mi battlefield igramo zajedno od bad company 2. Bilo nas je vise prije, Vedu i Juku smo izgubili usput :) Nisam ni ja nesto aman za aman aktivan, ali bacim par rundi tu i tamo :) Nije ko prije, od 22 do 3 ujutro, pa orilo gorilo ;)
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bila je ekipa sa bihneta i prije bc2 na bf1->bf2 :)
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja



    Ovo je malo bezveze, vidio sam ovo juce kad sam sjedio za flakom, ali nisam bio siguran. Na 1:02 frajer ide bombing run, lijevi turn, krilo 60 stepeni na dole, i bombe lete ravno dole na marker. Pa nemoj me jebavat, BF 1942 je imao bolju fiziku bombardovanja nego ovo. Tad nije ni bilo markera gdje ce bomba past, nego je bio sam skill.


    Znam sjecam se, bihnet je picio onaj crack server 1942, nisam mogao igrat s nasom rajom, pa sam instalirao paralelno crack verziju, al onda mi je ping bio 300 do bih :)
     
  16. Scholl

    Scholl Aktivista

  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I on sam kaze da je gameplay 10/10. Niko nije rekao da je igra u savrsenom stanju. BF3 i BF4 su bili u daleko gorem stanju na izlasku. Meni su obje bile ne igrive prva 3 mjeseca, jer je rubberbanding bio Boze te sacuvaj. To je DICE, ljudi na zalost ne izbacuju perfektan proivod na pocetku, mislim da je to svima do sada poznato. Koga briga sa SP u BF igri? Ja na BF predjem SP samo ako cu ici na platinum.

    Ja uzivam licno. Postujem svacije misljenje, ali meni je igra super. CQL i udri. Od 8 mapa samo mi se Hamada ne svidja, jer ne volim Conquest assault. Mislim da je glup mode. I tu mapu trebaju staviti u normalni CQL mode, i bila bi mi puno igrivija. Trebaju malo neke aspekte i u gameplayu promjeniti. Slaze se ovo za avione sto spawn kill na pocetku partija. To je cudno, da kad spawn u avion, da spawn ranije i odmah imas kontrolu nad njim. Dok kad spawn kao vojnik jos odredjeni period samo stojis u spawnu, sto dadne avionima dodatno vremena da dodju do tvoje baze prije nego li ti izadjes iz nje. Puske su mi generalno solidno izbalansirane, osim KE7. Ona je bas easy mode. Mislim da je TTK sporiji nego li u BF4 i BF3. Ono sto se cini da umres od jednog, ili dva metka, mislim da ponekad imaju problema sa registracijom metaka koji te pogode. Npr. pogodi te 5 metaka, a tebi registruje samo 2-3. Dok sa druge strane kad pucas u ljude registracija je prilicno dobra ne mogu se pozaliti.

    Moja najveca zamjerka je osvjetljenje. I to nije samo moja zamjerka, kad igram sa rajom, najvise se kuka kako se ne vidi protivnik, iz ovog ili onog razloga. Jos to trebaju popraviti. Bolje je nego u beti, ali treba jos dosta da porade na tome. Jos mi na konzolama nemamo tu opciju koju je on spominjao da se ugasi pa da ne bude toliko svijetlo. Ne znam koji kurac im je trebalo da izmisljaju toplu vodu sa tim osvjetljenjem.

    Ja sam na BV5 PS4 pod video sve one opcije stavio na off. Film grain, i te ostale stvari. Ka da mi je preglednije poslije, ali i to moze biti samo da se meni cini.
     
    Last edited: Dec 4, 2018
  18. Scholl

    Scholl Aktivista

    Evo ovaj isto objasnjava ono sto sam i ja govorio
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Za razliku od BF3 i 4, ove godine je BF po prvi put izasao kao early access. Sto znaci da moraju u paru, raditi na otsatku igre plus fiksati je. BF3 ne samo da je bila cijela igra na izlasku vec su imali day one DLC. A ove godine su jos kasnili i sa izlaskom. Kao da ovaj put pola DICE tima radi na igri.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Djaba sto je Back to Karkand bio day one, kad je igra bila ne igriva. Isti klinac ti dodje.