Elektricna vozila

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Sep 12, 2017.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemoze te niko natjerati da vozis toliko bez pauze, barem po 15min odmoris svakih 200km nigdje neces zakasniti. Ja sam jednom vozio 650km u cugu i to mi je najveca glupost za volanom.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    :) na proslom poslu sam znao u cugu preko 1000km odvesti... sad najdalje idem do Pule i odmorim u sl.brodu i u Rijeci...
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

  4. heroic

    heroic Komšija

    U Americi je to tacno, u Evropi su top 5 BMW, VW i Renault-Nissan-Daimler. Sad kad izbace nove modele, pogotovo VW i Daimler, imat ce jos veci ukupni udio u trzistu.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Trololo, lazu li ga lazu.
    Resale value je ocajan, a ni cijene punjenja nisu bajne u vecini drzava.
     
  8. Neso

    Neso Komšija

    Samo nek grade charging mrezu i kod nas, nista nam lose nece doprinjeti. Super vijest! Cim zavrse sa instalacijama stanica, automatski ce se u svakom Teslinom automobilu updateovat Tesla Navigation Trip planner sa nasim gradovima. Ko bude prolazio kroz BiH, napunit ce vozilicu i potrosit koju paru okolo za kafu, restoran, shopping ;)
     
    Vedo likes this.
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

  10. bhd

    bhd Veteran foruma

  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam ljetos provozao jedan. Iskreno ako već odeš na bajku koji bolid trebaš biti da koristiš ovo na struku. Hajde ovaj el skuter ili board ali bajk, pa valjda je smisao da okreneš pedalu da ne sjediš cijeli dan

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    znas, nije bas ugodno na posao doci zapuhan, nosaj stvari za presvlacenje i slicno :)
    imam bajk koji kontam zamjenit za gradski (scale 970 scott 29) :D
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Poenta je da se lakse predje (veca) udaljenost, ili popne na brdo brže. A nisu svi opet atletski gradjeni.

    Jedno je biti MTB ljubitelj a drugo je imati bajk od tacke A do tacke B za konkretne stvari. Skuteri su prije sluzili tome. Ja el. baj za zivota necu kupiti ali vidim dosta korisnih primjena.

    bhd
    Zar ga nisi bio prodao? XL ram?
     
    donjapa likes this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    nisam ga nikad ni prodavao. (jeste xl ram je),prodavao sam nekad davno GT aval 3.0
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Zakleo bih se u zivot da si prodavao XL 29-er scotta prije jedno 2-3 godine. Znam da ga nisam htio jer je XL. :D
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam nekog cuba probao, može sam može se pedalati. Teško magare. Oke malo sam pretjerao ima svrhu svakako je bolje od skutera.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa sigurno je teže od običnog bajka (vjerujem da je teže do nekih 10tak kg ne više), radi baterija i motorića. Ali nećeš ga voziti na Trebević ili Vlašić :)
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Murijak, "ne mozete imati racunar u autu" :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hahahaha ne bih se začudio da je to rekao ovaj naš prašinar :D :D jadan lik, sturi se objašnjavajući da se to ne može ukloniti, da je to dio auta...