All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Lik danas kroz Turbe ovako protjerao A6, svi mu se dive kako dobra masina. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Bit ce on za mjesec na Piku "prva ruka, nikad udarano"

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and heroic like this.
  3. heroic

    heroic Komšija

    Jos kako izgleda na snimku da je pokusao upaliti dok je bio u vodi...
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    :D[​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    donjapa, forzamilan and heroic like this.
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod nas i dalje uvoze auta 2005-2006 godiste i vecina ih je 190 000km. Oni malo posteniji stave 220 000 :D
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kaze presao PRAVIH 200k a auto staro 15 godina, haha.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato se kupuje benzinac jer znas da nije puno prelazio.. haha. Koliko god pisalo, odmah se odradi mali i veliki servis. Pogleda se podvožje i ako je sve ok, moze pisati 500k ako je sacuvano. Eno gledma clio 2015 garažiran from day one. Poceo hrdjati. Glupi znakove pokazuju oksidaciju. Jebo majku sto je francuz jeftin. To ce auto biti na otpadu za 15 godina.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To sto znakovi hrdjaju uglavnom nema veze sa kvalitetom auta nego sa načinom na koji se auto pere. Sad je postalo moderno da se auta peru aktivnom pjenom koja je vrlo agresivna i opasno nagriza kromirane djelove, brisace, kedere na vratima i sl. A opet s druge strane malo ko se sjeti da boju i te kromirane djelove treba njegovati. Bar jednom godisnje nabaciti vosak.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    NAILS likes this.
  9. anel007

    anel007 Komšija

    zato moj pezol ne moze hrdjati kad je pola plastican :D

    i sve zavisi od auta do auta, moj je 2001. godiste pa jos nigdje hrdje nema a nije vala ni da ga pazim ovih 6-7 godina koliko je kod mene, nije garaziran a i zimi podvozje operem u proljece

    imas ih tonu sa zahrdjalim blatobranima bar auta godista kao ovaj dok je francuz napravio pun pogodak prelaskom na plastiku na tim dijelovima koji su nekako najvise na udaru vremenskih neprilika
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Thx za tip a pocelo je hrdjati na zadnjim desnim vratima dole na ivicama. Vidjao sam identican slucaj kod Oktavije.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Meni stari kupio auto u salonu prije 15 godina, i sad auto ima 188k, a dizel. Znaci fake.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U Njemackoj u dosta radnji imas 10k kilometara limit godisnje ako uzimas na leasing, sto znaci da to i nije toliko nemoguce. Inace otac je uvezao Audi A4 1.9 TDI, 96KW, 2001. godiste, auto je netaknuto, znaci kao novo. Nema lupkanja, treskanja, kao da nije ni vozeno, sve na svom mjestu, sve original, mi se sjebali koliko je dobro ocuvano. Postavit cu par slicica, sad je prljav od ove bljuzge :D
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Ne znam vala evo 9 godina i 180.000km, auto perem 2-5x mjesecno, jedino je boja izgubila prvobitni sjaj, ali nema nigdje ni traga hrdje. Vjerovatno je to do ljudi kad ostete auto dugo cekaju da poprave/lakiraju ili nikad to ne urade pa uhvati hrdja.
     
    Last edited: Feb 4, 2019
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako je uspio uvesti to godiste dizela, zar nije limit Euro 4?
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nema šanse, pa ja imam auto iz 2002 godine i nema nigdje hrđe, bar sad su auta po tom pitanju dovedena do savršenstva, osim ako nije auto udarano.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U medjuvremenu, tuniranje "u nas u Njemackoj" Nissan GTR R34 izvukli preko 900ks i 900nm
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da li se iko, u zadnje vrijeme, susretao sa DS automobilima. Bili su dio Citroea (i sad su, donekle) ali su se odvojili kao sopstveni brend:
    https://www.dsautomobiles.com/en/home.html

    Primarno me interesuje DS 7. Nazalost nije ih lako naci da se testira, pa se moram oslanjati na jutub reviewe. Izgledom je super, interijer i eksterijer odlicni, ali glavno pitanje je kakav je motor, kakva je voznja i sl. Sudeci po recenzijama nije uopste lose, nije najjace vozilo ali ako se uzme najjaci model od 225 hp ide sasvim dobro.

    Znam da je Citroen izbacivao ranije DS varijante, ima li neko nekog da posjeduje, ili da je sam posjedovao/vozio?
     
    Last edited: Feb 6, 2019
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D[​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Koji ti je to digitron? :D
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Fordov :)

    Sent from my Huawei P10 Plus