roflmao internacional - roflmaodžinica [RELOADED]

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Jul 5, 2009.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    A i kad je na bateriji ne ocekuj isti FPS kao kada je skopcan...tako da taj ciklus punjenja praznjenja pogotovo na gaming (pretpostavljam jer jer ROG) laptopima nema smisla.
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gaming na laptopima svakako nema smisla, barem meni.
    @Vedo mozes ga koristiti na punjacu dok se puni baterija, ali nije preporucljivo da je stalno na punjacu, kada se ne koristi a napunjen je, onda ga skini sa punjaca.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta vi palamudite, kad napunis bateriju do kraja ne koristi vise nju nego direktno napaja laptop. Bolje je drzati na punjacu jer onda ne koristis bateriju nikako.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I baterija "zamre" i usto je stalno pod naponom iako ne vuce struju iz napajanja, sto joj steti svakako.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bateriju ubija toplota, onda je ubija ako je puna i ubija je ako radis cikluse punjenja-praznjenja. Ako hoces da je ocuvas, ostavi je na 50%, izvadi je skroz i uradi jedan ciklus par puta mjesecno. To da stalno punis i praznis je patnja koja ti nista ne donosi.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vecina koristi laptop na posve pogresan nacin, to je problem.

    Niposto ne drzat laptop vjecito spojen na punjacu - ako je tako laptop ti nije ni trebao, trebao si kupit desktop. Ideja laptopa je da bude prenosiv, a to znaci da ce cesce radit na bateriji nego na punjacu.

    Zatim, vadjenje baterije, kakvo crno vadjenje?

    Baterije imaju odredjen broj ciklusa punjenja/praznjenja, cinjenica je da im zbog tih ciklusa pada kapacitet, ali to je tipa 2% godisnje ako se puni izmedju 20-80%.

    Neprakticno je laptop svaki put otkacit kad se napuni pa ponovo spajat kad se isprazni, naravno. Ja svoj od firme drzim non stop na punjacu. Zasto? Bas me briga, nije moj. I da, prosli koji sam tako koristio je dramaticno izgubio na kapacitetu baterije.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A zasto niposto ne drzati na punjacu? Imam osjecaj da pricamo o tehnologiji od prije 20 godina i nekim mitova koji se eto i sad provlace.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nista se nije promijenilo, nema nikakvih mitova.

    Baterijama ne odgovara da budu konstantno napunjene na maksimum.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi li ti vidio sliku sa prosle stranice? Lik drzao macbook 3 godine konstantno na punjacu.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Napiše se baterija sama od sebe, nema nekog pravila, makar sa ovim stvarima šo sam se ja susretao. Ljudima se napuše baterija nakon mjesec dana korištenja, vjerovatno u proizvodnji baterije bude neka greška.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ne godi ni da se puni i prazni. Ne godi ni temperatura, a vi se uhvatili toga da je bio na punjacu, pa zbog toga. To ce najprije biti velika temperatura i defektan model.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Puniti i prazniti se mora, zato i jeste baterija. Problem je bio znog overcharga, sistem nije imao zastitu da se iskljuci nakon punjenja, vjerovatno jer su mislili da se nece koristiti kao desktop.
    Al svako ima svoje misljenje i svako svoj komad hardwera koristi kako mu odgovara.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ja kad ga drzim na punjacu, pise mi dole u taskbaru (npr. "98% battery, not charging"), valjda nju preskoci i direktno strujom napaja laptop.
     
    Pelikan likes this.
  15. anel007

    anel007 Komšija

    ^ i kod mene je tako, spusti se se do nekih 95% pa je puni do 100 i onda ponovo samo stoji da je spojen na punjac ali ne puni, inace laptop je kupljen polovan i u pitanju je model EliteBook 9470m, prije 2 godine i vise kad je kupljen mogao je oko 2,4-3h izdrzati na bateriji i evo i sad moze otpilike tolilo a koristim ga 90% vremena spojenog na punjac.

    Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
     
  16. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja isto koristim 90% na punjacu, kad upalim, dopuni bateriju na 100% i tako stoji, s pise, plugged in, charged.

    A evo ja sam zamijenio desktop za laptop, jer mi je jednostavno postalo nezgrapno, beba u kuci, ovako gdje stignem prikopcam i cao. Svakako i neki lite gaming, sto da ne. Apex Legends casual, full hd, low/medium oko 30 fps, nisam opterecen grafikom i fpsom kao kad sam bio mladji

    Uz to Fifa, Pes kad drustvo dodje, hdmi bacim sliku na tv, ma ljepota, sto bi s desktopom bilo neprakticnije.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Vjerovatno vam laptopi imaju postavke da ih punjač drži na 55-60%. Prije je to bilo samo na Lenovo i Dell laptopima, sad ima na mnogim.
     
  18. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Kod mene je Dell, na 100% baterija uvijek, laptop kod mene godinu i po, kupljen polovan, zavisno sta radim, i dalje super drži.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, odlicno!