Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma to ti je neka šala da će rasti cijena :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ti kao i ja imas moju tv net plus opcija 1 ono 5KM za brzinu?Nesto mi ovo previse za EON mogli su vala smanjiti malo cijene na bar nekih 20KM mjesecno.Jesi zadovoljan uslugom?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    supci sigurno poskupljuju od 1.4

    Ajmo raja imal alternative? ? logosoft?
     
  4. RED DEVILS

    RED DEVILS Aktivista

    Sad zasad je sve uredu i zadovoljan sam koristim Eon Full Tv Aplikaciju na Sony XF9005 bez eon boxa jer nisam htjeo da placam prikljucnu taxu jedina mana je sto jos uvjek nema SK 4K na Eon TV aplikaciji a i AS se ne mogu gledati na BHT mrezi sto mi ne smeta jer imam AS HD na BHT :)
     
  5. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ima li neko od članova foruma da radi u Telemach-u? Zanima me kako ide zamjena D3 Boxa za Cam karticu? Da li se plaća zamjena ili se može samo zamijeniti?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Potpišeš novi ugovor. Dobijes nesto probnog perioda. Najbolje je da nazoves 1360 .
     
  7. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Majka mi je neki dan potpisala novi ugovor i ostvaljen joj je stari D3 Box. Sad joj kupili novi TV da može spojiti direkt da ne koristi 2 daljinska. Kad je otišla na šalter rekli joj da bi morala platiti 25 KM da joj zamjene opremu, a da je pri potpisivanju tražila karticu dali bi joj to bez naknade iako su joj spojili opremu prije 7 dana. Zato mi treba informacija od insider-a jer ne vjerujem ovoj na šalteru.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Opet kazem, nazovi. Ja sam zbog kartice potpisao 4 puta ugovor u roku od 7 dana zbog prelaska na veci paket a poslije neispravne opreme. Nisam marke dodatno platio. Znaci novi paket/modul/nazad na risiver/opet novi risiver. Svaki put iznova potpisivao ugovor.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta je fazon sa wireless om, pojedini laptopi mi ne vide mrežu iako ostale mreže sve vide i normalno se konektuju. Kontam samo da može biti do mene

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jesil probao manuelno se konektovat da uneses ime mreze i sifru?
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Da li neko zna koja je razlika izmedju "Trio Grande" i "Eon" paketa?

    Da li Eon paketi imaju digitalnu TV (preko antenskog kabla) ili ide sve preko internet mreze? Znaci moze li TV i CI modul ili mora TV+eon box?

    @hamo pipa :D ?

    UPDATE
    Zvao 1360, u biti kako vele, ostaje mi sve isto, samo mi internet ide na 200Mbit/s i dobijam onaj Eon Box. Mislim da imam nesto manje minuta za telefon, ali to ionako ne koristim.
     
    Last edited: Feb 21, 2019
  12. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    EON je samo drugi naziv. Moja makja je prije par dana uzela EON Light paket i spojila kablo u TV i uredno radi. Samo joj još nisu zamijenili resiver za karticu za dekodiranje kanala.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Najbitnije od svega je da je jeftiniji naziv :D ovako 20KM mjesecno ustedim a dobijem brzu konekciju, divota
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Ide preko kabla, samo Eon box mora imati lan vezu zbog vraćanja 7 dana unazad i videoteke. Ako recimo imaš i rentu ostaje ti na tom mjestu stari risiver i radi sve kao i prije. Nema nam hame nešto na forumu

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  15. heroic

    heroic Komšija

    Jasno mi je za eon box, pitao sam zbog jednog tv-a koji nema LAN blizu da li idalje mogu na antenski. Hvala za info :D
     
    dams82 likes this.
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Meni su neki dan prebacili na Eon, i na drugom tv-u nemam lan blizu pa mi je stavio D3 takozvanu trojku koja ima integrisan modul za Internet vezu da bi radilo vraćanje i videoteka. Jer nisam prije imao tu uslugu nikako na tzv dvojci. Bio duo net grande paket.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Moze li mala pomoc? Testirao sam navedeni problem vise puta.

    Testiram preko speedtest, wi-fi mi ima ping 5 i upload 8.54Mb/s. PC preko lan kabla, ping 26 i upload 7.66Mb/s.

    Zasto ?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Svakih par dana mi nestane wirelessa na EPC3925. Najmanje jednom sedmicno. Nakon gašenja pa ponovnog paljenja proradi. Kada je na listi, pokusam se konektovati telefonom ili laptopom, nece. A nekada uopste bije dostupan na listi.

    Ima li nesto da probam, neki factory reset, nesto.. prije nego sto zatrazim zamjenu? (1360 podrška ne radi)
     
  19. DSA

    DSA Aktivista

    Nema pomoći, wireless mu je katastrofa. Moj savjet uzmi neki AP ac i riješi problem wirelessa
     
    NAILS likes this.
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jel istina da je telemach prodan ?