All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Almir

    Almir Komšija

    kako su radovi na vranduku ja idem za travnik preko sarajeva...malo je vise km ali stignem prije...
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovo ako se ne razvuce na 3 godine, bice super. Ja ne znam kako mi imamo drzavu i kako uopste prave VC kada se ovakve stvari desavaju:

     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Audi e-tron review



    Nesvidja mi se mjesto za punjenje koje su odabrali. Prednji lijevi branik cesto strada u udesu.
    Ja bih to radije stavio negdje nazad na polustranicu i to sto visocije.

    Ostalo bas ekstra auto.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta je fazon sa autima iz švice. Gledam pola pika sve uvoz švica.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ulijevanje lažne nade u sigurniju kupovinu jer je proslo svicarski tehnicki pregled. A to sto je svaki drugi servis radjen u Rumuniji ili u ex-yu, to nema veze :D
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma raja misli da su uvezena auta prešla puno manje. Svako auto na piku staro 13-14god prešlo 220.xxx.km. hahaha.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Švicarski tehnicki, koji je poprilicno rigorozan, je dva puta godišnje. Sva ta auta što su iz švice su vecinom 10+ godina stara. Vjerovatno vise ne prolaze na testu pa ih prodaju jako jeftino.

    Dok jedni tako, misle kako su auta kvalitetnija radi rigoroznih testova, realnost je drugacija. Ta auta jesu jeftina jer imaju kvar, jer ne mogu proci test. Dovuku za smiješne pare, poprave i prodaju.

    Zato ih toliko ima.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Isto mrtvacko auto, bas ruzan karavan.
     
    Aldiin likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Grozno izgleda kao svaka Toyota ali kada polovno kupuješ pouzdanost je no.1
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Opra mi zena jaknu u masini, a kljuc od auta ostao u dzepu. Ostavio ga 2 dana da se susi, pridjem autu i gepek se sam otvori i ne mozes ga zatvorit (ele podizanje i spustanje gepeka je) dok ne izvadis bateriju iz kljuca. Otvorio kljuc, bilo par onih bijelih mrlja od vode, ocistio sve al opet isti belaj. I ne mozes na daljinski otkljucat/zakljucat auto a nit ugasiti alarm. Meta alarm je u autu. Gurnem kljuc u bravu volana, otkljuca se volan i popali display itd al ne mozes upaliti auto jer cim otvoris vrata auta alarm pocne da svira i vjerovatno ga alarm i blokira. Zna li kako trebal sta kljuc re-porgramirati ili sl kakvu caku, jer nov kljuc sa programiranjem je preko 800 KM. Q7 2008 je u pitanju.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prvo probaj sa zamjenom baterije, to te nece kostati vise od par KM.
    I zar nemas drugi kljuc?
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jel ti baš treba karavan ili? Uzmi u obzir cijenu održavanja veće klase, mislim da veliki servis i nije baš jeftin za tu Toyotu.

    @Vedo - isto se prijatelju desilo, samo je on odmah rastavio ključ i potopio ga u alkohol te ostavio da se osuši i nije imao problema. Možda da ga probaš naknadno očistiti alkoholom pa vidjeti šta će se desiti.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev očistio alkoholom, osusio itd, novu bateriju odmah stavio. Opet isto, ne mogu ukinuti Meta alarm a gepek se sam otvara i dalje, Ključ konstantno šalje signal otvaranja gepeka, pa ga jedino mogu zatvorit kad izvadim bateriju iz kljuca
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa dje ti je rezervni ključ?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Fakat, gdje ti je rezervni kljuc? Nisi zar dobio samo jedan.

    Dokle god sam otkljucava znaci da je moguce napraviti. Pregledaj te kontakte gdje su prekidaci za otkljucavanje, oni su u kratkom spoju. Ili odnesi nekom elektricaru da to pogleda.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vedo probaj ga staviti u rizu preko noci, frisku vrecicu da nije bila otvorena, po mogucnosti onu vakumiranu, najmanje je vlage u njoj. Mozes i onaj silica gel koristiti, mogu se one kuglice naci po trgovinama za one aparate za vlagu.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    [​IMG][​IMG]

    Držao sam ga i u rizi, evo trenutnog stanja. Posto stalno otvara gepek znaci da nije izgubio code, al.negdje mu je neki kontakt il slab ili prespojen. Zna li ko u SA kakvog dobrog električar (ne mora biti za auta, Jel), koji bi mogao izmjerit kakve volite, ampere i sl pa visit gdje dolazi struja, gdje zapinje itd? :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk