All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. heroic

    heroic Komšija

    Slabi ovi monitori kod mene na poslu, ja samo vidio crnu sliku i natpis "power shift", tek sad kad sam malo bolje pogledao vidim da je mjenjac :D


    Jutros sam prvi put u zivotu koristio ovaj kit za gume, dosta je jednostavno, ima mini kompresor, na izlaz se nakaci boca sa tekucinom koja opet ima izlaz koji se nakaci na gumu. Upali se kompresor, prvo skoci na nekih 3bar, valjda dok probije izlaz u toj boci, a onda ide puhanje gume. Nakon 15min puhanja smjese unutra, pritisak bi trebao da je preko 1.8 i treba odmah odvoziti 2-3km (20-60km/h) da se ta smjesa rasporedi po gumi. Tu sam imao prvi problem, vec nakon 200m, doduse spore voznje dok sam izasao iz garaze, sistem je pistao da je guma ispuhana (tako je i izgledalo kad sam pogledao). Onda sam opet napuhao (samo na kompresor) i misleci da nije uspjelo, ostavio auto :D 1h poslije, vratim se do auta, guma stoji napuhana, provozam 10km sve ok.

    Na kitu pise da se moze koristiti do 200km i do 80km/h, tako da sam vec nabavio novu gumu. Divno jutro nema sta :cool:
     
    Last edited: Feb 6, 2019
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobar, nemam mu zamjerke



    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Coupe je za pocetak, unutra je skoro narandzast, a i koliko sam skontao dizel je :D A i malo je krkansko, ukratko BMW je :D
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Auto je prelijepo, ali je taj lik kad prica iritantan do bola :D
     
  5. dino31

    dino31 Aktivista

    Nije striktno vezano za temu ali ima li kakva obilaznica na Vranduku da se ne ceka?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da ima. Cak ima i putokaz. U Nemili srenes desno preko mosta i vozis desnom stranom Bosne sve do u Zenicu.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  7. dino31

    dino31 Aktivista

    Hvala sused.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sutra je UFC234, dvije dobre borbe, ostalo je tanko:

    Robert Whittaker (c) vs. Kelvin Gastelum
    Israel Adesanya vs. Anderson Silva

    Melburn je 10h ispred nas.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas ces gledat u autu?

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    dams82 likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    :D Sorry, dva HWB taba mi bila otvorena. Neka admin obrise.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovaj u mercu ima Reflexe ko stara baba.

    Nego ne mogu mi se vrata od gepeka otkljucati na golfu pa moram svaki put iznutra onaj ko prekidač manuelno pritisnuti da otvori. Ima ko ideju kakvu?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Otisla ti brava gepeka, ili elektronika u njoj. Meni se isto desilo na Leonu, istrosio se mikroprekidac, koji vrijedi 10KM, ali morao zamijeniti sve komplet sa znakom, 140KM.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel neko popravljao grijac na zadnjoj sofersajbi?

    Vec neko vrijeme mi smeta taj nedostatak s obzirom da nemam zadnjeg brisaca a grijac vjerovatno mi ne radi jer se nista iza ne desava.



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jeste @dino73n :) ima neko tecno srebro s kojim se zakrpe bakarni grijači na šajbi. Kvaka je da ga ja nisam nigdje našao. Ja kupio externi grijač koji sam spojio na žice od ovog grijača za zadnju šajbu, s tim da sam to sve uradio u gepeku (žice iza tapacirunga vratio u gepek i tu spojio ovaj heater). Ovo funkcioniše također dobro, samo nije brzo kao kod originalnih grijača u šajbi.

    https://www.gearbest.com/air-cooler-fan/pp_009301374388.html?wid=1433363
     
    Eldorado likes this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja imam problem sa kljucem od auta. Radi zakljucavanje, ali ne i otkljucavanje. Otvarao sam kuciste i vidim da je istrosen limic koji pravi kontakt kada se pritisne dugme.

    Zna li neko moze li se to popraviti ili zamijeniti /naruciti dio, a da se nemora kodirati?

    Imam drugi kljuc, on je ko nov, ali ovaj ostavim ocu kad treba preparkirati auto iz garaze i sl.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da se moze napraviti. Pitaj u nekom el servisu.

    Kada kazes potrošen, da nije oksidacija ?
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam ima li sta opasnije od touch screena. Pogotovo kada je digitizer los i kada su komande sitne. Elem, nova S klasa:

    [​IMG]

    Na kraju ce pola šajbe biti ekran. Oh.. wait

    [​IMG]