BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

  2. Esh

    Esh HWB

    Aha, i opet odjavi, prijavi, pa prijavi..
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prakticno sve je isto, samo drugi nazivi. Nisu feninga pojeftinili...
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sta mu znači + kod uploada? Koliki cu sada upload imati na ovom paketu od 36KM? Koliko može parica ili? Do sada je bilo ograničeno na maximalno 25/2Mbps.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto kao i do sada, 10mbps+ znaci da ce ponuditi vise ako ti mreza podrzava, do tih 20-25mbps. Nista nisu mjenjali, samo su promijenili nazive.
     
  6. black

    black Komšija

    Hahah naucna fantastika

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  7. Almir

    Almir Komšija

    ja prezadovoljan sa opcijom 100/10 radi to kod mene stabilno
     
  8. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mislis ovi veci paketi?
     
  9. black

    black Komšija

    Gigabit, bilo lijepo kad bi moglo.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Bukvalno su samo imenovane sad kombinacije moja tv net/full paketa sa opcijama i dodatnim paketima. Super sto su nam rekli kako interno vode to, a za korisnike nista novo.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nema niko izgleda ove vece pakete da vidimo kako radi to? Sad ne znam da li mogu isporucit 500 ili 1gbit downloada ali 100 mbita uploada bi trebalo radit bez problema i to je super.
    Jedini problem je sto se ne moze kupit staticka ip.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Sto ne moze? A zar ti i treba pored svih dinamickih dns-ova? Da ne bi nesto hostao možda? :) Samo prva dva paketa mogu na bakru, i to kod 5-10% korisnika. Ostalo bez optike je mrka kapa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovisi od dužine i stanja bakra, može prvih 5 da se i preko bakra realizira.
    Na optici može sve.
    Za statičku ip adresu paketi sa ovim brzinama su hm, poprilično skuplji :D
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ja sam 800m od dslam i ne mogu 50/8 dobiti. Znači samo grad, ništa bliža okolica. A to i čini tih 5-10% korisnika koje sam naveo... Sama statička ip je nekad bila 80KM/mjesec.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    Ja prelazim na net flat 20 :D stihi hoce uskoro novi paketici za nas :)
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mene najvise nervira sto mi puca konekcija samo od sebe da promjeni IP, da ce makar promjenit pa da ti ostane isti IP dok sam ne resetujem modem.

    Ako budem imo mogucnosti uzet cu ovaj 1gbit paket sad na ljeto da probam.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa sto ti je to toliki problem? :) resetuj ti modem npr. u 3h ujutro i onda će se konekcija prekidati svaki dan u to vrijeme (prekida se svaka 24h koliko ja znam). Ne vjerujem da tada nešto radiš pa da će ti smetati sto pola min nemaš konekciju :)
     
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nije meni problem, to sto si reko je vjerovatno sto i svako radi jer ovo ima od pocetka... Ja samo kazem sta mogu uradit da unaprijede usluge.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa da. Ni ja ne vidim neku svrhu u tome. Drugi provideri cak daju besplatno statičku ip adresu. 95% korisnika i ne zna ni sta je ip adresa ni sta je statička adresa i čemu služi. Ako su odlucili da forsiraju reconnect svim korisnicima radi ovih 5% onda no comment. I ovih 5% nece zgrnuti neke milione na toj adresi. Ne vjerujem da su se nesto posebno i obogatili naplacujuci staticku adresu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Last edited: Jan 26, 2019
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Statičke ip konekcije se realiziraju dosta drugačije u odnosu na dinamičke zato i jeste veća cijena. To treba firmama koje hostaju nešto i koje hoće stabilnost, uglavnom rijetko se uzme jedna statička ip obično se uzme blok i uglavnom ide preko optike. Poželjno je imati i neki bolji soho ruter na kraju.