PiP/Zamjena ASUS ROG G750J

Discussion in 'Računari i komponente' started by aeRo, Feb 3, 2019.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Pozz raja,

    Molim za procjenu vrijednost mog laptopa. Odlucio sam da ga prodam nakon sto me dobro sluzio par godina jer vise ne gejmam a treba mi nesto malo i kompaktno. Laptop je inace u odlicnom stanju.

    Specifikacije su sljedeće:

    ASUS ROG G750J
    Screen: 17.3 Full HD"
    CPU: Intel Core i7 4700HQ 2.4Ghz (3.4Ghz Turbo) Haswell
    GPU: nVidia GTX 770MX 3GB GDDR 5
    RAM: 24GB DDR3 1600Mhz
    HDD: 1TB + 256GB SSD
    Backlit tastatura
    4 USB Ports

    Card Reader
    DVD RW


    Laptop je korišten kao desktop PC te je sve vrijeme bio prikopčan na punjac. Prema tome baterija je odlično ocuvana. Na njemu nema tragova koristenja.
    Zamjena moze za Microsoft Surface Pro ili noviji Asus Zenbook uz moju doplatu.

    Neki dan sam bas sa Hakerom (forumasem) igrao malo "A Way Out" i igra ide bez problema tako da ocito mogu i manje zahtjevniji noviji naslovi ici. A mislim da je radi kolicine RAM-a pogodan i za neki video editing i audio produkciju (znam jer drug koji je producent ima isti model).

    Na oglasima je raspon cijena ogroman, doslovno od 1.000 do 1.500 za isti/slican model. Dok evo gledam recimo u HR ih ima i po 6500-7000 kuna (haman 2.000 KM).

    Za nekoga za foruma bi mogli napraviti neku korektnu cijenu.

    Lokacija Sarajevo.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ja bih poceo sa 1800 (na piku), a s obzirom da je to dosta skupa igracka za nase standarde, trzisna vrijednost nije nuzno ono sto ces dobiti u prodaji, ali mislim da je 1500 sasvim ok cijena sa malo prostora za cijenkanje.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tesko... eto prodajem slican laptop za oko 900, sve neke zamjene, niko kesa nema. Ako izvuces 1000 kesa racunaj da si dobro prosao.
     
    Esh likes this.
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam 4790K + 32GB RAM + top maticnu i jos nekih sitnih komponenti prodao za oko 1000KM, ovo je slicna konfiguracija, ali imaju jos i diskovi i graficka koja je dosta dobra, tako da realna cijena je sigurno iznad 1000, a sto se prodaje tice definitivno je tesko naci musteriju sa tim novcem na piku.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa eto kazem ti, y50 ima malo brzi procesor, malo brzu graficku i ssd, 16gb ram-a i 15.6" je ekran. Sada je to nekome prednost jer je tanji i laksi, a neko bi mozda veci ekran. Uglavnom nijedna konkretna ponuda za kes, evo vec mjesec dana...
    Samo peglaju, ispitivaju, moze li slika, moze li ovo ono, ili tipa 'pogodi' cijenu pa onda ponudi zamjenu ili danas sto sam oplakao, javlja se kaze mozes li me sacekati mjesec dana :D
    Na hwb sam stavio 800 cijenu pa opet niko ni da cimne.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    A lupiti cu onda nekih 1700 pa cu vidjeti na koliko cu izaci. Ja bi i najvise bio za to da dam njega jos para za Microsoft Surface ili nesto kompaktnije tipa Dell G3. Ovih dana cu detaljnije istraziti ponudu na OLX ima li ko da je voljan raditi zamjenu + doplatu.
     
  7. heroic

    heroic Komšija

    @aeRo Ima li taj laptop M.2 slot za SSD?
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kad sam vec tu da ne cekas odgovor :D nema, ima dva sata3 konektora
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Eto kolega bolje zna. Iskreno ja ne znam ali sam googlao i vidm da neki modeli G750 imaju. Konkretno da li moj ima nisam siguran, ali ako je nuzno mogu provjeriti :D
     
    heroic likes this.
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Imao je JH, ali dodatnu plocu koja se kaci na taj sata prikljucak. Ta ploca je imala 2x m.2 ali bez nvme podrske tako da ti nista ne znaci, ssd je brzina samo format m.2.
    Nvme generalno podrska od intel 5th gen
     
    heroic likes this.
  11. heroic

    heroic Komšija

    Ne treba provjeriti evo kolega objasnio :D
     
    aeRo likes this.
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Otislo za cca 1600 KM.
     
    heroic likes this.
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Hladno vjeruj mi. I to mi se nije dalo cjenkati kontam hoce li opet izletiti neko a ako je izletio u 2 dana nakon objave oglasa, izletio bi opet sigurno ali nema veze. Uglavnom dodje lik za sat vremena bacio pare na stol i ode haha. Nije ni pitao nista. Jedva backup stigoh napraviti :D
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa vjerujem ti, zato u Sa ne mozes vruce kifle prodati :D
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a kako je tek u manjim sredinama
    prodajem neku podlogu za mis,cijenim 10 KM,kopija razer goliathus,mada ekstra dobra i lik mi se cjenka za nju neki dan :D
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kako se nece cjenkati kad prodajes kopiju za cenera?!
     
    Aldiin and Vedo like this.
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Tacno, 2 dolara na ebayu.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Jedino ako je ona extended podloga i za tastaturu i mis, onda ti prica ima smisla. Nju sam kinesku platio 18KM cini mi se, 60x30cm :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk