BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. selvin

    selvin Moderator

    U Mercatoru sam i juce i danas bio nedostupan. I tamo nema interneta nikako. Meni kod kuce ima mreze, blizu sam omladinskog, ali vjerovatno nije ista bazna stanica.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    dok su radili po sarajevu ja sam na mobitelu forsirao da koristi samo 3g/2g mreze da bih bio dostupan, sada kad su zavrsili posao sve funkcionise uredu ali dok su radili cim prebacim da koristi i 4g odmah postanem vise ne dostupan nego dostupan pa eto mozete i to probati
     
  3. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Ne znam kako narod može govoriti da je provider katastrofa samo zato što uredno najavi da ce biti smetnji u pružanju usluga radi dugoročnog poboljšanja istih i pružanja novih boljih usluga? Sve je ovo samo privremeno. Treba se samo strpiti.
    To kada elektrodistribucija na cijeli dan isključi struju radi radova na distributivnoj mreži tada niko ne kaže kako nam je distributer električne energije katastrofa. Tada je sve uredu.
     
    NaLe! and dams82 like this.
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ali zato kad na klixu pocnu da pljuju na vik kad najave da privremeno nece biti vode zbog popravki :D
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    @zdici ne super vectoring nije podržan i to što piše za isti treba odvaditi jedno 30%
    U Tuzli se radi instalacija 4g opreme tako da malo strpljenja.
     
    zdici likes this.
  6. Almir

    Almir Komšija

    Juče sam po tuzli testirao 4g+ je izbacivao na glavnim mjestima tipa trg,panonika,korzo prosjek 80/50 ugl solidno...na ljet bi moglo biti ok...
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    I ja sam,ali nigdje nije bilo 4G+,samo 4G. Trg Slobode,Mercator ... A u povratku u vožnji Miričina opet 4G 124/44
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    eto meni je juce izbacivalo 4g+
     
  9. Esh

    Esh HWB

    MakaveliTheDon likes this.
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

  11. Zdra'o raja

    Posto mi rekose da nema VDSL-a na mojoj lokaciji, a ne kontam bas sta je noise margin na ovom ruteru (SNR?),
    zna li ko moze li se ista vise izvuci na ovoj liniji ?

    Evo screenshota, ruter je ZXHN H267N
    [​IMG]
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne može bez da izgubiš stabilnost, ova zadnja kolona fec u downu će ti porasti i preći u crc a to ti je = paket loss.

    Podnesi zahtjev za 30+ brzinu, kada bude vdsl dostupan prvog će te prebaciti.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Prije par dana ubacio jos jedan STB MojeTv full i sada je katastrofa negledljivo to na oba televizora sjecka slika non stop. Sta da radim, obzirom da ovi 'majstori' koji su instalirali to ne znaju rijesiti problem.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Pa jesi probao isključiti taj jedan novi da vidiš jel on ometa, ili je slučajnost...

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
     
  15. nivla

    nivla Komšija

    mozda ti nisu setovali na profilu dodatnu propusnost za download pa ti zato prekida, to je najbolje da pogledas na modemu koliki je attainable rate a koliko je actual rate, moze biti i da je parica losa
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  17. nivla

    nivla Komšija

    po ovom ti ne bi trebalo nista stekati, zali se dok ne rijese, nek pogledaju u centrali da li je sve na profilu ispodesavano kako treba
     
    Last edited: Jul 22, 2019
    Alibegovic likes this.
  18. zdici

    zdici Aktivista

    Jeli ovo idealna linija ? Ili moze jos bolje ?[​IMG]

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    VDSL moze preko 150Mbps u down

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
    zdici likes this.
  20. zdici

    zdici Aktivista

    Mislis drug da bi mogao 150 Mbps sa ovom linijom izvuci ?

    Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk