All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Tale @XTRage - mozda je do mene, ali mi se ne cini bas da ide 240 kmh, nekako je previse lako dosegao brzinu a nije se bas doimalo tako na video snimku (barem ne meni)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ide, na pocetku videa je vec na 160-180, pogledaj sa strane pred kraj snimka kojom brzinom “sijevaju” stvari.
    Kad se gleda samo naprijed bez reference sve izgleda sporije nego sto jest.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    @NAILS, vidim sta pise na satu, ali ne mora znaciti ni da je to tacno (mada, opet ponavljam, ne kazem da nije). Mozda bas to kad gledas naprijed da se bas i ne primjeti koliko ide. Znam po sebi kad vozim recimo 200 kmh da na autoputu izgleda "normalno", ali cim vozim 120-130 po nekim lokalnim/manjim cestama odmah se primjeti vise brzina. Bilo kako bilo sa 200 - 240 je prilicno brzo opalio, znaci neka masina je u pitanju.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Osjecaj brzine na snimku zavisi od FOV, koliko je širok objektiv. Da je neki wide i preko dana, bio bi drugi efekat.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Stari od ove djevojke sto je sa njim u autu ga treba odlezati. Ovo je sekunda od groba.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos zimi, kad zna bit leda po cesti. Jos koji je to mozak postavljat na youtube i hvalisati se.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa može kod nas. Da je u normalnoj zemlji našli bi ga.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sreca nije bilo uvala na cesti inace bi letio.

    Iako je vec cini mi se blicala sijalica za proklizavanje.

    Daj Boze da se opameti, nastavljat ce on sad jos vise divljati, pogotov sto je na netu postavljeno.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ako ćemo inženjerski razmišljati, to je trasa od mostića u Brgulama do ulaza u Dobrnju (što se vidi iz priloženog videa), dužina trase je cca. 3000 m (možeš provjeriti na google earthu, ili mapama), on je tu trasu prešao za 59 sekundi, koliko i traje video, znači da je 3000/59= 50,85 ms/, znači kretao se cca 50 m/s. Znamo da je 1 m/s=3,6 km/h, 50x3,6=180 km/h u prosjeku, pošto je morao da prvo razvije tu brzinu, pa i dođe na 240 km/h, da bi dobio navedeni prosjek, itekako mu je brzina tačna. Prosta matematika. :)
    Ono što mene brine, prođem tom trasom svaki dan na posao, ima udubljenja, kolotraza, i na par mjesta je cesta propala, onaj dio gdje ih je izbjegavao vozeći sredinom ceste i lijevom stranom.
    Ovdje kad se vozi 100 km/h je nesigurno, meni su razne životinje prelazile cestu, a da ne govorim o ulazima sa benzinskih ili privatnih kuća na cestu. Inače je ograničenje 50 km/h kroz ove naseljene dijelove.
     
    Last edited: Jan 19, 2019
    Pelikan and donjapa like this.
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jedan ovakav nedavno ubi dvije djevojke na autoputu... Steta ce biti ako se skrsi i povuce jos nečiji zivot sa sobom.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Na stranu taj debil, ali ni njih niko nije natjerao da sjednu sa njim.

    Treba dobro gledati s kim se voziš.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Svakako, ne opravdavam ni drugu stranu. Mislim da cak i policija moze lako uci u trag ovom monstrumu i potencijalnom ubici, mada poznavajuci nasu drzavu, to ce biti kad vec bude kasno.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jeste blicalo je proklizavanje stalno, taj dio ceste je jako loš, pretpostavljam da mu je bio pogon na sva 4 točka inače bi ih tražili u komadima u obližnoj njivi, a gledam ovu debilnu suvozačicu bez pojasa.
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Negdje je sadake dao cim se izvukao bez posljedica.

    Nadam se da nece ubiti nevine ljude oko sebe ako nastavi divljati, ne daj Boze nekog da pokupi dosta auta je kraj njega proslo.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ko lutka :) Da se navozas a i peticu kupis uskoro :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fazon je sto uglavnom tu strada neko neduzan, a kreteni poput ovog prezive.

    Za one sto sjednu u auto s takvim zelim isto sto i njemu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Qler daj jos koju sliku. Koji je motor, godiste, ovo ono? :)
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    111k KM prešao, 120kW, 2012 godište, dao svog i 9500KM.

    Evo još par slikica[​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
    [​IMG]
     
    dino73n, edgsi, kio and 5 others like this.