Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Imas Planet express ali je malo skuplji od Shipita.....ja se naduravam s njima za jedan paket ima dva mjeseca i nadam se da sam ih uspio slomiti da ga posalju o svom trosku jer su me izlevatili prvi put.....sa Shipitom imam pozitivna iskustva
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa ja pitam ima li sta povoljnije :D
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    :D Vec slavim NG.... :D
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko kupovao bezicni mis?
    Ima li sta povoljno a da je pristojan kvalitet.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Iz Kine dođe za sedmicu i onda već dvije stoji kod ovih žohara na aerodromu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Stigao mi malo termostat od Xiaomia:

    https://www.gearbest.com/robot-vacu...12901862&cid=931e3e0f12ed290c627fba9e45a1891e

    Odlicna mala stvarcica, 3M ljepilo na zid, i onda magnet da se "zalijepi" sam uredjaj za stalak. Mozes ga skinuti i odnijeti u sobu drugu da vidis temperaturu i sl.

    Jedina mana je sto nema nikakakv dio koji mogu vani staviti da vidim temp vani isto. Ima i BT opciju da mozes sa mobitelom da se prikopcas, ali ne vidim zasto bi mi ovo trebalo (mozda da vidim temp kad nisam kuci i sl.?)

    Sad kad malo razmislim, kvalitetan proizvod za male pare, a imaju iz ove serije i smoke-detektore i ostale gadgete, mozda malo da modernizujem kucu. Ionako imam uticnice od TP-Link i sijalica od njih koje kontrolisem putem telefona :D
     
    Haker likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    A taj si kupio. Ja sam ovaj pa mi ga odkazali i zaboravim ponovo naručiti svaki put
    BAM 16.69 | Original xiaomi mijia Mi miaomiaoce Thermometer Temperature Humidity Sensor with LCD Screen Digital E-ink electronic ink screen
    https://s.click.aliexpress.com/e/csKJC2w4

    Ovaj ima e ink ekran, pokazuje temperaturu i to je to.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Birao sam izmedju ta dva, onaj mi bio ljepsi. Veoma je slican outlay, samo sto je onaj okrugao.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesmo i mi nakaradan narod. Dosao mi papirić za paket danas, 11.01. A na njemu sttoji 08.01. A ta je osmica prepravljena cini mi se kao sa trojke.

    Paket je bog zna kada dosao. A papir ispunjavaju prije nego sto ga dostave i ako ga treba ispuniti kada vidi da nisma kuću, da ne mogu licno preuzeti. Jebo majku, pa nismo normalni.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja sam prije par godina narucio neke igre bez trackinga, postar je dolazio, ali me nije bilo kuci, pa odnio u postu. Nikakav papiric nije ostavljen za podizanje. Ja ga pitao dok je racune donosio par dana kasnije. Odem u postu, rekoh tako i tako, kaze imas li tracking broj, reko nemam, mozete li provjeriti ima li sta na moje ime. Kaze ne mozemo ti pomoci bez tracking broja. Ko koga tu jebe i sta bude s tim paketima? Hajd meni je seller uradio refund, pa mi svejedno.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Postar je vjerovatno vratio nazad u poslovnicu, a kod njih je neko uzeo sebi :)
     
  13. vutra

    vutra Komšija

    Da su htjeli, mogli su provjeriti.
    Znam da sam im jednom došao isto tako bez tracking broja da provjerim gdje je paket, uglavnom, na kraju je prošao list po list kroz onaj svoj blokić (ne mogu vjerovati da i dan danas tako posluju), nije ništa našao.
    Također sam išao i u "sorting" centar (na spratu glavne pošte), slali me tu na carinu da i oni provjere, zvali poštara koji raznosi poštu u mom regionu...

    Helem, sve se to može provjeriti kad ima volje.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako se naplacuje 1.8KM, meni je samo jednom dosao poštar na vrata. Poslije svaki put morao do pošte. Uopste ne nose pakete.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni donese svaki put, ako nema platiti 1.8 onda ne donese :D
    Cirkus su. Nekad naplati 1.8 nekad ne, kada ne naplati tracking radi do moje pošte, kada naplati samo do bih airport :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    yup, to je sad ta praksa, iako paketic moze stati u ormaric, ako te ne bude samo ce ga vraiti u postu, sto znaci nama koji zivimo u stanovina, vecinom moramo ici do poste. Ja neki dan isao i morao naravno platiti 1.80KM
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni paket na carini vec 5 dana...do sada nikada ovako dugo nije bilo,vjerovatno ce mi traziti i screenshoot cijene
    u ponedjeljak doslo na carinu,jos nije obradjeno...imam TN
    sto se tice provjere paketa,mogu svi provjeriti,samo sto neki nece...meni uvijek provjere u mojoj posti

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Meni je dva puta pošiljka bila na carini po 7 dana, niko me nije zvao, platio sam po 3,5 marke otvaranje paketa. Oba puta bio je u pitanju mobitel sa cijenom oko 300KM pa sam očekivao da me neko pita koliko je plaćen međutim nije niko ništa pitao. Ti očekuj u utorak da dođe.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidjeti cemo sta ce biti...ne bi trebalo biti problema,jer je posiljka ispod 300 KM
     
  20. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Da li neko zna koliko TNT/in-time naplacuje za spediterske usluge ako ima carine?