PlayerUnknown's Battlegrounds

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzamilan, Jul 24, 2017.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Kaze mi raja da je sasvim ok sto se tice performansi, i da se jedino pad fps osjeti kad iskaces iz aviona.


    Ja nisam jos uzeo.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li jos nekome nestaje zvuka ? Neke zvukove cujem neki se gube. To je slucaj od marta prosle godine kako je izasla, ali je znalo biti samo na pocetku partije, ili u jednom trenutku. Sad' od zadnjeg peča u svakoj partiji zeza. Cak i muzika u lobbyu prekida. Zvukovi nestaju pojedinacno. Recimo cujem sve osim aviona. Ili koraka. Znam recimo cuti pucnjavu, ili korake ali ne otvaranje vrata.

    Reinstalirao sve osim sistema ali nema razlike.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Igra li neko od vas na PC-u?

    Ja igram vec nekoliko dana, nije lose :)
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Igram i ja na PC-u ali imam problem sa lagom. Igra zatrza bas kada naletim na protivnika.

    Na mobitelu recimo mi daleko bolje ide, cesto uzmem partiju.
     
  5. SoloUltra

    SoloUltra Aktivista

    Svi imaju problem sa fps-om cak i korisnici najnovijih grafickih. Problem je anti cheat zbog kojeg fps pada i nikad nije konstantan. Najavljuju neke optimizacije poslije nove godine pa cemo vidjeti.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Ring of Elysium je prava stvar, ironija je ta da je free igra kompletnija nego li P2P konkurent, a vlasnik im je isti :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je savrseno radila do ova zadnja dva update. Prvo zvuk prno pa onda i performanse. Samo sto kod mene i dalje pise da imam oko 70+ ali ovako radi:



    Isto 15 FPS. Izgleda kao lag ali ne moze biti cijelu partiju lag. Sve sam probao i reinstalirao osim windowsa ali no luck.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne znam ali meni to izgleda kao manjak VRAM ili RAM-a .

    Kod mene kada igram na 1200p sa ultra postavkama VRAM ide malo ispod 5GB.

    RAM oko 10GB.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Do njihovog je anti-čit sistema koji optereti mislim GPU. Ne zauzima nikad vise od 3.8GB rama (ukupno ide do 5.5GB) i 1.7 grafičkog. Nije do sada nikad ovako bilo za ove dvije godine a jos su poradili na optimizaciji tako da nije do toga. Bude momenata na minutu dvije radi tecno i onda opet opali sa onim lagovima.

    Nisam jedini: https://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUNDS/comments/a7kfte/huge_fps_problems_after_patch/

    Ovo sto Reventon kaze: "Igra zatrza bas kada naletim na protivnika." Meni je to from day one.
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jedna solidna partija :D

    [​IMG]

    Voice chat mi i dalje ne radi, vjerovatno od oktobra ili novembra.
    Cak ni na pocetku partije ne dobijem onu poruku "voice chat is disabled for 1 minute".
    Ne znam da li je moguce da je cista instalacija windowsa jedino rjesenje, jer oni sigurno nisu sposobni popraviti, a sigurno je nakon jednog velikog patch-a iznenada to pocelo da se desava.
    Probao sve zivo sto savjetuju na internetu, nista ne pomaze :/

    Btw, jel igra neko ovo jos uvijek? :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Nice. Ja sma pozelio ali mi je igra krš. Konstantan lag. Mozda je do moje instalacije ili neta ali je PUBG jedina u kojoj imam ove probleme. To je od zadnjeg ili predzadnjeg velikog peča. Ne sjecam se vise.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ono isto sa snimka gore? Ukljuci u opcijama network stats i vidi je li ping ok i imas li packet loss, djeluje da bi moglo biti to.
     
    Last edited: Feb 7, 2019
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledao sam to, sve ok. Ali mislim da info nije tacan. Ping pokazuje nekada 11. Bude po par minuta ok i onda opet lupi lag. Reinstalirao sam sve osim win10. Ali nema efekta. Samo nekad kada ne laga, onda zeza zvuk :



    Neke zvukove ne cujem neke cujem. Tako kao sto na startu ne cujem avion, tako ne cujem stope, otvaranje vrata, nekada pucnjavu itd. Ali to svaki put kada ne trza grafika, podje zayebavati zvuk. Kada me udari lag zvuk bude ok. Nisam vise pametan.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako nemas packet loss, onda stvarno ne znam sta bi moglo biti osim greske u instalaciji.
    A to sto ne cujes neke zvukove je bas bezveze. Kazes probao si i reinstall igre, odnosno onu opciju na steamu "verify integrity of game files"? Probao na drugi drive?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma probao sma igru sa 3 razlicita diska. SSD ili HDD nema razlike. Probao nekoliko modova i opcija koje se ubacuju u GameUserSettings.ini u Engine.ini ali ne pomaze. Najcudnije je tako sto selektivno zvukovi prekidaju a ne zvuk opcenito. Najčešće nestaju zvukovi vozila i otvaranja vrata. Probao na 3.5mm izlaz, na USB slusalice pa i na tv-u koji je spojen preko HDMI-a. Isto se zvuk ponasa.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Hmm, to je ozbiljnije, ja da imam taj problem, probao bih definitivno i sa reinstalacijom windowsa.
    S obzirom da mi je samo voice chat pokvaren nesto mi se ne da, previse posla.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ne bih zbog PUBG-a dizao sve nanovo nema sanse. Ima drugih igara. Samo on zeza.
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pobjede na sve 4 mape :D

    [​IMG]
     
    Esh likes this.
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja upalim malo mobile verziju, al nikako od arapa da naletim na EU igrače :rolleyes: