Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ekipa, podsjetite me, koji bi ono drugi dobar sajt sa sportskom opremom što dostavlja u BiH, a nije Kitbag?
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Sportsdirect?
     
    Esh likes this.
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Prodirect, sve preporuke

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sportspar.de je u modi. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Trebam poslati paket cca pola kile u Glasgow, lomljiva stvar, dođem u BH poštu danas, kaže nemamo mi ambalaže ni pakete. Koji klinac?!? Gdje da kupim paket da pošaljem jebenu stvarku. Pa ovo je fakat smiješno. Mogu li kod kurira kupiti pakovanje za slanje, ali da ne šaljem sa njima?
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Dobio sam neki vaučer s computeruniverse.com, pa me zanima da li ovo daju pri svakoj kupovini ili samo poslije prve kupovine?
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Obično kod prve ili ako je bio neki problem...
     
  8. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Danas stigla pošiljka s Aliexpressa, nisam mogao da vjerujem da nije bilo potrebno platiti dodatnih 1.8 KM...
    Okrenuo sam se par puta da mi slučajno poštar s leđa ne dođe ...:D
     
    Last edited: Feb 26, 2019
    Aldiin likes this.
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hhahaahhaahahahhaha, ja u sobu kad ono poštar sjedi, govori 1.80.
     
    Ronaldo_9 likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni se desi često da ne naplate, pitam po kojem principu kaže nemam pojma :D čim tracking radi do moje pošte i dođe poruka stigao paket ne naplate, kad oni stave svoj naravno ne radi do pošte i eto 1,80

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa kada je pravi medjunarodni TN,ne naplate a mi mozemo pratiti kretanje paketa preko interneta do lokalne poste...ni meni tada nikada ne naplate...ovo su u principu skuplje stvari
    za jeftinije i gdje nema mogucnosti pracenja artikla do lokalne poste,naplate...ovo su vecinom sitnice sa ebaya,aliexpressa,banggooda i tako...dakle sve sto je jeftino
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

  13. Esh

    Esh HWB

    Imaš dostavu preko drumskog (na BH Poštu) i avio/kurirskog. Možeš pogledati na stranici kolika je poštarina kad ubaciš u korpu i izabereš zemlju.

    Dobra stvar je što izbace njemački PDV. Ja sam prije često naručivao, no zadnja 2 puta imao problem jer je pošiljka iz nekog razloga išla u Kinu, a refund trajao preko 2 mjeseca.
     
    sumeir likes this.
  14. zdici

    zdici Aktivista

    meni dosao paket iz Njemacke obicnom postom vrijednost paketa 560 KM sa postarinom bez carinjenja doslo :D samo 9 KM carinski pregled platio
     
    heroic likes this.
  15. heroic

    heroic Komšija

    Malo sta mi je draze nego kad tako planiram neki trosak 100-200KM pa i vise i onda se desi tako neka nafaka :D
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    po meni ovako bi svakome trebali uciniti ustupak uredu 9 KM plati carinski pregled ali recimo da sam na 560 KM platio troskove carinjenja oko 200 KM bilo bi previse
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Bilo bi u skladu sa zakonom, a na tih 200KM trebaš računati čim si otišao kupiti na netu stvar od 560KM.
     
    Esh likes this.
  18. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kad kupujete bilo sta iz EU trazite da vam izbace VAT i tako odma usteda od 20%.

    BTW skoro sam narucio sa aliexpresa nesto i brzo je stiglo:

    [​IMG]

    Nisam platio nista posti, pise na paketu da je doso iz Sweden?
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa skladište u SWE ;) i Gearbest isto tako ima skladište u SWE i u Rusiji...
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    i taj gearbest sam prestao koristiti. Narucis 4 stvari ,posalju 4 paketa sa 4 lokacije.

    4x1.8 ne isplati se :)