All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    A sto nisu sreca? Kvare se?
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislio sam na 2.0 i 2.2 d4d od 2006 do 2009 imaju problema sa potrosnjom ulja, RAV, Avensis, Corola/Verso, svi.
     
  3. dino31

    dino31 Aktivista

    I ja rijesih problem sa trzanjem. Na zalost pojedinih kolega problem nije imao nikakve veze sa vadjenjem DPF-a niti sa blokadom EGR-a. Senzor na radilici je pravio problem i zamjenom istog je i rijesen. Hvala kolegi i komsiji Dini na brzom rjesenju mojih muka.
     
    dino73n likes this.
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa to je jedna serija. A i da svi trose ulje, nek trose, ne crkavaju im motori. Kad neko kaze motor je smece, meni zvuci kao da svaki drugi ne izdrzi do 100k. A ljudi milione valjaju sa toyotinim motorima, zato mi nije jasna ova vasa diskusija.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nema na čemu komšija! ;)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    samo kad vidim toyota land cruiser gaze 300-400 hiljda i prodaju se po piku ladno :)
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Svaka cast tojotinom vti, to je jedan od najboljih benzinskih motora, ali se sa dizelima nisu proslavili. Problema milion, a ne može motor trošiti 1l ulja na 1000 kilometara i da to bude normalno. Baš zbog lose pouzdanosti Tojota je krajem 2017-te završila eru dizelskih motora.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I šta sad, gazi i moj pežo 300k, i mogu ga ladno prodati. Pa sta ćemo reći za mercove dizel motore koji prevale po milion od sale.
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    pezo je dokazano pouzdan ovdje pricamo o toyotinim motorima hmmm dizel koji 'nisu' pouzdani :)
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Land Cruzer je druga prica, dijelove ne dijeli sa ostalim Toyotinim modelima, tenk na tockovima, ali zato je i skup.Toyota sa benzincem bi bila idealna kupovina, ali na piku par Aurisa, dvije tri corole i 4-5 avensisa, sotalo Yaris i ona još manja.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako bas želiš Toyotu benzinku imam druga koji je kupio novog aurisa 2008g. Jos nije presao 100k km. Garaza non stop, zimi se vozi malo do nikako a pazi se i odrzava maximalno. Pricao mi je skoro da bi opet kupio novu tako da ce ova biti na prodaju. 1.6 vvt cini mi se 92kw

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @dino73n koja je cijena tog aurisa, ima li gdje na piku?
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo bas se sad cuo s drugom. Ipak ništa od prodaje jos. Htio je uzeti novi model 1.2 turbo benz i receno mu da nema carine na taj model al se to ispostavilo netacno pa je za sad odustao od kupovine a samim tim i prodaje.

    Objavit cu ovdje kad bude dostupna. Neko ce se usreciti to je sigurno.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Otice ona ko halva, cim se objavi.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa evo Bošnje vole pouzdana auta, gdje je ta tojota, uz duzno poštovanje, kakvi ba tojotini dizeli, tojota nema prolaz ovdje zato što ne može parirati evropskim dizelima.
    Kod benzinskih motra nemaju premca, uostalom imaju oni svoje tržište, isto kao što se po Africi ne vozaju evropska auta radi mikro pijeska koji razara turbine i ostalo, tako i tojota ima odličan benziniski agregat bez turbine za takva tržišta.
    Evo kako se Tojota proslavila sa dizelima u Australiji.
    https://www.carsales.com.au/editorial/details/toyota-strikes-diesel-and-dust-drama-113482/
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ima prolaz, rav4 ima kao i golfova. Ne znam zašto, preskupo auto, unutra odron plasticurina, a nije ni prostrano nešto pretjerano prostrano.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    O kakvim ti Ravoima pricas, pa Tojota je zastupljena samo sa 3% u FBiH od registrovanih vozila, malo im je bolja prodaja novih vozila 5%, ali recimo od prodaje novih PSA cini 9%, Reno sa Dacijom 10%, VW 17%, Škoda 15%.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    RAV4 je skupa u nabavci, nove sa boljom opremom su bile 75-80 hiljada. Corola Verso kao porodicno auto je unutra dosta ljepse i udobnije, cijena kao RAV4.
     
  19. Almir

    Almir Komšija

    rav4 ima malo širu upotrebu ipak on ima 4x4, lock diferencijala i tako te tantavice za putovanje van asfalta...
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa to ima i duster sa 1.5 dci motorom koji je nov gotovo dzaba.