4G Internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by exwizzard, May 24, 2017.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim na pokrivenost, u gradovima je vecinom ok, sve van grada lose pravo. Koristio par mjeseci kad sam tek dosao. Sad sam na Vodafone i razlika je nebo i zemlja.
     
  2. nFare

    nFare Komšija

    To jest slučaj, van gradova je lošije, vjerovatno im je pristup baznim stanicama umanjen. Ali hajde da ne idemo u offtopic, još malo pa će trebati dijaspora forum i ovdje :D
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Sigurno da ce sa 4g podici i cijene...pitanje je koliko ce ljudi biti spremno da placa.

    A za AT, primjer novog operatera koji koristi najbolju mrezu u AT (A1): https://www.georg.at/mobiltarife
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Neko je skontao dobro ovo za licencu 17,5M po operateru godišnje. Da i država malo zavuče ruku u Telekom Srpske i HT Eronet.
    Ili će pasti dodatno profit operatera ili će cijene usluga rasti.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ili ce ici privatizacija pa se nekome stima za buducnost ;)
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Lamagician likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hoce li biti besplatna testana faza,kao sto je i do sada bilo
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Nesto sumnjam u taj april, posebno sto je to kao neka izjava za portal, nista na sajtu zvanicno. Moglo bi se to jos talasati..
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Trebala im dozvola za 4g pa su je eto dobili, odavno se hvale da su spremni da puste 4g pa da vidimo jesu li spremni, cisto sumnjam da nece biti "tehnicki problema".

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Prvo cash pa dozvola

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako kome "uspori" ili "stane" mobilni internet u narednih par dana trebate rebootati uređaj #pripremamo4G ;)
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

    Već drugo jutro zaredom čim izađem iz kuće ostanem bez mobilnog neta i vrati se tek kad rebootam telefon
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Meni je takodjer juce poslijepodne pucao redovno 3g.naci 4g wohoo

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Dok sam koristio Lumia(davno) i Huawei uređaj (prošle godine) znalo mi se često desiti da moram rebootat da 3g proradi. inače vrlo rijetko se događa. Da li će kada proradi 4g mreža ostati 3g na istim lokacijama ili se gasi 3g. Pitam iz razloga kada je gužva i kada se svi nakače da li će biti obje opterećene zajedno ili svaka za sebe?
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    postavljaju nove tzv. 3u1 huawei stanice(2,3,4g) a stare skroz demontiraju
     
    dams82 and bhd like this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Da, ovo mi je i covjek koji radi u Huawei potvrdio...
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    ja mislim da su oni njih vec prosle godine na nekim mjestima poredali (2G, 3G, 4G) bazne stanice Huawei tako da je vec sremno..bilo je govora o tome na forumu
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Je li izašla odluka o 4G u SL?
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    De urekni nas sa pečatnom nižeg referenta općinskog suda :D
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Koje brzine mozemo ocekivati?