BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta sa ti kazem, ja sam otisao licno kod njihovoh montera na njegovo radno mjesto i uzeo od njega modem na koji sam cekao 4 mjeseca samo ja, a i moji su se prethodno bili zalili dosta dugo da je los internet, samo eto ni ja nisam bio kod kuce pa se nisam nesto sikirao

    da jos dodam da sam bio reklamirao jedan racun, odbili reklamaciju, i onda iz nekih razloga priznali reklamaciju iduci mjesec.

    tako ti je to kod nas.




    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Super :)

    Sada pitanje za druga @Stihoklepac :)

    Možemo li mi koji imamo aktivan ugovor preći na ove nove pakete, konkretno Extra S me zanima. Imam ugovor na 2 god, MojaTV moj izbor sa sljedećim objedinjenim uslugama: MojaTV Net, MojMini 15, 3x ultra i kupljen TV na 24mj.


    MojMini 15 bih zamjenio novim paketom.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Nema od ovoga nista, na portalu im pise jedno, odes na salter i dobijes sasvim drugaciju informaciju. Uglavnom, nema besplatne zamjene jos uvijek, to ce se raditi kad dobiju licencu od RAK-a za 4G mrezu, a dotad se kartica moze zamijeniti na licni zahtjev uz naplatu od 5KM.
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Standardno kod bosnje!Jebe lud zbunjenog!

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    @Stihoklepac
    Plaća li se u ovim novim extra paketima uspostava poziva ili ne?
    Ovi paketi su suviše dobri da bi bili istiniti. Bojim se da nisu napisali da se naplaćuje uspostava poziva, a nema nigdje novog kompletnog cjenovnika da se vidi i taj detalj.
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam pitao poznanika (radi u bhtelecomu) da li mogu preći na novi paket iako sam pod važećim ugovorom i da li se plaćaju penali za prijevremeni prekid ovog ugovora, kaže nema penala. Potpisat ću novi ugovor da dobijem dupli saobraćaj za istu cijenu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Obično na paketima gdje je broj minuta uključen u paket obračunska jedinica je 60 sekundi, a uspostava se ne naplaćuje. Tamo piše da su pozivi prema Naj brojevima besplatni(do 1000 minuta) i nema naplate uspostave poziva.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Je rekli su da će se moći preći na novije pakete.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Nije mi jasno ovo u tekstu za zamjenu kartica. Pise postojeci prepaid i postpaid korisnici, pa onda dole u nastavku koji predju na jedan od novih preplatnickih paketa nakon ovog teksta za combo pakete... Pa je li uslov prelazak za sve? :D

    Btw. Mijenjao sam karticu prije 3 godine, je li stvarno ne podrzava 4G?

    Edit: Vezano za nove pakete, vidim ima sad mali milion opcija, uz ugovor popust ili više saobraćaja, pa uz kupovinu uredjaja itd. Sta znaci jeftinija cijena uz kupovinu uredjaja, npr za paket S 17.6KM, znaci nemas popust na uredjaj vec samo na pretplatu? I primjetio sam da se XS ne spominje nigdje u popustima.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 2, 2019
  11. Esh

    Esh HWB

    Ma loše je napisano, ispada da moraš preći na nešto novo, a mislim da važi i sa postojećim paketima, samo se kao moraš sam javiti, pa kontaju ako bude brži net, ljudi će svakako htjeti veće pakete. I guess.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mene glava zabolila

    Ko prodje kroz ovo neka objasni
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Xs je najjeftiniji i nema popusta, ali zato već slijedeći ima pa uzmeš na ugovor i već je jeftiniji od Xs, a dobijaš više. Nema uopće cijena za uređaje za ove pakete, vjerovatno još uvijek nisu izračunali , a mora biti popust za uređaj za svaki paket kao i do sad. Cijena nije ista za ugovor sa i bez uređaja, skuplje je sa nego bez. Najbolje opcije su 24 mjeseca sa više saobraćaja ili 24 mjeseca sa popustom, bilo koji paket, samo se svako treba pronaći.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Logicno da je najbolje, jer te vežu 2 godine :D Sve je to meni jasno, nije mi i dalje jasno sta znaci kupovina uredjaja i sto je taj paket jeftiniji od standardnog a skuplji od obicnog ugovora. Pitanje je hoce li biti dodatni popust na uredjaj ili je to to...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Mora biti popust na uređaj, jer onda ne bi ove cijene imale smisla. Samo je glupo da je manji popust sa uređajem nego bez. Možda je razlika u cijeni kao neka kamata jer se dobija uređaj na rate (kredit).

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ili nizA cijena ili uredjaj sa popustom ili veci saobracaj. Tacka 3 lijepo pise.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Tacka 3 cega?

    Ja gledam cijene ovdje:
    https://www.bhtelecom.ba/index.php?id=7582

    Glupost je ako su razdvojili dio popusta na pretplatu a dio na uredjaj a jos veća glupost ako je samo popust na pretplatu :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

  19. dams82

    dams82 Komšija

    Copy/paste

    Član 6.
    1) Pretplatnici svih paketa, izuzev paketa „Extra XS“, imaju mogućnost kupovine
    asemblirane usluge uz zaključivanje ugovora sa obaveznim trajanjem na 12/24
    mjeseca, pri čemu ostvaruju pravo na subvenciju cijene uređaja u skladu sa
    Cjenovnikom.

    Eto subvencije ili ti popusta...

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    E jesi i kopirao, ovo je o cemu sam ja pricao:
    2) Pretplatnici paketa Extra S i Extra NET, uz zaključivanje ugovora na 24 mjeseca radi kupovine uređaja iz asemblirane ponude, pored subvencije iz prethodnog stava ovog člana, ostvaruju i popust od 20% na cijenu mjesečne naknade.

    Znaci 20% na mjesecnu naknadu plus popust za ova dva paketa. O tome se radi...