HP EliteBook 2570P mod

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by black, Mar 3, 2019.

  1. black

    black Komšija

    Da postam malo o laptopu koji cackam u slobodno vrijeme. Kupio sam laptop sa i5 procesorom i nadogradio na i7 quad core. Nakon toga samo malo proucavao BIOS i uspio da bypass-ujem RSA zastitu i ukinem whitelist. Tom prilikom sam i pogasio Intel ME sa me_cleaner, da ne bi svaki put rastavljao laptop kad hocu da flashujem zalemio sam kabl na SPI EEPROM.
    Posto je WiFi bio malo zastario na laptopu zamjenio sam antene i pomocu miniPCIe na m.2 adaptera ugradio Intel 8260 wifi karticu, tom prilikom sam USB port od odvojenog Bluetooth modula prespojio na miniPCIe slot wifi kartice.
    Sljedeci poduhvat je preusmjeriti DP sa dock connectora na eDP panel. Imam viska 12.5" Full HD IPS panel koji bi rado ugradio ali prvo moram DisplayPort srediti, trenutno cekam odgovarajuci kabl za panel. Evo i par slikica Frankenstein laptopa
    [​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    heroic, senad_986, Haker and 5 others like this.
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Modanje laptopa je samo za najhrabrije.
    Kad vidim zalemljene žice kako ih samo selotejp drži na mjestu sjetim se bukvalno svakog MSI laptopa koji sam otvorio :D
     
  3. black

    black Komšija

    Ovo vise uzitka radi nego radi stvarne potrebe Volim cackat oko elektronike.
    Jos nisam siguran hoce li DisplayPort raditi preko ovih zica sto sa zalemio, ipak je to high speed protokol. HDMI oprasta greske u kablu jer nema povratne informacije od ekrana dok DP komunicira aktivno sa panelom.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bilo bi dobro napraviti "hdmi" ženski izlaz na kućištu laptopa koji bi bio zapravo adapter za gdc-beast adapter, tako da externu grafu spajam na "hdmi" direktno.
     
  5. black

    black Komšija

    Moglo bi se izvesti, ja imam adapter sa HDMI na eDP. Najkomplikovaniji dio kod tog builda bi bio Mux koji bi saltao izmedu internog signala i vanjskog, mozda neki HDMI switch

    EDIT: ovaj IC bi bio pogodan http://www.ti.com/product/TS3DV421

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  6. black

    black Komšija

    Danas imao malo vremena pa rastivim jedan LCD kabl sto sam imao od drugog laptopa. Zice su micro-coax, jedva sam skinuo izolaciju a da ne pokidam zicu. Za sad samo samo spojio AUX lane od DP-a, Hot Plug Detection i LCD_VCC(+3.3V). Laptop prepozna panel i vidim EDID panela. Sad moram jos spojili dva lane-a Main link-a i LCD Backlight [​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    De mi samo objasni sta zelis postici sa ovim, skinuo si njegov originalni ekran i spajas ga na drugi, ako sam dobro upratio?

    Kako si mislio spojiti nosace novog ekrana na kuciste?
     
  8. black

    black Komšija

    Imam IPS panel od drugog laptopa koji je iste dijagonale ali koristi embedded DisplayPort a originalni panel je LVDS. Hoce DP lane-ove sa dock koneltora na novi panel da spojim. Panel cu ugraditi u postojeci poklopac ali dok mi stigne drugi eDP kabl koji je duzi i lakse ga je lemiti.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  9. black

    black Komšija

    It's alive
    [​IMG][​IMG]

    Sad treba kablove srediti da mogu opet sastavit laptop.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    edgsi and zippoo like this.
  10. Decerto

    Decerto Komšija

    double post...
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    Ja najdalje sto sam isao je bilo "pencil" modanje po maticnoj :D .
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A lud si skroz.Cim se ti zabavis hehehe.Super :)

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  13. black

    black Komšija

    Mod je manje vise gotov, najveci problem je bilo da mi prikaze BIOS na novom ekranu, poslije mnogo cackanja VBT(VBIOS) i boot screen algorithm-a proradilo je. Uzeo sam boot screen tabelu od ThinkPad-a X230 ali opet DisplayPort nije radio, samo VGA i HDMI, ali nakon sto sam prebacio BIOS sa UEFI without CSM na Hybrid UEFI with CSM i DP je proradio. Izgleda je problem link training koji je potreban tj. dvosmjerna komunikacija dok kod HDMI-a nema dvosmjerne kom. Ove druge dvije slike su poređenje originalnog i novog panela.[​IMG][​IMG][​IMG]

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
    zippoo and edgsi like this.
  14. black

    black Komšija

    Lenovo TP X230
    i7-3520m
    16GB DDR3
    250GB SSD

    Uradio sam 13.3” 1080p IPS (Sharp IGZO) mod, jedan DisplayPort sa dock-a je preusmjeren jer originalni LVDS ne podrzava vise od 768p

    WiFi karticu sam ubacio Intel 7260 AC, 4G modem i odgovarajuce nove antene u poklopac.

    Tastatura je od X220 modela i jos sam stavio USB C umjesto standardnog charging porta.

    Imam jos slika pa postavim poslije.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve super, samo te ikone na ekranu. Jel ti to standardni layout ili zelis da trigerujes neciji ocd? :D
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Svaka cast...ja volim popravljati i vracati u funkcionalno stanje ali nista ne modujem :D
    A sto se tice ikona...pa manje vise kod svakog je ovako...i kod mene ima ponesto ono lijevo,desno i gore a sreda je prazna i puni se po potrebi :D
    Ja nikada nisam sredjivao ni stimao desktop...to je radna povrsina,nije izlog :D