Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. vutra

    vutra Komšija

    Nisu. XF270HU je onaj standardni bezel (ili kako se već prevodi), XF270HUA je tanki bezel.
    U biti, koliko sam skontao, sve ostalo je identično.

    XF270HUA
    [​IMG]

    XF270HU
    [​IMG]
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha, vidi stvarno :D Inace meni nije lose sa okvirom koji strsi malo, manje ips glowa :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    ali ce ti pixeli biti bas veci, rekoh da nece smetati?
     
  4. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Ma neće to meni smetati, navikne čovjek na sve :D

    Kad bude prilike, idem na 1440p, ali do tad mogu podnijeti malo razvlačenja
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda definitivno idi na taj tn, ima da budes najbolji u Rocketu :D
     
  6. xman

    xman Komšija

    Ako si mislio radi Gsync podrske dobro proguglaj. I ja sam bio zainteresovan ali nakon kraceg guglanja procitao da raja ima problema i odustao. Jedan dan radi Gsync,drugi ne radi itd. Nekima radi ok. Faktor srece u 1000KM monitoru...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma na svakom freesync monitoru radi gsync, bilo je sa prvim nvidia driverima koji su podrzali freesync problema tipa kada komp ode u sleep da gsync ne radi, ali je popravljeno sa novijim.

    Evo fin video o tome.
     
    Last edited: Mar 1, 2019
  8. vutra

    vutra Komšija

    Freesync, ali ne uzimam samo radi toga. Trenutno imam Samsung SA350, pa bi bio red da uradim upgrade.
    Jedino sam vidio da ljud imaju problema s Overdrive-om kad je Freesync uključen.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Overdrive na tom modelu ode u normal mode sa freesync, sto je ujedno i najbolja postavka, tako da i nije problem.
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Cak se na amazonu a i u austriji ceka po 3 sedmica isporuka nakon narudzbe...ne znam sto je nestasica ovog modela.
     
  12. vutra

    vutra Komšija

    Imaš ovdje XF270HUA
    https://www.computeruniverse.net/en/acer-xf270huabmiidprzx
    Kaže da je ready for shipping.

    Ja bih ga naručio, ali mi se neda peglati s garancijom ako mu šta bude falilo.

    A taj VG270u, čini mi se da je sve isto osim postolja i što ne možeš rotirati i podešavati po visini.
     
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Hvala za preporuke @Esh , @dmr , @vutra . Narucio sam s amazona XF270HUA, stize u pon na probu :)
     
    Esh, dmr and nenji_avero like this.
  14. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    ASUS VG278Q

    Mišljenja?
     
  15. vutra

    vutra Komšija

    @AdiBoy
    Nek' je sa srećom.
    Ja se ganjam s ovim našim uhljupima (eno gledam dva prodavača su obnovili oglase za monitore za koje su mi rekli da nemaju...* lud zbunjenog)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlicno! :D Kako narucujes, postom ili? Imas li mozda nvidia pascal grafu ili noviju da probas gsync na njemu?
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    zasto ne ides na onu ips verziju koju sam ti preporucio 279q?
     
  18. vutra

    vutra Komšija

    Un-fucking-believable :/
    Zna li neko, prilikom naručivanja iz Njemačke (npr), mogu li računati na to da ću platiti max. 30% naših dažbina ili može ići preko?
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja pred novu godinu isto trazio monitor,pun olx oglasa a niko nista nema na stanju
    trazio i po radnjama,ista situacija
    nekako mi najozbiljniji bio "imel" ili kako se vec zove radnja iz Lukavca...tu sam htio pazariti ali onda mi izletila bolja opcija i to uzeo
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    @vutra pogledaj ponudu u Hr. Ja sam tako isto razmisljo prosle godine da skoknem do Slavonskog Broda u Links, cijene su bile nize nego na amazonu i plus ako izganjas povrat poreza na konju si :D