Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidi sta je navedeno u garanciji, mislim da mora biti 3 ili 5 mrtvih poxela da bi mogao reklamirati.
     
  2. vutra

    vutra Komšija

    https://www.acer.com/ac/en/IN/content/dead-pixel

    Stavi flaster preko, da ga ne gledaš :D

    Edit: Negdje sam čitao da se ti "zaglavljeni" pikseli nekad mogu popraviti laganim masiranjem tog dijela ekrana.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    a fuck. A to je zaglavljeni ako je u boji nije mrtvi, imas programe za odgalvljivanje pixela samo ga pokrenes na tom dijelu ekrana i pustis da radi jedno vrijeme, nista ne diras i ne masiras ekran :D. Probaj to obavezno! Kakvi su dojmovi za monitor, 144Hz ips i to? :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. Picoooka

    Picoooka Guest

  6. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Do 300 KM, je li ovaj model najbolja kupovina AOC G2460VQ6 uz FHD rezoluciju, TN panel, 1ms i 75Hz? Ili ima neki best buy u tom cjenovnom rangu za povremen gaming, a da mi je promakao?
     
  7. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Hvala svima za info i savjete. Pokusat cu pustiti navedene alate da se pokusa odglaviti. Koliko dugo treba drzati te alate upaljene prije nego se izgubi nada?

    Na svu srecu na QHD rezoluciji je sitan pa se tesko primjeti ali znate i sami...kad znas gdje je, tu ga i trazis i gledas uvijek :)

    Inace, evo prvi teleworking od kuce sa novim monitorom pa taman da malo vidim kako je raditi na njemu...a svakako moram probati Overwatch na 144hz i gsync :)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pusti taj program 10 minuta pa vidi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Probao po pola sata oba programa ali sve isto ostalo. Ali Overwatch izgleda fenomenalno sa brzim panelom i gsync enabled...iako kartica gura tek 110-120 fps opet je razlika ocita.

    Primjetio sam da kada spojim slusalice preko monitora, zvuk je blago receno katastrofa. Preko maticne direktno je savrsen...a bio je savrsen i preko starog LG monitora. Da li je moguce da je toliko los DAC u monitoru ili ima veze sa necim jos? Monitor je spojen preko Display Porta radi podrske Gsyncu.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    jesi li probao G-SYNC Pendulum Demo? Nema tearinga stuteringa kada postavis limite recimo 50-140?
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imas ispod postavku fps slider pa postavis donju i gornju granicu

    EDIT: Mozda imas stariju verziju, evo u najnovijoj dole imas fps sliders
    [​IMG]
     
    Last edited: Mar 13, 2019
  13. Lamagician

    Lamagician Komšija

    probao, nema tearinga, nema stuteringa, smoooth :)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    super :D za pixel probaj ga malo cvoknut, nemoj previse :) dok radi onaj program za odglavljivanje preko njega.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ostavi taj progam duze, pola sata nije nista. Ili preko noci ako mozes ili 2-3 sata. Probaj piksel malo "pritiskati" dok je program u pozadini, kako dmr kaze.
     
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    probam ostaviti 2-3h, i pomazim pixel :D javim rezultate.
     
  17. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Moraš mu i tepati
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Raja, treba mi neki monitor koji mogu okretati u portrait mode. Najvise za programiranje.

    Neki polovan, imate li prijedlog ?
     
  19. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Pogledaj u BNC-u, nekad su imali pravo finih za male pare.
    Moja sestra prije 5-6 godina kupila za 150KM 27" monitor koji se može rotirati i sve
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    ako hoces moj hp lp2475w ips je moze se vrtiti u sve smjerove :D 180KM.