All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Vedo

    Vedo Moderator

     
    edgsi likes this.
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Raja koliko inace košta dopuna auto klime u TK (Živinice, Tuzla itd)

    Jel standardno 50km?

    I zamjena guma sa balansiranjem 7km po gumi 17-ka traze jel i to standardno kod nas?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Danas imao problema sa autom. Prvo mi neki dan start stop izbaci error i sad ne radi kaže majstor moram baš na nissan dijagnostiku da očisti gresku da proradi. Moguće baterija oslabila pa izbacuje grešku.
    Danas mi se desavalo pri paljenju ko traktor auto radi trese i neće da upali. Tako 2-3 puta onda sastavi i sve normalno. U vožnji nikakvih problema. Sipao sam kod nas na hifi a dosad sam dizel u bih uvijek na ini i nisam imao problema. Dohvatim se Austrije naspem pun Tank skoro i palio auto otad jedno 20-30 puta svaki put normalno pali. Jel moguće da je do lošeg goriva, voda šta već? 1.6dci qashqai 2012. 130ks. Mali servis urađen oko nove godine otad predjeno 10k km.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To su te cijene odprilike. Zna biti punjenje klima i po 30KM ako naletis na akciju.

    @forzamilan
    To sto trese moguce je da gorivo ne valja. ECU navikao na kvalitetno gorivo, a sa ovim nasim nemoze da podesi paljenje u cilindru i onda dobijes traktor :)
     
    Eldorado likes this.
  5. veki81

    veki81 Aktivista

    Nek ti injektore provjere.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Išao kod majstora svog grešku izbacio relej grijaca pa sad dok izgugla shemu i naruči pa ćemo ga zamijeniti.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Hoce na renoima izbaciti gresku releja grijaca i kad su ustvari grijaci pregoreni pa prvo provjerite grijace.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    forzamilan likes this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li je neko imao problem sa praznjenjem akumulatora, u pitanju je Audi A3 2006g. 2.0TDI. Kupio sam drugi akumulator, stoji 3-4 dana u garazi i onda bude potpuno mrtav. Alternator navodno puni akumulator, izmjerio BIHAMK-ov serviser kad je dosao da ga starta i pokazuje da je preko 14V. Kad sam spojio ovaj stari akumulator da se puni na punjacu je kapacitet bio izmedju 20 i 40 %
    Dakle, ako ga ostavim citav dan, pali super, sve ok. I naravno, sve potrosace uvijek pogasim, cak sam bio ugasio i radio prije okretanja kljuca/vadjenja iz brave, prekidac svjetla kabine na 0, svjetla isto tako ugasena, na tabli nema nikakvih gresaka. Citam da navodno moze problem biti radio, pa da spomenem da je u njemu njegov originalni radio Concert
     
    Last edited: Apr 24, 2019
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni tako alarm trosi, al ne bas tako brzo al ce ga izvuc za 7-15 dana ako se ne pali.
     
    Reznor likes this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Znaci i to bi mogao biti problem, ugradjena je zastita u Meta Systemu. Hvala.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prije ce biti da je do radia. Kod svih vw/audi/seat/skoda od 2004 godine i novije moras imati eurojack koji sprecava praznjenje akumulatora.
     
    Reznor likes this.
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da, cuo sam i ja da radio bas uzrokuje probleme, a ne znam da li ima eurojack, ipak je to njegov fabricki radio, sad da li je vec mijenjan, to ne znam, auto je bio tek uvezen kad je kupljen.
    Nista, ostavicu ga u Interauto nek ispitaju.
    Da li neko zna neki servis u Sarajevu da je bas za Audi? Koliko znam ovlasteni je Porsche auto? https://www.porschesarajevo.ba/
    Skoro sam se preselio u rajvosu pa slabo znam koji servisi sve imaju.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Interauto u Tuzli je taj Porsche u Sarajevu, mislim da isti vlasnik. Imam dobrog iskustva sa njima u Sarajevu i Tuzli tako da je preporuka od mene.

    Bilo koji ovlasteni za vw, skodu ili audi ti moze to srediti, ista im je elektronika .
     
    Reznor likes this.
  14. Almir

    Almir Komšija

    interauto je ok, ja nebi dolazio ako si iz rajovsa imaš tamo asa auto ac quatro od ovlaštenih, ato je staro 12g većina bolesti znaju i lokalne garaže...

    ja sam na golfu 5 iz tog toba radio upgrade multimedije na golf6 i trošio je akumulator dok nisam uzeo i novi getway, pa ako si ša čaprkao po tom pitanju može biti i to...

    alarm metin ne troši toliko struje sigurno, znam zato što imam na svakom autu taj alarm...
     
    Reventon likes this.
  15. dino31

    dino31 Aktivista

    Da ne otvaram novu temu pisacu ovdje. Prije nekih 20-ak dana auto mi je pocelo da trza u voznji i to na malim obrtajima cca 1500 - 1800. Promijenjen je senzor na radilici,turbina reparirana prije par mjeseci,promijenjen senzor pritiska goriva,EGR je off i DPF je izvadjen,danas smo iskljucivali mjerac protoka zraka ali nista ne pomaze. Dijagnostika u ovlastenom servisu ne pokazuje nikakvu gresku i rekli su mi da su injektori u dobrom stanju i da auto dobro "prima" gas. U voznji nema gubitka snage niti pada broj obrtaja,samo kao da na trenutak prestane ubrizgavanje goriva i osjeti se jak trzaj ili vise uzastopnih u zavisnosti pod kakvim je opterecenjem auto. U pitanju je 407 sa 1.6 dizelasem. Je li neko imao ovakav ili slican problem?
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, jebo si ga sa vađenjem dpf i blokiranjem egr i sad se čudiš što zeza...

    Usput pitanje kad izvadiš dpf i blokira egr, kakva će biti situacija na eko testu dogodine kad bude eliminatoran? Puno raje je to odradilo, i baš me zanima hoće li biti moto ili će se morati to sređivati na tim autima?

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  17. dino31

    dino31 Aktivista

    To je izvadjeno prije vise od godine i nije bilo nikakvih problema.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neka, da im svima pocrkaju motori ko ga god izvadio.
     
    Vedo likes this.
  19. dino31

    dino31 Aktivista

    Kolega ne vidim razloga za takvo razmisljanje i zelje. Javio sam se sa zeljom za pomoc a ne necije radovanje zbog mog problema.
     
  20. nivla

    nivla Komšija

    paprije ce pocrkat motori kad imas dpf