Elektricna vozila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 12, 2017.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako ludjacki povuce el. motor, nece mi biti zao ovih turbina :)
     
    heroic likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Načekat ćeš se kod nas da ti prestanu dizelčine turirat :)
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    A znam :D Ali ko čeka, dočeka :D
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    To je nista za litijum bateriju, manje od 900 punih ciklusa.

    Sad vec u prodaji imaju baterije koje nakon 8000 ciklusa imaju >70% kapaciteta.
     
    AdoSA likes this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma


    Samo dok švabe ulete sa strujom. Svaka čast Tesli na pokrenutom trendu, ali auta su im odoron što se kvalitete tiče.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Joj laga na touchscreenu, jos zamisli u voznji tako
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato kažem kada švabe ulete. Ovo je sistem koji koristi land Rover, katastrofa
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Touch screen u voznji je savrsen recept za nesrecu. Pogotovo kada je digitajzer los. A strasno me nervira sto nepotrebno komplikuju stvari poput rucki na vratima. Kad' se to sve podje kvariti možeš se j..
     
  9. black

    black Komšija

    Tesla ne prazni bateriju do kraja i ne puni je do maksimuma zato mnogo duže traje. Za Li-Ion je idelano između 40-60% napunjenosti ja mislim.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Dosadasnji svapski pokusaji su prilicno jadni u poredjenju s Teslom, samo sto znaju napravit kvalitetniju unutrasnjost.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ebo svabe, neki dan u gti 2016 cackam po meniju, ovo je mila majka kako je kod vw sporo... Kao skrolas playlistu, ali odustanes brzo i predjes na dugmad, bas sam se razocarao, bukvalno recept za katastrofu...
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    99% tih infotainment sistema je za neku stvar sto se tice fluidnosti.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma



    Razmazili nas telefoni, a proizvođači ne mogu razviti sistem na razini androida i ios-a, osim ako je naprave sistem zasnovan na androidu.

    Čekaj ovaj Porsche što će izaći, pojest će teslu, a tek sad kreću sa prvim pravim el autima. Tesla je preskupa i nije baš dostupna
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakva Tesla, ona je na nivou Kia-e iz 2000. sto se samog auta tice. Ako izuzmemo softver.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja eto Trabant :D Ima kraj zgrade jedan uvijek parkiran, puni se, bas dobro izgleda.
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Touchscreen u Toyoti Prius radi prilicno fluidno. Mada i voice komande su korisne.
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    To rade svi, ali tad moras imati vise kapaciteta za isti ucinak, govorim o iskoristivosti za isti kapacitet. Tesline baterije nisu u vrhu trenutne ponude, u poredjenju sa ovima, ako je za 900 punih ciklusa izgubila 10%, to je 3x losije od ove kojoj treba preko 2500 ciklusa da izgubi 10% kapaciteta. Jedino sto su auto baterije vise opterecene zbog atmosferskih prilika (temperatura).
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovaj novi Nissan Leaf nije los. Bas me interesuje kakva ce biti situacija sa takvim polovnim autima sa 5+ godina starosti sto se tice servisa i koliko ce vrijednosti izgubiti.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Bice horror. Ja kada vidim kod nas Prijus, samo kontam: "ko to servisira". Vec su ovi turbo benzinci komplikovani za odrzavati.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Leaf je auto sa najvecim/najbrzim gubitkom vrijednosti.
    I ima domet 150km. Za vecinu ljudi neprakticno.