BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja ne koristim telefon tako da ne znam kako to radi...
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ti je voip , trebaš samo vlan sa modema preusmjeriti na jedan od portova i na taj port nakačiti voip telefon ili voip adapter .
    Ako ti je pots telefon, onda ide preko splitera
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kupio novi ultra broj, nisam nikom davao, poslije par dana dodje poruka od Motorexa na viber, neka reklama, wtf? Je li ovo Viber prodaje brojeve ili telekom?
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma neki lupaju random ;)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Što bi rekli, žali se Vajberu :D
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Cak je i bhtelecom poceo koristiti vajber za oglašavanje haha

    [​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakvi smaraci.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Iskihat ćete skupa sa mnom "besplatne" poruke i pozive :D
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hahaha malo prcenzi kegel :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  10. rainman

    rainman Aktivista

    Ovako ljudi,
    Imam ovaj bhtelecom Innbox v44 modem koji koristim za moju tv i internet. On mi je jedini uređaj ove vrste i preko njega mi sve ide. Eh sada, trebam uraditi port forward za qbittorent i proslijediti incoming port. Konektujem se na 192.168.1.1 unesem user i pass (user, user) i tamo pokusam otvoriti port preko opcije NAT>Virtual servers i tamo proslijedim port (10555) prema mojoj lokalnoj ip adresi 192.168.1.3 ( desktop masina) ali oz nekog razloga ovo ne radi. Canyouseeme i pprtlookup mi govore da je port connection time out/closed. Btw. Ugasio sam na racunaru firewall u slucaju da on ne pravi problem ali nista.

    Zvao sam ove u bhtelekomu ali to je lud zbunjen normalan... Znaci ljudi me.ubjedjuji da to niklje moguce preko ovog routera i da trebam imato dodatni uredjaj koji to radi (notorna glupost). Ne znam sta se desava... Pitam dispecera u podrsci da nije do forewalla da se sta uradi ali fakat me tretiraju kao da sam najveci idiot i onda mi bacaju price kao da je do njih samo da mi omoguce internet. oK... Nazovem za par sati ponovo , prije toga prikopcam za svaki slucaj dlinkov router u ovo iskrin innbox i na dlinku forwardujem port ali opet nista.
    Zovem ponovo tehnicku sluzbu, i objasnim im sta sam uradio kaze mi lik (kao da je maoprije ustao od mahmuranja) moras imat dinamicki adresu na svom dlinku ..
    ??? Wtf znaci skidaju me samo jer ih boli neka stvar. Otvarao sam portove na onom starom paradigm modemu i sve bilo ok i cak sam isto radio i kada sam imao logosoftov internet. No ovdje su ocigledno toliko nesposobni da mi ne mogu ni port forwardovati...

    Uglavnom zna li neko neki step by step na ovom iskrinom innboxu da se uradi (user mode nije admin mode) da uradim obicni port forward?
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne znam kako radi na tom modemu ali znam da ne moras to radit za qbittorent, u postavkama ukljucis upnp i on sve sam forwarduje.

    Sta ti pise ovdje?

    [​IMG]
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na port triggeringu napravis pravilo za taj port po tcp pravilu i trebalo bi da radi.
    Ako spajaš svoj router onda na njemu trebaš napraviti pppoe konekciju, i port forwarding, ali i javiti helpdeksu da ti modem prebace u bridge.
     
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Je li neko vidio da su ponovo uveli akciju "Pređi na pretplatu i UŠTEDI!"?
    Je li ono @Stihoklepac radi u telecomu ili sam šta borkao, da nam malo razjasni?
    U akciji stoji:
    "Duple količine mobilnog interneta uz sve ostale pretplatničke pakete
    Neograničeni razgovori i neograničene SMS poruke u mobilnoj i fiksnoj mreži BH Telecoma su na fer osnovi, koja podrazumjeva 1500 besplatnih minuta razgovora i 1000 besplatnih SMS poruka."
    Da li se ovo podvučeno odnosi na ostale pakete iz pretplate ili su oni šta pogriješili u objavi? Po ovome ispade da ako pređem na mojMini 15 imam duple količine interneta (po max brzini) i neograničene pozive prema mobilnoj fiksnoj mreži BHTelecoma. Da li slučajno griješim?
    Ne zovu mi se na na telefon jer nikad nisam dobio tačan i konkretan odgovor.

    EDIT:
    Sad sam malo bolje pogledao i vidim da su ispred ovog podvučenog dijela zaboravili staviti * da se zna da se odnosi samo na NoLimit pakete.
     
    Last edited: Jan 17, 2019
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta bi sa Adsl ponudom? Net Flat 20 je 39.90KM, a MojaTV Net 10mbit, sa tehnickim mogucnostima ponude preko 20mbit je 36KM... To jos uvijek nisu korigovali, Net flat 20 bi trebao biti 25KM.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nece to korigovati jer deru pravna lica, koja koriste nf20 pošto ne mogu mojatv net, a fizička lica će se logično prebaciti na mojatv net.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    A i sto bi mijenjali kad je cilj da uvale više usluga :) Ne vidim razlog zašto se taj neko ko koristi samo adsl ne bi prebacio na mojatv net sa bržim netom i dodatnim tv-om za manje para, pa taman da i ne koristi tv.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa zato i kazem, mogu komotno ukinuti taj adsl paket. Sto kaze Kolins, samo je za pravna lica i neupucena fizicka lica. :)
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    ADSL lagano odlazi u prolost :) sve ispod 25 Mbps u download-u je sada malo..mislim da bi bio red da u 2019oj izbace VDSL ponudu sa paketima prihvatljivim za svaki dzep
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    100% ce tako biti, ipak oni idu prvi i daju više :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Mozes ti ponuditi i 300 Mbit ako nema infrastrukture..