Staklo na mobitelu puklo samo od sebe ?!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ajdin87, Mar 1, 2019.

  1. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Vozdra ljudi.

    Sinoc sam dozivio upravo ovo. Zenin mobitel, sjedimo za stolom i normalno spustila mobitel na sto, nakon 10 sekundi podigla, otkljucala i prilikom pritiska na ikonicu za pozive (donji dio ekrana lijevo) u tom trenutku se pojavi pukotina ispod prsta, oko 4 cm duga s donje ivice na lijevu ivicu.

    Da stvar bude gora, zaspali sinoc ja ceprkao po tom mobitelu, guglao da vidim ima li slicnih iskustava, i spustio mobitel na cilim pored kreveta. Probudio se jutros kad identična pukotina i na donjoj desnoj strani, samo 1 cm kraca.

    Nikakvih ispadanja mobitela nije bilo, mobitel je kupljen prije 10 dana, Nokia 7 Plus je u pitanju, u gumenoj masci koja dodje u mobitel od prvog trenutka.

    Znam da djeluje nemoguce i neobjasnjivo, ali je li iko imao ovakvo iskustvo?

    Znam da od garancije nema nista, ali zanima me je li ona nekim svojim koristenjem mogla doprinijeti ovome, ili je moguce bas da je defektno staklo.

    Touch radi bez problema, toliko su tanke pukotine da ih ne mogu fino ni uslikati drugim mobitelom da se vide.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja bih to kod hodze nosio :D
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fabricka greska, potrefilo bas tebe. Probaj reklamirati, nemas sta izgubiti.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sumnjam da ce reklamacija vrijedit. Vjerujemo ti mi, ali se bojim da oni nece.
     
  5. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    argumentiraj fabricku gresku time - da ne postoje vidljiva fizicka ostecenja ili stres na materijal ekrana od udarca, sto je i ocito po tome kako si napisao.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Baci ga u vodu i reci da je sam upao mozda i to prođe.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Al reci da je bila mostarska lasta dok je letio 9/10 izvođenje, zbog toga produže garanciju za godinu.
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Probaj ici pricom kao i ovdje, mozda i uvaze.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Nope, nema od toga nista.
     
  10. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Hajde zaobidjite hodze popovi i komentatori.

    Svjestan sam da od garancije nema nista, ali ovo je preglup slucaj. Postavio sam evo sliku, znaci nijedne packice, nikakvog udara, ispadanja ili bilo cega slicnog nije bilo. Napatio sam se cak i da uslikam, jednostavno je puklo kako sam opisao.

    [​IMG]
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Fabricki nekad nagnjeceno ili neko od vas dvoje a da se ne sjecate. Staklo tako lako ne puca. Bilo je je pocelo pucati a na manji pritisak se samo "linija" razvukla. Loša sreca, jbg.
     
  12. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Bas tako... Najvjerovatnije necemo mijenjati odmah, jer se ne moze samo staklo zamijeniti, a zamjensko sigurno nije manje od 150 KM. Vidjecu da joj stave zaštitno staklo, da bar sprijece dalje pucanje, a navici se na ovo. Sad sam ja uzeo kod sebe, a njoj dao svoj Mi A2, ne smeta u radu. Na direktnom pogledu se i ne vidi, vise smeta onaj osjećaj sto znam da je puknuto.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hajd drug ovako cemo.
    Imao sam slican slucaj zena koristila moj potpuno ispravan mobitel, dao sam joj sve tip top radilo, kad jedan dan žali mi se ne radi wifi, zeza touch i sl.

    Hajd reko mijenjamo ga da mi ne zvoca non stop, kad poslje zamjene govori i smije se meni mobitel ispao ona ga ko lego kocke sastavila :D

    Npr mozda je i tvojoj prije ispao ili u tobri gdje inace cigle drze mobitel bude izlozen dok hodaju pa i za ocekivati su takvi belaji.


    Ženska posla rekao bih :D





    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    display je skup,ako je tek kupljen telefon,to ti dodje jos 150-200 kM na cijenu telefona...neisplativo
    kupi zastitno staklo i nece biti problema,nece se siriti samo od sebe
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stavi staklo i koristi preko toga dok sve radi sve pet. Meni je tablet pao sa 30cm na vuneni tepih i staklo isto tako pukloo samo nije radio, tako da imaš sreće što touch fiino radi.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma sjela na njeg 95% :D
     
    Vedo likes this.
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    80 dollara na ali expressu, mislim i da nije ni tesko zamjeniti ekran na 7 plus
     
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Nije 1000%, nosi ga u dzepu prednjem, ne u torbi i cuva mobitel pravo, stari Huawei 4 godine nosala, nema ogrebotine. Rekla bi mi da je bilo sta od toga.

    Znam da zvuci nevjerovatno, i ja da citam da ovo neko pise, bio bih skeptican, ali vjerujte mi ljudi.

    Na ebayu komplet lcd panel i staklo oko 100$, plus ruke, stvarno preskupo. U ponedjeljak cu kupiti zastitno staklo i cao.

    Da zivimo u drzavi u kojoj se moze i razmišljati o potezanju garancije, ne znam na koji bi nacin u ovom slucaju mogli odbiti istu s pricom da je mehaničko oštećenje izazvano koristenjem korisnika, bukvalno nikakvog traga nema.

    Btw, nije los mobitel, u nekom poredjenju s Mi A2, tu su negdje, samo sto ovaj ima micro sd slot i 3.5mm prilljucak za slusalice, al mislim da ce mi se veci problem biti navici na izostanak led notifikacije :D




    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zato sam ja uzeo osiguranje za s9 120 eur dvije godine što izadje 5eur mjesečno dok traje garancija da se ne mislim ali to nema kod nas dole.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja cu ti besplatno zamjeniti ako nekad kupis novi display.