Xbox360 gamepad za PC

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, May 7, 2009.

  1. chenta

    chenta Aktivista

    Ovaj se cini da je originalni ali je shipping 50eur jbg, ukupno znaci 80eura: https://www.ebay.com/itm/401726141054?ul_noapp=true
    Inace ovi sa crvenom kutijom su pravi a sa bijelom kutijom ako ima jos nekih kineskih slova su fake. Tako na redditu kazu.

    Ima na piku wireless model 85km lik kaze da je original, i da se moze vratiti ako ima sumnji.
    Ako nista ne nadjes imas tu opciju, uzmes jos play&charge kit na ebayu i bude ti kao wired s tim da on i dalje prima signal preko adaptera i baterija treba biti unutra.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Naletio sam ja i na ovaj, isto italia, 47€ sa šipingom: https://www.ebay.com/itm/cc-Microsoft-Controller-Per-Xbox-360-Pc-Windows-Originale-Joystick-Con-Filo-mar/401752454361?_trkparms=aid=555018&algo=PL.SIM&ao=1&asc=20131003132420&meid=a3ed2276833d48658b6872de657a70c3&pid=100005&rk=1&rkt=12&sd=401726141054&itm=401752454361&_trksid=p2047675.c100005.m1851

    Ali lice no bih wireless radi baterija. Ne znam ima li kakav mod ili case za AA baterije.

    EDIT: Well, ako je ovako jednostavno onda je ovo cas posla modovati. Naravno, ne ovim glupim novčićima:

     
  3. chenta

    chenta Aktivista

    To je isti taj #dipashop. Fol je sto kad sam otisao na checkout pise kao ne moze za bosnu i treba poslati upit o cijeni shippinga. Poslali mi novi invoice 80eur, od toga 50 shipping, skuplja pita nego tepsija. Tako da ta cijena shippinga koja tu stoji nije tacna.

    Kod play&charge kita je prednost sto se moze puniti bez da prekidas igranje, i ako ga ostavis spojenog na usb dodje ti u neku ruku ko wired dzojstik, baterija uvijek puna.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Po cemu mislis da su ti drugi fejk?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Zato što su unbranded.
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ja za xb0x360 gamepad vec godinama koristim taj unbdanded, normalno ga windows prepozna kao original, sve radi kao original, na PC-u, mobitelu, na Android tv-u...

    Ne znam sad da li ima neke razlike sa XOne resiverom, ali ne vidim zasto bi bilo.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam da li ce mi raditi audio port na gamepadu pa da ne kupujem dva puta. Koristim ja gamepad preko BT ili kabla, samo da uzmem ovaj dongle da mogu koristiti slušalice kada igram wireless.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam ja kablova nekakvih za xbox one kontrolere, mozda mogu na 360?
    Govorim ovo za audio.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    U pitanju je XBONE controller ali onaj noviji gdje su popravili bumpere i ubacili audio port:

    [​IMG]

    Radi ovaj 3.5mm port super preko USB kabla ali ne radi preko BT. Ono, kad se zavalim pa igram na TV-u da mogu i slušalice ubosti.
     
  11. xman

    xman Komšija

    Imam isti gamepad,prijatelj mi uzeo u Becu i kostao me 45 eura sa adapterom. Kako ce sam adapter biti 40 eura?
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Prije dvije godine sam preko ebay-a iz UK narucio taj adapter za nekih 18 funti, to je bilo najjeftinije tad.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cudno pa nece preko BT, u mene je starija verzija kontrolera, koja na 2.4 GHz radi.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Port kao audio izvor se pojavi tek kada ubodem slušalice ali kada je povezan preko BT, nista se ne dešava.
     
  15. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    A zasto ne MS-ov original?
     
  17. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Zato sto nema žičani i sto košta 50 KM više.

    A ne vidim da nude drugi osim ta dva.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja na piku uzeo nov za 50KM i to rev 2. Mani se ovih naših radnji sto traze 130KM.

    A svaki je žičani, ubodeš usb kabl. Ja jos nisam uzeo wireless dongle.
     
  19. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako nema zicani, samo ti treba micro usb kabal
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa gdje da nađem a da nije 130 KM, radije bih nov ako ima, znaci bilo koji za Xbox one i samo ga kablom na PC prikopcam jel tako?

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk