Nadogradnja racunara

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by kolinsb, May 25, 2018.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bolja je opcija GTX 1060 6GB od RX 580. Ako ke AMD pod moranje onda bih sacekao novu seriju.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    U glavnom, zavrsena konfa :) u potpisu :) SC2 leti :) i probao sam i MKX isto leti :D jos Civ6 i Cities Skylines da probam.
     
    selvin, Sena and Esh like this.
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav ekipi! Da ne otvaram novu temu, ako neko ko je vise u toku moze baciti par savjeta bio bih zahvalan.

    Konfa je sljedeca, odavno je u pogonu, nadogradjivala se ali osjetim da je vrijeme polako dodavati snage. Ne gledam da ulozim previse novca, ali sam spreman investirati da bude koliko toliko future-proof.

    Intel i5-3570k, 3.7ghz
    Asus P8Z77-V LX
    16GB RAM (2x DDR3-DIMM1600 Corsair 8GB)
    SSD ST480HM000
    GTX 1060 6GB

    Hvala.
     
  4. efo

    efo Komšija

    Pa procesor na i7 i klok na 4.2+ i kroz godinu dvije malo jacu grafu, ta je jos uvijek dobra.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Neces puno izgubiti ako uzmes 3770k i prodas taj pa vidi kako sluzi. Klokaj ga na 4+ dokle moze ali sam skeptican da je 3770k future-proof.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pa ako bi morao mijenjati MB+Proc+RAM nebi bio problem, prodalo bi se ovo. Sta bi u tom slucaju preporucili, mozda i m2 disk uzeti?
     
  7. Neraa

    Neraa Aktivista

    R5 2600, B350, 16Gb 3000 DDR4 Ram bestbuy trenutno
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    180e, 90e, 200e (isao bi na 2x 16gb)

    Ovako nesto do 500e, jel to to ili da ganjam nekakav polovnjak jaci?
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam zasto ljudi konstantno guraju ovaj ryzen u futureproof... Po meni uopste nije, ja bih prije kupio 1500 pa radio upgrade na tipa 3600 koji bi trebao bi 8core.
     
  10. Neraa

    Neraa Aktivista

    Sta ce dobiti sa R5 1500? Za 20-30€ ustede 2 jezgre manje je smijesno...
    Donjapa ako mozes cekat juli/august 3600 bi bio jos bolja opcija.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije zurba za upgrade, ovo sam cudo sastavio jos 2012 aug (pa kasnije dodavao ram, graf i sl)

    Ako je to pametnija opcija onda definitivno mogu. Hvala na savjetima.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jaran uzeo neki intel i5 2 ili 3 generacija, i nvidia GTX460 GPU sa dva 6 pin napajanja...

    e sad mi treba neka najjeftinija varijanta napojne za ovo? Sta kupiti?
     
  13. efo

    efo Komšija

  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma komplikovano je to njemu... a trenutna je neka kineska od 350W :D gurala je neki celeron stari :) tako da sta god da je uzeo ona nije dobra
     
  15. efo

    efo Komšija

    Koji brend? Bezvezne kineske su obicno po 400W ili 500W, 350W su obicno po onim HP, Dell kucistima i one su nerijetko neki solidan brend, koji bi mogao bez problema gurati 1050.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nema brenda, bukvalno :) neki je desktop nije brend name, sastavljem mozda Imtec ili tako nesto kad je jos pentium bio aktuelan...
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam ti ja silverstone 400w, ima 2x 6pin za gpu. SST-ST40F-ES model
     
    efo likes this.
  18. efo

    efo Komšija

    Eto onda, idealno. Samo da je fina cijena :)
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    40KM i neka je nosi :) jedino sto sam ja u Tuzli, pa ako nije blizu morali bi postom slati.
     
    efo likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Izvinjavam se na peglanju :D nasao je nesto na piku za 50KM... ne znam ni sta... valjda je OK