All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dosta tih replika imaju certifikat za proizvodnju i dozvolu od originalnog proizvodjaca . Da su karina ne bi im ljudi davali certifikate i samim tim i sebe diskreditovali kao ozbiljnu firmu.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da se razumijemo, ta felga se nece iskriviti niti ce puknuti u normalnim uslovima voznje. Ali se u udesu hoce polomiti, dok bi se originalna samo savila, to sam svojim ocima vidio. Nije kvalitet aluminija isti i zbog toga je razlika u cijeni. Ni kineski celik nike kvalitetan kao u evropi i americi.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali takav tip ljudi gleda da ima 40 bočnicu, usku gumu koja ne odgovara jotima, a penju se na trotoar na koji se ja ne bih penjao sa 195/65 gumama. Svi ti alfaši i BMW korisnici sa pocetka price, skupima utima itd, imaju izderane felge koliko i gume. U takvim situacijama je samo putanje vremena kada ze slomiti tu felgu.

    Normalniji vozaci ce naci nesto do 500KM svakako. Kolega je nasao opelove 18" 7j nove felge nikad' montirane sa OPC verzije za 700KM plus dostava.

    [​IMG]
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    ja sam imao alu cms felge na golfu 5, ok su bile, nisu bile krive, nisu tresle, pri udesu koji sam imao ( bocnom ) obje su pukle nakon kontakta sa bankinom, znaci otpao je dio kraka felge, druga se felga rascijepila, da je bila original sumnjam da bi bilo nesto drugacije
    sto se tice ovih kineza po piku, znam da vecina vulkanizera kaze da se ne mogu balansirati gotovo nikako, i da brzo ispadnu iz balansa kad se balansiraju, dovoljno govori da ih zaobidjes i potrazis neki pravi brand sa npr kba brojem na sebi, to je bar proslo i dobilo dozvole za koristenje u njemackoj
    ista je stvar i sa kineskim sajbama, kad sam sjeo u jedno auto sa kineskom sajbom prostor koji sam gledao bio je malo vise deformisan u zavisnosti od pozicije u odnosu na sajbu za neke dioptrije ti ne trebaju naocare
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisu to 18”. Prije da su 20”. Te sa slike. :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nije mu to auto, sa slike :D Kao i kolega sto je Megana uzeo, lik skinuo, stavio druge felge i druge gume. Bile su dugo na piku.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li ko preporuku za dizalicu (neku kompaktnu da se moze nositi u gepeku) ?
    Na amazonu se nemoguce snaci od milion modela i losih recenzija.
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    ja sam u obi-u kupio onu kao pravu vulkanizersku, nije kompaktna a ni preveliks ali zato odlicno radi posao
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited: Jan 2, 2019
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj na otpadu originalnu za tvoje auto, tako ces najbolje znati da ce ti odgovarati prostoru u gepeku.
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    ova s pika dolazi uz golfa 5, vjerovatno i kasnije verzije te pasata, pouzdana jeste u smislu da ce na ravnoj podlozi drzati bez problema, prakticna bas i nije, ne uljeva osjecaj sigurnosti jer imas osjecaj da ce sve jednostavno iskliznuti, ali takvih je vecina ovih koje dolaze uz auto
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sad od nene u velešićima, niz Skadarsko sam pola klizao. Onda je uhvatilo i u 1 lagano sišao... Naprijed su mi već u godinama gume nazad su nove.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  14. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Prije par dana sam morao istu koristiti na prijateljevom Passatu, dva tocka na trotoaru, tako da je na nagibu. Ovaj gornji zub ulegne u nosac (teze ga namjestiti od prvi put), a donji je samoudesavajuci. Dizalica je bila postavljena pod pogonski, viši tocak.

    Cimao sam ga dobro, medjutim zaista ne mice. I meni je izgledala slabasno, ali drzi.

    Sent from my SM-J730F using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. dino31

    dino31 Aktivista

    "Otis'o" mi akumulator. Punio sam ga 48 sati i ne moze izdrzati ni jedan dan. U pitanju je 74Ah. Imam godinu dana star 55Ah akumulator koji sam privremeno stavio u auto i sad pali bez problema. Eh imam sada jedno pitanje,a to je da li steti motoru ako ostavim ovaj od 55Ah i koristim ga neko vrijeme?

    Zaboravio sam napisati da je u ptanju 407 sa 1.6 dizelom.
     
  17. GV

    GV Komšija

    Koliko je Ah imao originalni?

    Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Pise, 74Ah

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Bitno da ne šteti novčaniku :)
    šalu na stranu, motoru sigurno ne šteti,pitanje je da li šteti elektronici,a odgovor je da ako je ispravan neće naštetiti ,posebno što na 1.6hdi uglavnom bude od 60-65Ah original.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Samo ces iscijediti taj od 55Ah, nece ti trajati dugo.