Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gearbest je svakako preskup. Ja kad sam vidio cijene, zijanio se. A navikao vec na Aliexpress.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nista Ali nije jeftiniji od GB... Ne znam sta si konkretno gledao. I jedni i drugi stalno imaju neke akcije, pa si mojda potrefio da je na Aliju nesto na akciji dok na GB "redovna" cijena

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, nego obrnuto. Ali ima akcije uglavnom po 15% (a to su zapravo prave cijene jer se akcije refreshaju), medjutim na gearbestu i kad ima 50% akcija, i dalje bude skuplje nego Ali sa 15%.
     
    dams82 likes this.
  4. anel007

    anel007 Komšija

    Zavisi sta kupujes, ja sam npr na gb kupio amazfit pace za haman 80-90 $ dok na aliju ga nema ispod 100-injak bar koliko sam ja upratio.

    Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma kakve akcije i gluposti, kod njih je uvijek sve "snizeno" haha
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sada preferiram aliexpress,njihova posta je provjerena i nisam fo sada imao problema ...gearbest ne koristim slabo,mada sam preksinoc naletio na neki kablic i kliknuo da kupim,da provjerim da li rade haha
    ono sto sam primjetio da stranica malo drugacije izgleda i da je ekstra brza,ucitava se instant

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    I ja uglavnom na aliexpress naručujem, na ebay ponekad.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Alix je Tito vala.
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Hvala.

    Provjerio.

    Minimalno 29 € je dostava + provizija ovisno od načina kupovine.
     
  10. zdici

    zdici Aktivista

    ebay poceo vuci podatke na nasem jeziku sa bh posta gdje se nalazi trenutno posiljka :) nije lose kada ima dosta znakova ? gdje stranica ne propoznaje nasa slova š,đ,č,ć,ž.
    Još da BH Posta malo bolje uredi ove informacije gdje posiljka kada dodje u BiH u kojoj je posti trenutno jer ovo BASJJA je smijesno :D
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na Royalmail trackingu svi nasi gradovi kuda se krece posiljka evidentirani su uredno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. stripiii

    stripiii Aktivista

  13. zdici

    zdici Aktivista

    Sta kada roba kosta 330 KM sa postarinom. Koliko tu uzimaju za prelazak ovih 30 KM ? Carina BH Posta
     
    sumeir likes this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da placas porez i carinu za cijeli iznos, ne za samo tih 30KM.
     
    dams82 likes this.
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Do 300 nema carine, preko 300 ide carina naravno na cijeli iznos s tim da nije pravilo da će biti ocarinjeno ako nema dokaza o vrijednosti. Imao sam slučaj gdje sam artikal platio 306KM, a nije mi ocarinjeno jer nije bilo fakture, samo su mi naplatili 3,5KM otvaranje paketa. E sad ako oni posumnjaju u vrijednost mogu tražiti dokaz da im se dostavi.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    330 je osnovica za obračun.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    koliko da ocekujem carine ? posto su mi trazili izvod sa PayPal kompjuterska tehnika je u pitanju 1x artikal
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na tu cijenu ocekuj jos oko 100-150KM. Pokusaj se sa njima dogovoriti, nisi puno presao limit.
     
    Last edited: Mar 10, 2019
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    330 x 1.05 x 1.17 + 10KM
    +-
    5KM

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
    zdici and Esh like this.
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    Mada postoji mogucnost da ce bit i carina 10% zadnji put kad su mi carinili mobitel bila je 5%

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk