Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Apr 6, 2011.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je to, pet knjiga sve skupa.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hvala za info. Ovo sto je podjeljeno u dva dijela je zapravo jedna knjiga u fizičkom smislu, ali je u tekstu podijeljena na 2 dijela?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jedna knjiga. Ako želiš čitati nabaviš:

    A Game of Thrones
    A Clash of Kings
    A Storm of Swords
    A Feast for Crows
    A Dance with Dragons
     
    Esh likes this.
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja mislim da je kod mene clash of kings podjeljena u dvije knjige. To jedino. Na engleskom.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam na kindle-u čitao, tamo je podijeljeno kao u prvom postu, ali kad kupi knjigu dobit će cijelu stvar, neće morati dvije kupovati. Tako da ima pet knjiga i je možeš fulati.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ev' ovako :)[​IMG]
     
    Stihoklepac, Esh, AdoSA and 2 others like this.
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam sve knjige serijala pročitao na, vjerovali ili ne, Samsung Galaxy S2 :D
    A u zadnjih 7 - 8 godina strogo AudioBooks... preslušao sam ih, Bog zna koliko. Tako da imate i tu opciju
     
    Patton2410 likes this.
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja se sjecam da sam prvu knjigu procitao ovako 99 kad sam krenuo studirat.
    Onda manje vise sve na preskake, debil ne pise...

    Ovdje barem ima servis, zove se storytel. Sve moguce audiobooks za 15e mjesecno.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ovo je prva knjiga ovog tipa koju sam uzeo da pročitam od kraja srednje škole tj. od 2004. godine. U školi su to naravno bile lektire, a poslije škole je to bila isključivo stručna literatura, a zbog prirode posla i razni zakoni, pravilnici, odluke... Danas se učlanio u biblioteku i uzeo prvi dio prve knjige :)[​IMG]

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    Stihoklepac, Patton2410 and Pelikan like this.
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uh ja to ne bih mogao citati. Takvo izdanje ne. Nemam problem sa ekavicom ali sa imenima imam velikih.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Džon Snježni...

    Ja sam knjige pročitao za 10 dana... umjesto da učim za ispite, pročitao ASOIAF i lagano obnova :D
     
    Pelikan likes this.
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma dobro, ja sam odgledao kompletan serijal pa koliko toliko znam originalne engleske nazive/imena. Prevodi mi stoga ne smetaju. John Snow ili Džon Snježni, svejedno je, i to je za mene previše sitno da bih se tim stvarima zamarao. Bitna mi je priča. Usto, sa engleskim nisam toliko vješt da čitam originalna engleska izdanja, pa sam osuđen na prevedena domaća :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos gore, Dzon Snou, tako bi sa one strane Drine islo. Sve se pise kako se cita.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Meš'čini da tebi i nije baš lako ;)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni su smetala imena na našem, sad se gubim i moram kontati ko je ko kada vidim na eng. Ja ih krenem sa prvim dijelom onako da vidim jer mi se serija nije sviđala, kontam knjiga mora biti bolja i poslje knjiga krenem opet seriju i još mi gora :D

    Knjge stvarno uzmu, ja još non stop nešto citam pa nije baš da se saživim sa prvom knjigom koja naleti, ali ove su mi baš legle, i to još ne podnosim fatasy.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma zeznuto je tako miksati :) tad se bas covjek pogubi.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja se naviknuo na knjige na Engleskom i sad nema sanse uzet neku na naskom procitat. Jednom bio uzeo od John Grishama, prevedenu na HR. Brate nis' mi nije bilo jasno. :D Bdw. to mi je omiljeni pisac. :)[​IMG]
     
    forzamilan, Stihoklepac and Vedo like this.
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nešto kontam otkud dothrakiji opet na kraju zar ih ne pobise White Walkeri na frontu :)
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    They kinda forgot about them :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Vedo and NaLe! like this.