AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ako je ovo tacno,prelazak na 3600x se cini kao osjetan upgrade za mene u svakom slucaju.
     
  2. Bishop

    Bishop Novi član

    Uvijek sa zadovoljstvom poslušam Jima.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Malo mi ovo djeluje preoptimisticno za AMD..
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kazu da ovaj lik dobar analiticar i dosta stvari pogodio

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Ovaj core count, po ovim cijenama vjerujem da bi mogli dostaviti. Prilozeni base i boost clocks kod nekih solucija mi djeluju nerealno za AMD. Sto kolega iznad spomenu, i ja sam cuo da je lik dosta toga pogodio. Budemo vidjeli :)
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Taiwanese chip maker TSMC to build the world’s first 3nm chip factory

    -The world's largest contract semiconductor manufacturing company, TSMC, has been cleared to commence construction of a new 3 nm chip factory at the Southern Taiwan Science Park in Tainan. The new factory is expected to use 20 percent renewable energy and 50 percent recycled water.

    -The factory's environmental impact assessment was accepted by the Environmental Protection Administration (EPA) on Dec. 19, after concerns were raised about use of water and power sources. TSMC is expected to invest NT$600 million (US$19.45 million) in the project, with construction to begin in 2022. Production is planned to start in late 2022 or early 2023. At the same site, TSMC is also building a 5 nm chip factory, which is expected to be up and running in late 2019 or early 2020.

    https://technode.com/2018/12/20/tai...c-to-build-the-worlds-first-3nm-chip-factory/
    https://www.techpowerup.com/250812/...3-nm-manufacturing-factory-in-southern-taiwan
     
    Esh and Sena like this.
  7. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Pozdrav,
    je li normalno da 2600x s uključenim boostom u BIOSu ide na ~95°C nakon 10min Prime95 (drži ovu vrijednost oko 5min)? Bez boosta je oko 83-84°C (kućište potpuno otvoreno).

    https://imgur.com/a/5PWslUh
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nije normalno. Pitanje je da li je on više i zdrav nakon te temp. A možda i senzor ili sw za očitavanje nisu dobri.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  9. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Nakon 20tak min FarCry 5 na ultri, nije prelazio 80°C.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cime ga hladis i koja je maticna?
     
  11. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Stock cooler, matična je Gigabyte B450 Aorus Elite. Sad sam dodao 120mm ventilator s zadnje strane, da bočno od njega izvlači. Pripremam da stavim i drugu bočnu stranicu.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmi neki kvalitetniji hladnjak, sa tim temp ces ostetiti procesor. Imas nov CM Hyper 212 60-70KM, bit ce dovoljan. Ili polovan od Noctue da odgovara na am4.
     
    NaLe! likes this.
  13. Esh

    Esh HWB

  14. black

    black Komšija

    Otkriven bug koji je znacajno skodio performansama 2990WX pod Windowsom u odredenim aplikacijama.



    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. Neso

    Neso Komšija

    Ovaj CES, AMD je definitivno zvijezda show-a. U srijedu ce ljudi da postave nove standarde u industriji. Gotivim Intel, medjutim cinjenice su tu.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema Intela nigdje, zavukli se u laboratorije i mozgaju na novim cipovima. Ali vratit ce se to je sigurno, samo je pitanje vremena.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    AMD rulz :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. vutra

    vutra Komšija

     
    Esh likes this.
  20. Esh

    Esh HWB

     
    Neso likes this.