PCA kartica

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Fikri, Mar 14, 2019.

Tags:
  1. Fikri

    Fikri Guest

    Pozdrav.
    Imam neku staru masinu koju kontroliše neki stari računar.
    U njemu su dvije PCA kartice sa nekakva 2 izlaza, nesto kao com port i jedan sličan LPT portu.
    Izgleda da je jedna od kartica crkla. E sad, šta raditi? Može li se to sve prebaciti na neki novi računar? koja je moderna alternativa tim karticama? Šta one zapravo rade?
    Ima li neko iskustva s ovim?
    Sofver koji je postavljen je veličine samo 1 mb, compiler je Microsoft Basic Compiler 7.1.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pretpostavljam da je tu jednostavnije naći staru karticu nego to sve prebaciti na novi sistem. Postoje i PCA kartice koje koriste pci express ali sigurno da taj softver nece raditi na novim sistemima. Koja masina je u pitanju?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. Fikri

    Fikri Guest

    Ma neka stara CNC proizvedena 1990. Ta firma vise ne postoji. Problem je sto ne mogu da nadjem te kartice nigdje. PCA 02B.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozes li postaviti sliku te kartice, sa serijskim brojem. Mozda se moze naci negdje u budzaku
     
  5. Fikri

    Fikri Guest

  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moras znati tacno koji je model, mozda ima negdje na njoj navedeno. Na ebayu su zara skupe.
     
  7. Fikri

    Fikri Guest

    Evo slike:
    https://imgur.com/a/rjT4Eau

    Ma kad bih ja znao koja tačno odgovara sa ebay-a, naručio bih nije problem. Ali pod ovom oznakom nisam uspio naci.

    Lp
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja na ovoj slici ne vidim nista konkretno.Uslikaj negdje mora biti model,serijski br ili sta vec?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. Fikri

    Fikri Guest

  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  11. Fikri

    Fikri Guest

  12. Fikri

    Fikri Guest

    Je li u redu novi link? Treba li jos informacija?