SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    uradi optimizaciju u PerfectDisk
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Kakve ti stranice posjećuješ, hahaha:rolleyes:o_O:D
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Dovoljno torente. Sada imaju layere koji bacaju na trece sajtove svakim drugim klikom. Ja koristio cent browser baziran na chromiumu. Svi ga hvale. A stranica koju on nudi za download klipova (sajt koji je built-in), hcoe da skine "klipove" u *.exe" formatu. Uninstall.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Torenti, kad filmove i serije skidam, jos je kod mene chrome sa adblock. Imao sam i poper blocker al ga izbrisao jer je i on imao coin miner.

    Fazon je da su mi deaktivirali win defender i onda to pokupio. Nisam ni skontao odmah da ne radi, tek sutra dan vidim belaj kada je usporio sistem.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Skenirao - sve cisto. A imam i origi Norton IS 2018 instaliran. Pokrenem benchmark jos par puta, 70% slucajeva sve OK, 30% bude ovako mizerna brzina. Formatirao danas C: pa cemo da vidimo kako ce se ponasati.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    neki dan morao kupiti ssd i uzmem polovan Crucial MX200 i sad gledam crystal disk koji ipak kaze da je u pitanju mx300 verzija al ajd to je manje bitno, vise me zanima koliko su tacni ovi podaci u crystal disk programu jer mi malo malo tih 200 sati rada za polovan disk

    [​IMG]
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj i SSD Life pro
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kingston 240GB nov 80KM na piku, zasto uzimati polovne?
     
    anel007 likes this.
  9. anel007

    anel007 Komšija

    ^ iskreno ni vidio nisam da ima novih za tu cijenu, jbg ovo sam pogledao sta ima i kupio u nekoliko minuta jer me ssd u laptopu iznenada poceo zezati nekoliko dana pred novu godinu

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam ja Kingstone 51GB polovan, ne znam koliko je presao, ako ko hoce :) za neku postenu cijenu :D
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislis 512GB :)
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    za 51 GB,pocastim te velikim pivom ...mezu ipak moras sam platiti :D
     
    EL NINO CFC, heroic and Qler like this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    512GB :D znate da je typo :)
     
    Neso likes this.
  15. heroic

    heroic Komšija

    https://www.storagereview.com/wd_black_sn750_nvme_secondgeneration_ssd_announced

    WD Black SN750, dolazi u dvije varijante, sa i bez heatsinka koji pravi ekwb (na slici vidljiv logo).

    Brzine su dosta vece od npr. Kingston KC1000 (koji je discontinued) i mogu se porediti sa Samsung 970 Pro. Citanje/pisanje do 3,470/3,000 MB/s, preko 500k IOPS-a.

    Cijena ce biti oko 500KM za 1TB varijantu u inostranstvu.

    Planiram mijenjati postojeci Kingston A1000 480GB sa ovim jer mi treba vise prostora, a i super izgleda :D Taj drive koristim za virtuelke i baze podataka tako da zna biti dosta pod opterecenjem (nije da se primijeti ali eto).

    [​IMG]
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Danas čitav dan popravljao rodjaku laptop, u pitanju toshiba c50d-a-133, ima overkill cpu amd apu e1-2100 sa amd 8120 hd grafikom, i naravno tu je standardni hdd sto dodje unutar laptopa

    jedva formatirah windows, pola dana me u to proslo, zatim dok sam instalirao neke programe tipa vlc, i popcorn, i da mu natimam jedan film preko popcorna, slika štopa uzas.
    maloprije zavrsis sa svim ovim, nisam mogao vise. koliko uzasno laptop radi, onaj mis kad ga pomjeras lijevo desno, stopa kursor.

    preporucio sam mu ssd da nabavi i da razmisli o tome, mene interesuje da li SSD u ovome slucaju ista moze pomoci sa ovim hardverom? I da, film je u 720p rezoluciji, jel moguce da ovo cudo ne moze pokrenuti film u toj rezoluciji?
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    To je do nekih drivers ili nesto jer nema cpu u zadnjih 10 godina da ne može 1080p video vrtiti...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je na poslu HP laptop sa nekim slabim celeronom. Na 720p se vuce, a i u toku rada u office-u je slab. Laptop je godinu star i ima SSD koji nista puno ne pomaze.

    Taj AMD je prelos, na nivou je Intel Atom serije. Cak je jedan prastari Core2duo duplo jaci od njega.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i meni se cini da to nije do CPUa,nesto drugo tu zeza a moguce da je bas HDD
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma