Nova Konfiguracija (prva self made)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Oromier, Feb 19, 2019.

  1. Oromier

    Oromier Guest

    Trenutno Gaming + Web development.. svakako imam Macbook sa posla koji mi je primarni work laptop, tako da je ovaj sad samo za gaming.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    U tom slucaju M.2 ti nije prioritet, radije prvo dodaj RAM.
     
    EL NINO CFC likes this.
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kod m.2 nek obrati paznju i ne uzme ssd sa sata brzinama, vidio sam da crucial ima takve, njemu treba nvme.

    mada njemu treba prije svega jos jedna plocica rama da radi u dual channelu, posto mu je pc samo za gaming.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Dobar build, samo bi mogao možda uštetiti kojeg cenera na matičnoj ako želiš a uz to dobiti bolju ploču! Ja sam tako isto planirao neku asus matičnu ali očito kod B450 ploča je MSI najbolji, pogotovu kada govorimo o kvalitetu i hlađenju VRM-a (bitno kod OC-a a pogotovu kada uzimaš R5 2600 ili 2700 bez onoga "x"):



    18:37 - počinje priču (i preporuke) za B450 ploče! Lik zna o čemu priča, možda i najjači youtuber kada je elektronika u pitanju, barem za mobo/gpu kategorije. Ima strašno detaljne analize PCB-a mnogih matičnih ploča, analizu VRM-a grafa itd. https://www.youtube.com/channel/UCrwObTfqv8u1KO7Fgk-FXHQ/videos

    Ja sam na kraju uzeo ovu MSI Tomahawk i bez problema digao svoj Ryzen 2600 na 4.0 Ghz uz minimalno dizanje napona (1.29V), dok za 4.1GHz moram isti dići na 1.38V pa sam ga ipak ostavio na 4GHz/1.29V. Inače, moj primjerak nije bio stabilan na 4.2GHz ni uz max. dozvoljeni napon od 1.4V. Hebiga. :D

    PS. Overclock naravno nemoj raditi na onome AMD wraith spire ili kako se već zove fabričkom cooler-u, znači minimum neki CM Hyper 212 ako želiš OC.
     
    Last edited: Feb 20, 2019
    Esh likes this.
  5. Oromier

    Oromier Guest

    A znam za GM njih i pratim, medzutim ne planiram ovaj OC-at jos.. mislim CPU je star godinu dana, trenutno mi sve fercera kako treba, dok mi bas ne bude trebalo necu OCat. Maticnu sam iskreno uzeo jer je jeftina bila u tom trenutku + ima sve sto mi treba i vise. Mislim da mi za OC treba i bolje kuciste, tj kuleri za kuciste jer ovi se max 800RPM okrecu sto nije bas idealno. Planiram nekad nadogradit sa Noctua CPU cooler (onaj MH veliki sto svi govore da je najbolji) i mozda front panel kulere sa nekim Noctua ili na sto vec naletim.

    U svakom slucaju Hvala :D