All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hajde na stranu sto covjek trza auto, iako je tastimao sve.. Sad može biti hiljadu razloga šta je problem, ali ako je hiljade inžinjera po dešavalo motor, prilagođavamo ga da radi sa nekim komponentama, kako je moguće da su svi glupi i ne poslušaju ove naše lokalne majstore? Xenone samo šutneš u far, ne treba ni sočivo, ni nivelacija, ni prskalice, dpf, egr, to je sve smeće, svako auto se može čipova ti bez ikakvih preinaka jer više snage ne zahtjeva bolje kočnice niti drugi mjenjač, plivajući zamajac se lako zamijeni sa fix im jer šta inžinjeri znaju, a led u maglenkama samo levati nemaju.


    Dok npr, nema logike kupiti premium gumu kad protect buraz izvuče po snijegu bolje od i jedne, a šta ti znači 4-5 metara duži zaustavi put.


    Mislim da Njemačka auto industrija obavezno treba poslati svoje najbolje inžinjere u Buća Potok na doškolovanje.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Haker, Vedo and forzamilan like this.
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To izgleda kao neka sitnica, meni je auto trzalo zbog filtera goriva, krenes od osnovnih stvari, filter goriva i zraka. Provjeri da ti negdje ne vuce zrak, vakum ventil, crijevo interkulera. Ljudi tako znaju "odraditi" sav auto, a bude do neke sitnice. A vec ozbiljnija stvar vjerovatno moze biti gubitak pritiska na pumpi visokog pritiska, znaju otici podloske na diznama, same dizne, i te stvari koje si vec provjerio.
     
  3. dino31

    dino31 Aktivista

    I ja mislim da ce na kraju biti neka banalna stvar.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Podržavam kolegu, DPF služi da čuva naše zdravlje, bez njega sve one kanceregone ćelije odoše u zrak i u naša pluća, znaci indirektno nas ubijate radi ciganluka vaseg. Kad god vozim iza dizelasa kojem je izvađen DPF uvijek kazem da Bog da ti motor vrisnuo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Inace sam za zastitu okolisa ali DPF kad se sve sabere i oduzme ne sluzi nicemu.
    Efikasnost u skupljanju cestica mu je 50%, regeneracije oslobadjaju druge takodjer stetne materije, povecava se potrosnja goriva i samim tim ostalih izduvnih gasova, prelaze se bespotrebni kilometri zbog aktivne regeneracije, koriste se brutalne hemikalije za ciscenje filtera koje onda opet zavrsavaju u okolisu itd.

    EGR smanjuje kolicinu NOx-a a povecava PM.
    A PM zavrsava u zraku i od guma i kocnica.

    Ako odjednom zabranis dizele skroz onda ce rafinerije trositi jos vece kolicine energije da naprave dovoljno benzina.

    Ako zabranis i benzince opet ces u citavom ciklusu imati velika zagadjenja zbog vece potrebe za rudama i strujom koja se u 80% slucajeva ne dobija iz obnovljivih izvora.

    Jednostavno ne moze biti nista emission free, samo treba ici korak po korak i pronalaziti nacine za poboljsanje.
     
    Bio_Sam_Zmijanac, veki81 and dams82 like this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dino31 kako su ti radili dijagnostiku? Jel neko sjeo u auto i provozao ga sa spojenom dijagnostikom? Ako je problem u motoru ili elektronici neki senzor mora pokazati da nesto ne valja.


    Ja sam inace za to da se drzim onoga sto je fabrika napravila i glupost je da ja to ukidam. Ako je doslo do toga da moram ukinuti dpf ili egr, ili bih popravio ili bih se rijesio auta. Uvaljuju nam leseve, pogotovo sad zbog euro 5 norme od maja, uvezli su euro 4 na veliko koji su za otpada. Ne cudi sto ljudi onda moraju pola motora izmjeniti da ga dovede u vozno stanje.
     
  7. dino31

    dino31 Aktivista

    Auto je kod mene 4 godine. Egr i dpf off sam uradio iz nuzde jer mi je auto tusilo zacepljenje istih zbog 99% gradske voznje a ne zato sto mi se ku..rac dig'o pa mi se htjelo.

    A dijagnosriku su uradili u servisu ali bez vozanja i rekli da nemaju vremena da se upustaju u pronalazenje problema. Vozio u Novic na ulazu u Doboj.
     
  8. dino31

    dino31 Aktivista

     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Onda za tebe i nije bio dizel nego benzin, valjda si sad to skontao. Lakse je placati benzin 10-12 litara nego 6-8 litara dizela al se naplacas popravki, ne racunajuci sikiranciju i vrijeme potroseno u servisu. Druga stvar je da moras mijenjati servis, jer to su neprofesionalni/nesposobni ljudi koji kazu da nemaju vremena.

    Ja pod dijagnostikom podrazumjevam da sjednu u auto i provozaju ga 15-20 minuta, onda se pokazu svi problemi u autu. Ja sam prije kupovine auta platio 120KM u Porsche servisu Sarajevo, dobio tri lista detaljnog izvjestaja o autu, od motora do metlice brisaca. Zato na motor nisam dao marke osim redovnog servisa i potrosnih dijelova.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod nas se dijagnostika inace smatra spajanje na racunar i citanje kodova. Kada kazes, idi na dijagnostiku, misli se na citanje gresaka.

    Sto se majstora tice, ja znam mehanicare koji nemaju nikakvu dijagnostiku. Elektronika nula bodova. I tako, servisiraju od golfa do x5. Kada se upali koja lampica oni se bave kako da lampicu ugase. A kada kazem da prilikom kupovine auta treba odmah gledati ko ce ti ga servisirati, nasi ljudi buncaju "daj ba..". Ne bude mi zao kada ih levati podju lupati po usima. Ljudi bi da koenigsegg vozaju a da im komsija u garazi servisira. Ja sam recimo gledao da uzmeme S80 ili A6 ali nisam nasao ko bi mi ih servisirao. Kada je prijatelj radio veliki servis na omegi, najblizi lik sa alatom je bio u Tesliću. A prije cu golfa 2 vozati nego ici u Sa za banalne stvari.

    Samo ne bih rekao da nije dizel za kolegu. Svi su taksisti dizelasi.
     
  11. dino31

    dino31 Aktivista

    Ja pod dijagnostikom podrazumjevam da sjednu u auto i provozaju ga 15-20 minuta, onda se pokazu svi problemi u autu. Ja sam prije kupovine auta platio 120KM u Porsche servisu Sarajevo, dobio tri lista detaljnog izvjestaja o autu, od motora do metlice brisaca. Zato na motor nisam dao marke osim redovnog servisa i potrosnih dijelova.[/QUOTE]

    I ja sam prije kupovine vozio na pregled i znao sam sta kupujem,ali u 4 godine vozanja mora nesto i da se pokvari. Vidjecu koji servis ima mobilnu dijagnostiku i otici kod njih.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taksisti vozaju auta sa popaljenim lampicama ko da je nova godina, nisu oni mjerodavni. A dosta ih je i na plinu.
    Stariji dizeli su isli bez problema po gradu. Euro 3 ili prva serija euro 4, 1.9 tdi bez dpf-a je zadnji koji je to mogao, sve novije bolje uzeti benzin za grada.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Benzin je bolji za sve nas, hajmo reći prosječne vozače jer ako si ispod 20-25k KM godišnje bacas pare na dizel.. Ja sam opet tražio benzin ali nisam našao, nema kod nas mondeo benzin mk4 fl.. Nema ni za lijeka. Iskreno mene je bilo sramota, a mislim da sam i prije pisao, kad složim gas a iza mene bugija... Sad sa ovim toga nema jer ima dpf. Ljepše se osjećam nekako. Ljudi ne shvataju da benzin ne troši 10l više nego 2-3, to je cca 6KM na 100km jebi ga... Meni ovaj sad uredno potroši 10l po BC strogo gradske špice i gužve.. Benzin bi potrošio isto litar možda više da sam uspio uzeti što sam htio BMW e90 318i jer je to bio benzin kojeg sam našao da mi odgovara. Gledao sam i jednu c 200 kompresor ali udarena nazad bila vidi se var na gepek gdje je sastavljana.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja ne znam sta serete za DPF, moje je auto euro 3, emituje 120 g. Koliko god da ga stisnes nema crnog dima, mislim da danas motori sa piezo injektorima usavrsavaju sagorijevanje nafte.
    Eh sad kada pogledate euro 6, emituje isto 120 grama, samo NOx i neki drugi gasovi su smanjeni, ali sta je sa hemikalijama koje se koriste za regeneracijama, sav taj otpad opet zavrsi vani. Mislim da je ovo proseravanje sa euro 6 temp, samo cista lafina, da se forsira prodaja. Svi mi znamo sta je sagorijevanje, koliko god da se usavrsi, imaju granice emisije ispod kojih se dalje ne moze.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Tako je Tale, euro 3 i euro 6 motori isto zagadjuju. Sve je to jedna velika teorija zavjere o brojevima. Nek si nam rek'o.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Vedo, adsubzero, Reventon and 2 others like this.
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U realnim uslovima testirano Euro 3 ispada cistiji od Euro 5. A ni Euro 6 nije puno bolji.
    Tek od 6d i RDE/WLTP testova se vidi realan napredak.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 27, 2019
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na znam da je prosli mondeo čadio oni izbaci oblak kad ga stisnem, ovaj to ne radi.

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene je euro 6, kako Tale da izmjerim koliko zagađuje?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro to je NO2, bilo bi drugacije da je PM.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Znam samo kada poskidaju te filtere, auto dimi kao ćiro samo kada stoji upaljeno, plus smrdi kao otrov. Jebiga govno od zemlje pa im se moće.