Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    Znam ja postupak, prodavao sam i prije ali vecinom preko a2b poste zato sam pitao je li i sa bh postom isti princip da kurir dodje i da ne moram nosati nigdje

    Uglavnom rijesena misterija,hvala svima

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Picoooka

    Picoooka Guest

    Kurir ti dodze na kucnu adresu da preuzme paket,a postar donese novac na vrata.Posiljalac dobije 10 olx kredita,a kupac 20 olx kredita.
     
    Stormbringer likes this.
  3. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Samo ne doDŽe, nego doĐe.... :cool:
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    U ovo boldirano nisam baš siguran, iz ličnog iskustva.......zato što sam naručivao nešto preko Fedexa iz USA prije nekoliko mjeseci, fakturna cijena je bila sa shippingom oko 380 $ i bila je navedena odvojeno, odnosno, cijena uređaja plus shipping.....carinski troškovi su obračunati na finalnu cijenu sa shippingom, tj. na ovu od 380 $......ovo ostalo dalje što si naveo sve stoji.....
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Ma King navlači raju na tanak led :) Uvijek je bila carinska osnovica ukupna cijena sa poštarinom.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma to mozda za pravna lica i pristanu da pogledaju te eventualno uvaze... Za fizicka.uvijek je bilo sa shippingom
     
  7. black

    black Komšija

    Sta ako narucim sa ComputerUniversa narucim nesta od 200€ sa poklon bonom od 50€ tako da na fakturi na kraju pise 150€?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    U posljednjih nekoliko mjeseci, shipping se izuzima iz osnovice.
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Meni stigla pošiljka sa computeruniverse, ako stignem danas je preuzmem. Narudžba je sa dostavom 180 Eura pa ćemo vidjeti kako će proći.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Nemoj ici bez para :)
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    U poštu se bez para svakako ne ide. :)
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Bas sam jucer pitao kolegu koji radi na carinjenju posiljaka, i potvrdio je ono sto sam rekao. Ukoliko se ide na oslobadjanje posiljke na osnovu vrijednosti iste troskovi transporta se ne uzimaju u osnovicu.
    Tako ako je npr shipping 35 Eur a vrijednost narucene robe npr 140 Eura u tom slucaju postoji osnova za oslobadjanje posiljke po skracenom postupku i ne placaju se uvozne dadzbine.

    Ali ako se posiljka ipak carini npr uvoznik zeli da se odradi uvozzno carinjenje ili cijena narucen robe je preko 300KM onda i troskovi transporta ulaze u osnovicu te se na sve placa carina i PDV.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    @KingT

    @Esh

    @Haker

    @black

    @Stormbringer


    Platio 9,5 KM i preuzeo pošiljku u pošti

    Vrijednost pošiljke sa dostavom 180,65 Eura

    https://ibb.co/WGCXhvV

    Stvari kupljene preko computeruniverse

    Naručeno 30.04.2019 pruzeto 11.05.2019

    Ali jesam se bio "našiljio" da se "čerupam" sa njima u slučaju da su uzeli u obzir iznos sa dostavom.
     
    Last edited: May 11, 2019
    exwizzard and SpookyMoO like this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa tako je i trebalo od pocetka. Glupost mi je i nelogicno da se unaprijed placeni transport za neku stvar carini.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Pa i dalje se uzima kao osnovica. Samo se ne uzima u obzir kod oslobadjanja, tj. gleda se vrijednost samo robe do 300KM. A kad predje tu vrijednost platis dadzbine na sve.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hajde barem se do 300 ne gleda, stvarno glupo da ti racunaju, posbeno ove poštwrine od po 50.60 eura.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Odlicne vijesti, mene je masilo do sada nazalost, ali iduci put cu insistirati.
     
  19. zdici

    zdici Aktivista

    Koliki su limiti u Srbiji,HR, Italiji ? Sto se tice narucene robe ? Znam da je limit na granici 600 KM mada je i to malo..sve vise gledam kineza izbjegava BiH za slanje..okrecu se EU..
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Ja bih i dalje volio da vidim nesto ovako da prodje preko DHL-a...