SSD diskusija

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by GW, Mar 21, 2009.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mogu proci i goodram i londisk
    ja narucio londisk prije nekoliko mjeseci i evo odlicno fercera tih par mjeseci
    i kingston je sada pravo jeftin ali vjerujem da neces osjetiti razliku u koristenju,sve je to manje vise isto kod ovih jeftinih SSDova

    ja bih samo izbjegavao one neke skroz nepoznate brendove,koji imaju na aliexpressu,citao sam po netu i vidim da su oni bas smece a i jeftiniji su nekih 30% od ovih boljih
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Ljudi jel pametno uzeti polovan SSD? Konkretno Samsung 850 pro
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavisno koja je cijena? Ja bih radije nov Sandisk, Kingston ili Adata nego polovan Samsung.
     
  4. DSA

    DSA Aktivista

    80 maraka 256 GB
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj na piku nove samsung 860 Evo 250GB ili Crucial MX500 sto su po 120-130KM. Ako imaju na stanju onda radije ici na tu opciju, nego na polovan.

    A razmisli i o novom Kingstonu A400 240GB za 70KM ili Crucial BX500 za 100KM, jest entry level ali su ok
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    puno, za 50 je ok, ja sam kupio prije par mjeseci 256GB Crucial ovdje na forumu za 55KM Neka ti posalje ss koliko ima zapisano.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije puno, ne moze se pro porediti sa tim navedenim, da je evo pa hajde. Pro moze duplo vise trajati od evo.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    da ja sam uvijek izbjegaovo evo model zbog TLC memorije (ne bih dao za evo ni 30KM:)), zato imam 2 crucial mx100 koji imaju MLC kao i samsung pro :D 50KM i previse, zavisno koliko ima zapisano.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Haj ne vuci me za jezik
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    sto to ti prodajes? :D
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne prodajem, a zato bih ja da imam dva mx100 iste odmah u smece bacio i kupio sebi normalan disk, tj 850 evo ili jos bolje pro :p

    a eto poruka ostalima od dmr-a, sto se tice diskova, benchmark ne treba da se radi, postoji samo tlc, mlc i kapacitet, te naravno cijena kao najbitniji faktor ovog zivota.
    Dok su bili skupi, iole shvatljivo, nadjes neki disk koji zadovoljava performansama, ali danas gledati u 20KM i kupiti crucial...
     
    Last edited: Mar 19, 2019
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kod polovnog naravno najbitnija izdrzljivost, a tu je MLC neuporedivo bolji od TLCa :D, bench je tu negdje evoa i mx100
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    gledaj real world testove, a i sta ces od 30% brzeg kad prestane raditi :D
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja imam MX100 256 od 2015 god, jos radi bez greske :D
     
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    kod mene isto :)
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sto bih gledao te testove kada pricmo o 20-30KM? Inace se u ovoj industriji 30% skoro duplo placa u odnosu na taj odnos (60% skuplje). Ja cu uvijek prije platiti 20KM vise za 30% brzi disk, a posto po tebi isti vrijedi 30KM to znaci da meni taj mx100 vrijedi 10KM, tako da ako budes prodavo ovdje, budi siugran da cu ti se javiti kako to vrijedi cenera :)
    Ja razumijem da se ti mozes tjesiti time, necu ja to osjetiti, ali da su svi ljudi kao ti, industrija ne bi napredovala jer ljudi ne bi kupovali stvari koje su brze 10-20-30%.
    A svi ovi diskovi ce svakako raditi po 10g ako su normalno koristeni tako da je besmisleno vise raspravljati na ovu temu. Ako cu u 20KM gledati da mu iscijedim dusu i da ga zamijenim 2025te kada mu health bude na 1% ja sam onda na pogresnom forumu.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    nope mx100 je MLC a evo TLC. Mx100 po meni ekvivalent pro i oba oko 50-60KM polovni, evo 20-30KM :D
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    i po nekome je hdd ekvivalent tom mx100, al eto sreca pa nije bitno sta jedinka misli
     
    Last edited: Mar 19, 2019
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam nabavio nvme Toshiba neki :)

    Sent from my Huawei P10 Plus