Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jesul bgt? :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pita me prijatelj maloprije u vezi paypala, dobio uplatu 60eura prosle sedmice i jos mu nije povuklo na karticu.
    Kod njega je Mastercard od Unicredit banke. U banci mu rekli da paypal radi samo na Visa karticama?

    Jel moguce da je tako, jer i meni ovaj mjesec istice Visa electron i dobit cu Mastercard?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar ne ceka 30 dana, on hold, da mu bude dostpuno ?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam, meni skoro refund 15$ odmah na karticu prebacilo, nisam nista cekao. Zato i pitam? Ja uglavnom placam, ne primam novac pa neznam :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni recimo jedino kada Adobe prebaci novac, odmah bude dostupno ali svi ostali, 30 dana je on hold.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koja ti je kartica, Visa ili Master?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Visa, RF banka.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Visa moze primati uplate, na uc mastercard samo refund.
     
    Last edited: Feb 12, 2019
  9. Sicness

    Sicness Novi član

    Dobro su mu rekli. I ja sam imao istu situaciju sa Mastercard karticama u 2 dvije banke. Iz nekog razloga uplate preko ne mogu dolaziti na Mastercard kartice, samo na Visa.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I sta sad u ovom slucaju, kako povuci novac na racun? Jedino da otvori racun u nekoj drugoj banci gdje ima Visa? Ili da prebaci nekome na paypal ko ima Visu?
     
  11. GV

    GV Komšija

    Ako je student Intesa ima besplatnu Visa karticu ali ju dobiješ za 15-tak dana.

    Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
     
  12. Sicness

    Sicness Novi član

    Ako ce opet nekad primati uplate preko paypal-a, najbolje mu je da otvori racun u drugoj banci i trazi Visa karticu, a ako mu je bas frka da uzme tu lovu neka prebaci nekome na paypal ko moze podici pare
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prebacit ce se u Raifaisen banku jer oni imaju Visu.
    Al bezveze im ovo, i ja ovaj mjesec dobijam Mastercard umjesto Vise. Nekada je bio neki problem sa tim karticama navodno, pa ih zato mijenjaju, ja nikada nisam imao problema. Eno je izlizala se sva :)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sta bi na kraju sa Amazon.com, moze li se narucivat normalno, imaju li skup shipping, kakva su iskustva? Ne bi se narucivalo nista sto podlijeze carini.
     
  15. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Moze se narucivat normalno, shipping minimalno $40. Ako registrujes account vidit ces cijenu shippinga.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Plus što ti uzmu lovu kao za carinu pa kasnije vrate. Pegla i preskupo.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci i dalje smo zemlja treceg svijeta.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Jedina utjeha nam je što ima gorih od nas...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slaba neka utjeha. :)
     
    dams82 likes this.
  20. Esh

    Esh HWB