Windows 10

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Aug 16, 2014.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze, brkas reklame u aplikacijama i na web sajtovima sa OS-om. Android nema veze sa tim reklamama vec ih ubacuju developeri. Operativni sistem nema reklama. To sto proizvodjac telefona ili aplikacije ubaci nema veze sa androidom. Clanak koji je isprekidan reklamama.. pa reklame su na tom webu. Imas ih i na mobilnoj i na desktop verziji sajta.

    To je isto da kazes da ti monitor ima reklame jer ih vidis dok listaš fejsbuk.
     
    heroic and Reventon like this.
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. igor.g

    igor.g Komšija

    To je na ebayu duplo jeftinije :cool:
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jeste, ali to na ebayu nije cista posla, znas i sam. Dobro je za kuci privatno, ovo je vise ako neko mora imati originalnu licensu na poslu i sl.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    I ovo je lov u mutnom cim se prodaju OEM i Volume license kodovi.
     
  6. black

    black Komšija

    Ako hoces da je 100% legalno onda ti treba racun od neke radnje, licenca vazi samo ako postujes EULA-u a to nije sigurno slucaj sa ovim lijevim kljucevima. Druga stvar je sto ima dosta firmi sto obrcu stotine hiljada godisnje a marke za software ne potrose.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  7. senad_986

    senad_986 Komšija

    Raja, možete li mi poslati link provjerenog prodavača s Ebaya za ove jeftine ključeve za Win10 i Office?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Takodjer, ako ima neki prodavac za ostale programe: corel, max, adobe ps, video editori i to. Jednom sam gledoa kljuceve i vidim da ih ima ali fol rade po 6m.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ako ti treba za Adobe CC, javi se tu ti mogu pomoci

    Sto se tice kljuceva za Wind10, samo uzmete od onih sa zvjezdicom i nema problema
     
    Vedo likes this.
  10. lolak

    lolak Aktivista

    Mislim da nije ok da se po forumu pise kako su ovi kljucevi sa ebaya legalni kad svi znamo da nisu. U pitanju su uglavnom kljucevi sa racunara iz firmi, skola, iz fabrika proizvodjaca racunara ili sa pc-ova koji idu na otpad/reciklazu.

    Mislim divno zvuci za 10-20 KM uzeti kljuc koji radi (do kada niko ne zna), samo treba biti realan sta je sta. Ne znam jeste li upratili kad je Guru3d nedavno izbacio reklamu za ove kljuceve sta je bilo, nakon par sati su obrisali objavu. Sto li?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prodaju se legalno i rade, provjereno. Meni rade 2-3 godine na vise racunara, a uredno prolaze i win update. Ne treba puno komentarisati.
     
    senad_986 and EL NINO CFC like this.
  12. lolak

    lolak Aktivista

    Nisam rekao da ne rade jer dok nisu blacklistani nema razloga da ne rade, samo sam rekao da se ne prodaju legalno i stojim iza toga. Uostalom, posalji upit sa linkom s ebaya i provjeri.

    Postujem i razmisljanje update radi, cvaja nije zavala, ali ta logika ako se prodaju na ebayu onda je ok ne stoji.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo dva dana sam se patio sa updateima na laptopu jer prilikom instalacije 1809 zaledi laptop svaki put na 42% (kada se instaliraju grafički driveri). Na kraju je rjesenje bilo gašenje AMD karte u biosu. Tako da..
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Potrebno mi je da pokrenem win7 unutar win10 zbog jedne aplikacije. Koji je najbolji i najjednostavniji nacin?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Svakih par dana windows prebaci tastaturu sa Bos na Eng. Prije je bilo rjesenje da se obrise sve osim Bos tastature. Medjutim, sada windows prebaci na Eng tastaturu i ako ako nije dodana:

    [​IMG]

    I svaki put moram prvo dodati Eng tastaturu, pa je obrisati da prestane. I onda nakon nekog vremena opet isto. To se desava od 1809 verzije. Ima li rjesenja ovome ?
     
  19. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Kod mene se to dešavalo zbog sticky keysa, isti problem, samo bos tastatura, riješio sam kada sam ih ugasio:

    Control Panel\Ease of Access\Ease of Access Centre\Make the keyboard easier to use

    Također će povući namiještanja eng tastature ako imaš sihnronizovan račun na više uređaja....
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Probaj ovako

    Settings > Time and Language > Language

    Ja sam koristim USA English language pack, klikni na to, dodaj Standard QWERTZ i izbrisi taj drugi koji ti je bio tu.


    Ne znam jesi li me skontao, ali evo meni se to vise ne pojavljuje, osim mozda ako se ne vrati opet.