Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja sam samo gledo ove OLED modele jer mozda i ja uzmem.
     
  2. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Zar to nije ips matrica?

    Gdje ćeš na ips poslije plazme :S
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jbg, ne mogu biti pametan, vrte se često isti kanali, bojim se burn in-a.

    Reviewi SM9000 su odlični.
     
  4. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Pa radije kakav VA panel, za te pare se može naći s fald-om, kontrast bijesan, samo je slabija slika pod velikim uglom ako se gleda.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jest, ali web os, magic remote ...

    Stvarno dobro izgledaju

     
    Last edited: May 26, 2019
  6. DSA

    DSA Aktivista

  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sad sam u dobroj dilemi Nanocell SM9000 ili B8 OLED. Strah me vrazje MojeTv i logoa kanala koja se vrti 80% vremena na tv-u.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. DSA

    DSA Aktivista

    Ma pusti te priče i dezinformacije oko burn in. Tako su pričali i za plazme a eno moja 8 godina stara nigdje ništa. Idi na B8, nećeš se pokajati
     
  9. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Do Burn-ina teško može doći, tako barem kažu, ali ir je već druga stvar.

    A sjećam se ir-a na plazmi od igranja fife, koji se 2 mjeseca nije dao očistiti.

    Platiš TV 3 milje i moraš mu na kraju k'o djetetu titrati, zapitaš se, treba li ti to uopšte :confused:
     
    Last edited: May 27, 2019
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene se na plazmi staticna slika ureze nakon 2min. Zavisi od panela. Tako je kako je kupljena. Jbg.
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    IR na Oledu moze biti samo burn in. Plazma je druga prica. Ukucaj na YT Oled burn in, pa vidi kako ga je tesko zaraditi. Neki su fasovali za 7 dana.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  13. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Gledao sam na yt kako je ljudima greskom ostao tv upaljen preko noci, ujutro ostala "utisnuta" slika. Međutim, pixel refresh opcijom se panel bez problema očisti.

    Sad, je li ir pravi izraz- ne znam, ali ono što se pojavilo na ekranu nije bilo permanentno.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Kod mene je OLED preko 2 godine, isto Moja TV, nema problema.
     
  15. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    @Esh "problem" je širok pojam :D

    Pojedini moji drugovi na plazmi kod mene nisu uopšte uočavali ir, koji je mene opet izluđivao.

    Da li je kod tebe na oledu sve čisto i kada se prikazuje svijetla jednobojna pozadina?
     
    Alibegovic likes this.
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kod mene je ST50 plazma od 2012 i dan danas cista ko tepsija, a kad se sjetim da sam joj robov'o prvih dana ...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Hajmo poznavaoci da čujem vaše mišljenje, šta je bolje?
    Philips 49PUS7503/12 (1.099 KM)
    Samsung UE50NU7022 (975 KM)
    LG 50UK6300 (940 KM)
    LG 55UK6200 (1.099 KM)
    Nemojte govoriti da ima jeftinije jer uzimam u određenoj radnji pa su samo ova 4 modela u opticaju.
    Udaljenost je od 2-3m i gledala bi se kablovska (TXTV) i filmovi skinuti sa interneta.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa što si onda cijene navodio??
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Stanić još nije dobio SM9000 seriju, imaju samo SM8600 za 2.499,00KM za 55".

    Sad razmišljam ići na prošlogodišnji 55SK8500PLA za 1.999,00KM kojeg imaju na stanju.

    Jel' ko gledao ove ekrane uživo? Ja ih nikad nisam vidio i to bi bila kupovina na slijepo...
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Narucen LG Nanocell, sutra ga raspakujemo. Jbg, halalio sam crnu zarad svih ostalih benefita ovog panela.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    IdeMedoSumom likes this.