Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Realno A3 je lošiji od Mondea, po svemu.. Počevši od toga da je niža klasa...

    Ali ako čovjeku ke treba veliko auto što bi ga uzimao...

    Sent from my Huawei P30
     
    Bio_Sam_Zmijanac and aNaToMiC ! like this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    @aldin U skučenosti i malom gepeku, realno ne mogu :)
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Trenutno imam poprilicno starog Golfa, tako da sto se velicine tice tu je to negdje, ne treba mi vece auto od te klase. To sto sam naveo 2 godine okvirno sirenje porodice je optimisticna procjena :D Ima do toga jos, i svakako ne planiram kupovati karavana ili nesto veliko radi toga.

    Inace ne vozim puno, u zadnjih par godina sam pravio mozda po 2-3 hiljade kilometara, sad ce to biti vise ali tesko da ce biti iznad 10 hiljada. Posto mi auto ne treba za posla, nisam pretjerano aktivan sto se trazenja tice, ovako ponekad pogledam kakva je situacija na trzistu jer moram kad tad nesto zamijeniti, pa mi se ovo ucinilo uredno jer su inace dizeli, sa vise vrata, popriclino skuplji, ali i presli barem duplo vise.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma velika glupost bi bila da kupiš dozela na tu kikometražu godišnje

    Sent from my Huawei P30
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kako ? :D
    Meni auto stoji na parkingu 300 dana i opet mi 20k bude malo.

    A3 jeste polu-Audi ali opet je bolji od svakog Ford-a da ga jebes, @Qler fanboy-a previse :D
     
    Aldiin likes this.
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nisam ni ja nikad presao 3k na godisnjem nivou :D

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Ebg vozim Peugeot kao i ti, pa svake godine mogu vracat 100k, kad je kvalitet dobar a motor moze preci milion :)

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    donjapa and Bio_Sam_Zmijanac like this.
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    Uzmi auto od 4.5+ m
    2 godine brzo prodju

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mali grad, svugdje mogu pjeske :D, a i bio sam odsutan dosta vremena.

    @Mujka Moracu garazu prosiriti u tom slucaju :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Isto je i u Zenici. Mozes sve bez auta. Tako da je i kod mene godišnja kilometraza mala. Zivim u sred grada pa mi sve blizu.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Druze ako planiras porodicu ili je vec imas, zaboravi na ovaj A3 sa troja vrata. Evo Selvin prodaje Peugeot 301 Allure, 1,6 HDi, mala kilometraza, odlicna vozilica. Za porodicu se ubilo a prakticno novo, i ne moras se sekirati da li ces ga naci na parkingu.
     
    Last edited: May 28, 2019
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Kum ima a3 starija je linija od te, prezadovoljan s njim. Kolega ima a4 i jednom prilikom vozio ovu a3, kaze jbm ako ovo auto nije komotnije od onog moga, a izgleda manji a3. I fin gepek i sve, samo što je ovaj njegov siromašan opremom.

    Samo znam da je kum jednom prilikom rekao kupit cu sebi neku kiu, da nitko ne gleda u nju, što se krađe tiče, jer zna da se kradu pravo, pa eto možda i to u obzir uzeti.

    Ja furam vordinu' isto, tako da bi ja njega, nitko njih ne gleda, a slusaju :D

    Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    @AhmeT prodam ti ja Golfa 7 (da ne izlazis iz familije) za te novce, 2016g, 75k na satu, prvi vlasnik, 5 vrata dobra oprema, samo moras uvoz platiti :)
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sad jedva utrpam ženu i dijete, sad kad dođe drugo bit će veselo. Da mi nije njesra sa poslom i generalna fin. situacija, ja bi rado poganjao ovog tvog Puga.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    A stvarno ima mjesta fino, komotno i naprijed i nazad. Covjek od 2m rahat sjede nazad. Jedina mana sto se tice prostora je otvor u gepeku jer nisu peta vrata. Ali ima dubinu i prostor. Ako si musterija, daj mi 10k sad, ostalo na rate :D

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Fanboyao bi da sam rekao da je focus bolji :) ali nisam jer nije. Ali reći da je A3 bolji od Mondea nije bas realno. Kao sto neću reći da je Mondeo bolji od A4. Samo sto pored C klase ili bmw 3 serije ja a4 ne bi pogledao. Audi je derivat škode, kvalitetno napravljen. Nema tu premium. Više je Volvo premium. Bar ne dijeli platformu sa Seatom i Škodom :)

    I ja bi uvijek prije Mondea hatchback uzeo nego bilo kojeg audi A3, jer to auto ženi ne ispunjava zahtjeve (porodična limuzina).

    Forda vozam jer je best buy, ne sto ga volim :) 16500KM 110k KM prešao, ovdje kupljen, održavan, prije nego sam ga i vidio znao sam sve o autu... E sad jesam li mogao uzeti išta premium za te pare da je ovakav? Sumnjam... Jedino što sam pokušavao dati starog Mondea u račun za E90 FL 318i ali nije htio lik zamjenu... 2009 godina, full oprema, cca 160k prešao uredna kilometraža. To mi je još žao što propadne, crni i BL...

    Sent from my Huawei P30
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Znam auto uzduž i poprijeko :D i njegove karakteristike, hvala tebi na velikodušnoj ponudi ali trenutno nemam nikakvog finansijskog prostora da u dogledno vrijeme razmišljam o promjeni auta. Neka se neko drugi usreći :)
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    Koji je max za garazu


    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tih tvojih 2-3k je taman moja godisnja kilometraza sa biciklom :D
    Ako ces i iduce dvije godine tako malo prelaziti ne znam koliko ima smisla uzimati auto od 20 hiljada KM, preveliki gubitak vrijednosti za malo kilometara.
    Jedino ako je stari Golf bas u raspadu onda uzmes nesto za 6-7k do boljeg kasnije.
    Ako si bas navalio potrositi pare nadji nesto sa 5 vrata, ne 3, ne 4, nego 5 :D
    @Qler Skoda > Ford, mada nije neko mjerilo, haha :D
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na danasnjem vaktu ne isplati se dati vise od 10k KM za auto, mislim na ljude u BiH koji zive od prosjecne plate. Auta puno gube na vrijednisti, a vecina ih je izgazeno vani.

    Kolegica na poslu prije dvije sedmice uzela A3 2012 godiste 2.0 TDI, 190 hiljada presao, iz Svicarske uvezeno, 18.5k KM. Na to jos dodje servis i gume. Kad sam sjeo unutra i vidio plastike na sve strane, jbg nista puno nije bolje od istog A3 2006 god ili Golfa 5. Sminka je spolja, al unutra nije vrijedno tih para.

    @AhmeT obzirim da malo prelazis idi na stariji model 1.6 ili 1.4 benzin, 5 vrata i uzivaj. Dizela ni slucajno.