HP Elitepad 1000 G2 zakljucan Bitlockerom

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by edgsi, Dec 26, 2018.

  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    https://imgur.com/a/8W2JUP3
    Naslov manje-vise opisuje situaciju. Ne mogu uci u windowse niti odraditi recovery/refresh sistema jer je hdd zakljucan bitlockerom. Koliko vidim jedina opcija je reinstalacija Windowsa sa sd kartice jer nemam usb adapter niti docking station. E sad posto ne mogu spojiti nikakvu USB periferiju (touch ne radi prilikom instalacije windowsa) kontam napraviti unattended instalaciju win8.1 na sd kartici i pokrenuti je s nje. Ima li ko pametniju ideju?
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Trebao bi touch da radi... Jesi probao sa win10?

    A možeš li napraviti bootabilnu sd card pa probaj dići sistem sa nje friško...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nekada radi touch a nekada ne radi
    meni skoro uvijek radi ali mi se preksinoc desilo,nakon instalacije windowsa 10 na nov laptop,da nije radio touch
    ustekao mis i tako sam zavrsio instalaciju
    laptop je bio asus vivobook
     
  4. edgsi

    edgsi Aktivista

    Vec sam bio napravio bootabilnu sd karticu sa win8.1 i touch nije radio. Sad cu probati sa win10. Ako ni to ne uspije onda cu pokusati da napravim unattended instalaciju win8.1 jer trenutno nemam nacina da spojim periferiju...
     
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    Upravo sam probao sa win10 64bit 1803 i ni tu ne radi touch...
     
  6. edgsi

    edgsi Aktivista

    Napravio sam unattended instalaciju windowsa prema ovom:
    http://www.windowsafg.com/tutorial.html
    i kad dodje do onog pocetnog Windows Setup prozora tu stane. Znaci ne radi automatski odabir preko ovog "autounattend.xml" file-a koji sam kopirao na sd karticu. Ili nesto grijesim ili sam nesto propustio...
    Da nije ko slucajno ovo radio da me uputi na neki isproban tutorijal?
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Last edited: Dec 27, 2018
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja imam slim dock kuci.. ali nisi mi blizu :D
     
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    Da, bilo bi super da smo blizu.

    Posto mi je vec nabacena instalacija od win8.1 na sd karticu (jako sporo se pravi sa Rufus-om) probacu za win8.1.

    https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/closure/hp-elitepad-1000-g2-tablet/6629138
    Ovdje bi trebali biti i driveri za touch izmedju ostalog jel? Sad odoh googlati kako slipstream-ati te drivere u instalaciju...
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Taj chipset driver koji sam ti naveo
     
  11. edgsi

    edgsi Aktivista

    Pokusao sa win8.1 i opet isto, dodje do onog pocetnog Windows Setup prozora i tu ne mogu kliknuti/tapnuti na nista jer ne radi touch.
    Skinuo sam win10 pro 64bit 1809 pa cu sad pokusati s njim...

    Mozes li se slucajno sjetiti sa kojim build-om ti je radio touch u setup-u instalacije?
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima li to čudo vol down dugme? Da ga držip dok se boota da digne recovery mode?

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ima i vec sam to pokusao ali ne moze odraditi recovery jer je disk zakljucan bitlockerom.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ona prva ili druga verzija windows 10,imao sam sprzen dvd i sa njim sam bas dosta puta radio reinstalaciju a onda preko updatea,dodjem na vecu verziju i radilo je na laptopu

    skoro sam napravio novi bootabilni dvd sa ili ovom zadnjom ili 1803 verzijom i neku noc mi nije radio touch na novom laptopu,pa sam ustekao mis i bez problema zavrsio instalaciju
     
  15. edgsi

    edgsi Aktivista

    Evo skidam build-ove 1507 i 1511 pa cu probati s njima...
     
  16. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ista situacija sa 1507 i 1511...
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    onda je nesto do biosa ,nema sta drugo biti
     
  18. edgsi

    edgsi Aktivista