1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Ima li ikakve ovde pomoci, ili nositi u servis.
    Ne mogu ga ni ugasiti, cijelo vrijeme ide samo u krug
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma servis,sta se zezas sa tim...rijesiti ce to oni
    izgleda da je zapao u boot loop
     
  3. Majesco

    Majesco Aktivista

    Sta mislis hoce li priznati garanciju, ili cu morati platiti.
    Ako cu morati platiti, kolik0 bi moga servis da kosta.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to je sofverski problem i priznaje se garancija...samo ti to odnesi i reci da te zezao par dana prvo i sada zastekao skroz
     
  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Moze prijedlog, uzeo bih Poco, prvi put imam Xiaomi, mislim da je ovo najbolji izbor? Gdje u SA je vasa preporuka ili da ganjam online?
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    online ce te izaci skuplje,jer idu davanja na njega
    najjeftinije je 250 E online
    u BiH je oko 550 KM sa godinu garancije
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Hvala na komentaru, definitivno onda da uzmem lokalno. Univerzalno eventualno...ako neko ima bolju ideju ko je pouzdaniji sto se tice garancije, nek podijeli misljenje...
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Iq mobile daje 2god garancije, ali su im veće cijene.

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma uzmi gdje ti je bolja cijena...ono sto je u garanciji ce ti priznati svaka radnja,ono sto nije nece nijedna...tako da,ganjaj bolju cijenu
    xiaomi pravi dobre telefone...ja koristim vec godinu bez ikakvih problema

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Procomp.ba ima solidne cijene, a cini se da ide i sa racunom i garancijom?
     
    dams82 likes this.
  11. fipi

    fipi Aktivista

    u zadnje vrijeme mi se desava da slabo radi ovo otkljucavanje na otisak prsta kod Redmi note 5. Nije do sensora, kad ponistim otisak u opcijama i napravim novi radi sahatak vremena kako treba i onda opet isto. Ima li kakav fix za ovo.
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    U novom updateu stigao i dark mode konacno :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Esh likes this.
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koji sistem imas?

    Kod mene 10.2.2.0.

    Valjda Pie uskoro bude OTA za Global.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kod mene je redmi note 5 ai, 9.3.28

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Majesco

    Majesco Aktivista

    To ti je beta verzija.
     
  16. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Kako si ti dosao do tog updatea, jesi li skinuo s neta ili :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    To je to, to je zadnji update... [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ma znam, nego kad idem kroz system update ne nadje nista, moracu skinut onda ovaj ROM.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Paco definitivno ispoštuje, pored toga što ima možda i najniže cijene u Sarajevu za Xiaomi telefone (barem je imao, ne znam kako je sada). Malo je reći da smo se nakupovali xiaomija kod njih...

    Stari je uzeo Xiaomi Redmi Note 4X, nakon nekog updatea se počeo strašno pregrijavati i prazniti užas brzo bateriju. Odnio stari, momak ugasio neki servis na mobitelu i telefon se nikad više nije grijao. Od tog updatea otisak prsta zeza, izgleda da je to mana Redmi Note 4X modela generalno, a evo i kolegu sa foruma zeza 5-ca. (starog je izašao 350ish KM)

    Meni se strašno svidio Mi A1, ali je bio neki lud popust na GearBestu za 4/32 gb verziju, taman kad su digli ono carinu na 300 KM tako da sam naručio (299,60 KM) vjerovao ili ne. Pošto ne koristim dva sima, skontam taman drugi slot za karticu, pa fon i ako crkne da mi ostanu glavni podaci sačuvani. Međutim, radi kao prvog dana.

    Sestra par mjeseci poslije kupi Mi A1, opet Paco, 4/64 model, radi ko doksa, 350 KM.

    I još dva prijatelja su uzeli isto Mi A1 4/64 varijante, i svima nam rade telefoni full.

    Jedina mana kod Mi A1 telefona je kad hoćeš čačkati, rootati telefon a hoćeš poletiti kao ja... Zezneš u postupku, telefon ode u tri lijepe... Meni se desilo, ali ne računam da je do telefona jer je moja krivica. Uspio sam obrisati onaj mali fajl u kojem je IMEI broj pošto sam čačkao između particija (prvi put dolazim u dodir sa fonom koji ima dvije particije). Flashao sam jedno 10 raznih custom romova i još toliko oficielnih zato što je telefon konstantno ulazio u boot loop, ili ako radi GSM radio mu je divljao zato što nema svoj IMEI. Od svih riješenja pomogao je naravno čovjek sa XDA developersa, ali je XDA toliko pun topica o Xiaomi telefonima da sam ja jedva našao taj thread.


    Što se tiče prijedloga da uzmeš najjeftiniji, kako ja vidim najjeftiniji je MobilShop DELTA na piku, ja sam išao na adresu, privatna kuća, nazovem, kaže mi radimo samo putem kurirske. Meni je to neozbiljno, pogotovo jer sam ih zvao dan prije pola sata prije zatvaranja (navedeno radno vrijeme na piku) i nisu se javili. Onda kad sam došao, idući dan na adresu i kad su se javili, odjednom online shop only. Ako tvrdiš da imaš na stanju telefon, ako si unio tu adresu i ako sam već tu onda ne vidim problem da izneseš telefon i da uzmeš novac. Čim je rekao da nema radnju za mene je bilo leNOPEovo, nisam nikako fan naših isključivo online shopova i njihovih garancija, ali ako nisi paranoičan kao ja vidi šta imaju u ponudi.

    Mi smo svi navalili na Mi A1, ali realno gledano kamera mu je tuta, ne znam koji ćeš model, ali nakon kilometra ovog posta moja preporuka je Paco.
     
  20. Thomasony

    Thomasony Aktivista


    Bootloader Xiaomija se može otključati dok telefon ikako može da se upali putem Xiaomi App-a na njihovoj stranici...

    https://en.miui.com/unlock/

    I taj korak je zapravo jako jednostavan (doduše za Mi A1, a on je pure android). Ali, svejedno, može otključati bootloader provjereno na xiaomiju ovako.